Wybrzeże Costa Blanca przyciąga zagranicznych inwestorów. - Costa Broker | Broker nieruchomości na Costa Blanca | Z nami kupisz bezpiecznie niercuhomość swoich marzeń - Costa Broker
Wybrzeże Costa Blanca przyciąga zagranicznych inwestorów.

Wybrzeże Costa Blanca przyciąga zagranicznych inwestorów.

Klient międzynarodowy niewątpliwie był jednym z motorów wzrostu rynku mieszkaniowego w Hiszpanii w ostatnich latach. Według raportu przygotowanego przez różne platformy nieruchomości 44% właścicieli drugich domów znajdujących się w Hiszpanii to obcokrajowcy, a wybrzeża takie jak Costa Blanca, Costa del Sol, jak i Baleary stały się ich ulubionym miejscem do inwestowania.

Przyglądając się Costa Blanca, ostatni kwartał 2018 r. odnotował najniższe statystyki sprzedaży w tym roku, według raportu Statystyk Rejestru Nieruchomości. Mimo to zamknięto ponad 516 000 transakcji mieszkaniowych, co oznacza wzrost o 11,3% w skali roku i najwyższą wartość odnotowaną w ciągu dekady. Pod względem cen domów w Hiszpanii ceny nieruchomości wzrosły o 8,2% w porównaniu do 2017 roku.

Zagraniczni kupcy w Hiszpanii stanowią już 15% transakcji kupna-sprzedaży, zgodnie z danymi Międzynarodowej Federacji Agentów Nieruchomości (FIABCI).Prowadzą Brytyjczycy, a za nimi Szwedzi, Belgowie, Niemcy, Francuzi, Norwegowie, Rosjanie i Holendrzy. Jednak liczba ta rośnie, jeśli chodzi o drugą nieruchomość lub mieszkalne, znajdujące się w przeważającej większości na hiszpańskim wybrzeżu.

Jeśli chodzi o lokalną społeczność, mieszkańcy Madrytu są głównymi klientami na Costa Blanca. Żadna inna hiszpańska prowincja nie sprzedaje tak wielu nieruchomości mieszkańcom Madrytu jak Alicante.