Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Czy inwestycje zagraniczne są opłacalne?

Czy inwestycje zagraniczne są opłacalne?

Polacy od lat chętnie inwestują w nieruchomości. Kupują grunty, domy i apartamenty, inwestując i zabezpieczając w ten sposób swój majątek. Lepiej inwestować w nieruchomości w Polsce czy za granicą? Czy…

Polacy od lat chętnie inwestują w nieruchomości. Kupują grunty, domy i apartamenty, inwestując i zabezpieczając w ten sposób swój majątek. Lepiej inwestować w nieruchomości w Polsce czy za granicą? Czy inwestycje w zagraniczne nieruchomości są opłacalne?

Jeszcze w niedalekiej przeszłości inwestowanie poza Polską uważało się za bardzo egzotyczny pomysł na ulokowanie majątku. Dzisiaj rynek wygląda inaczej. Członkostwo w UE i znacznie ułatwione procedury zakupu, sprzedaży oraz wynajmu nieruchomości zagranicznych zachęcają do nabywania nieruchomości za granicą. Szczególną popularnością cieszą się inwestycje w krajach ciepłego południa, na przykład Hiszpania ze swoim niemalże wiecznie słonecznym wybrzeżem.

Zanim zaczniesz inwestować w nieruchomości za granicą

Pewna ogólna zasada mówi, że nie inwestuje się w to, czego się nie rozumie. Inwestowanie w nieruchomości nie jest trudne, jednak poruszanie się po obcym rynku może zaskoczyć Cię wieloma pytaniami, na które w tym momencie nie znasz odpowiedzi. Ile powinna kosztować dana nieruchomość? Gdzie szukać? Jaka lokalizacja jest najbardziej atrakcyjna? Jak znaleźć sprawdzonego notariusza? Czy mieszkanie z rynku wtórnego nie okaże się niespodzianką do kosztownego remontu? Jak wykończyć apartament w stanie deweloperskim oddalony od Polski o 3000 km?

Dobra wiadomość — my zdobyliśmy już tę wiedzę. Naszą rolą, jako agentów nieruchomości, jest holistyczne wsparcie inwestora. Od momentu, kiedy wyrazi chęć na zakup inwestycji za granicą, przez poszukiwania idealnego apartamentu dopasowanego do potrzeb i budżetu, aż po obsługę posprzedażową i pomoc w znalezieniu firmy, która urządzi kupione mieszkanie oraz zajmie się wynajmem na miejscu. Zobacz, jak wygląda zakup nieruchomości w Hiszpanii krok po kroku lub od razu zadzwoń do nas. Odpowiemy na każde Twoje pytanie!

Inwestycje krajowe czy zagraniczne — co wybrać?

Rynek dynamicznie się zmienia. Inwestorzy mają różne preferencje i budżety. Odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie jednoznaczna. Inwestując w nieruchomość w Polsce, operujesz polskim złotym. To mniej stabilna waluta niż dolar amerykański czy euro. Za podobną kwotę w Hiszpanii z reguły znajdziesz bardziej atrakcyjną nieruchomość w lepszej lokalizacji, która zapewni Ci stały ruch turystyczny. A to oznacza regularne przychody, na dodatek w pożądanej walucie.

Skąd popularność inwestowania w nieruchomości za granicą?

Wspominaliśmy już o członkostwie w UE, które zdecydowanie ułatwiło inwestowanie w nieruchomości za granicą. Lokowanie kapitału w ciepłych krajach Europy to też pewny zysk z wynajmu krótko- i długoterminowego. Nie bez powodu na myśl o wakacjach przychodzi nam do głowy ciepłe południe — Portugalia, Francja, Hiszpania.

Inwestorzy szczególnie cenią sobie Hiszpanię. Niebywale długa linia wybrzeża, uproszczone procedury zakupu nieruchomości dla obcokrajowców, 300 słonecznych dni na Costa Blanca. Do tego hipnotyzująca hiszpańska kultura, kuchnia i melodyjny język, który sam wpada w ucho. Takie połączenie przyciąga do Hiszpanii spragnionych turystów, którzy chętnie skorzystają z Twojego wymarzonego apartamentu z widokiem na morze.

Którym typem inwestora chcesz być?

Obserwujemy dwa rodzaje inwestujących. Celem pierwszej grupy jest wyłącznie zarobek. Pozostali starają się łączyć majątkowe korzyści swojej inwestycji z elementem przyjemności. Kupując nieruchomość w Hiszpanii, tworzysz miejsce odpoczynku również dla siebie. Zarabiasz wtedy, kiedy sam nie korzystasz z posiadłości. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest oddanie nieruchomości pod opiekę agencji, która optymalizuje wynajem Twojej nieruchomości w trakcie Twojej nieobecności.

Opłacalność inwestycji zagranicznych a bieżące trendy

Inwestycja w nieruchomości zagraniczne jest swoistą ucieczką przed inflacją. Odłożone oszczędności tracą na wartości. Warto ulokować je w bezpiecznej inwestycji, która przyniesie zysk w długim okresie. Ze względu na pandemię znacznie wzrosła popularność pracy zdalnej. Pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca na świecie, często wybierają więc przyjazne, komfortowe i słoneczne wybrzeża Hiszpanii.

Jak zacząć inwestować na obcym rynku zagranicznym?

Potrzebujesz kogoś, kto rozwieje Twoje wątpliwości i raz na zawsze wyjaśni formalności związane z zakupem nieruchomości w Hiszpanii? Czekamy na Ciebie. Zobaczysz — w Hiszpanii zakochuje się każdy. Szczególnie inwestorzy, którzy doceniają transparentność transakcji i szybki proces zakupu. Zadzwoń do nas i ciesz się wymarzonym apartamentem na hiszpańskim wybrzeżu!

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.