Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Marbella, Estepona a może Orihuela Costa?

Marbella, Estepona a może Orihuela Costa?

3 sierpnia 2020

Które wybrzeże przoduje w ilości inwestycji deweloperskich? Ani Marbella, ani Estepona nie przodują w ilości inwestycji deweloperskich. Numerem jeden jest Orihuela Costa w prowincji Alicante. Istnieje nadmorski obszar, urokliwy pas…

Które wybrzeże przoduje w ilości inwestycji deweloperskich?

Ani Marbella, ani Estepona nie przodują w ilości inwestycji deweloperskich. Numerem jeden jest Orihuela Costa w prowincji Alicante.

Istnieje nadmorski obszar, urokliwy pas wybrzeża w prowincji Alicante, liczący zaledwie 10 tys. mieszkanców – mowa o Orihuela. Wybudowano tu więcej mieszkań niż na przodujących i dynamicznych rynkach takich jak:  Marbella, Estepona czy Ibiza.

W 2017 roku wydano 1150 pozwoleń na budowę. Rok 2018 był lekkim wyhamowaniem, ale to i tak ta gmina ( poza stolicą prowincji), stoi na czele z jedną z największych ilości wydanych pozwoleń( aż 651). Tuż za Torrevieja w której wydano 686 pozwoleń.

Od 2011 roku, na długo przed tym, jak rynek dotknął ziemi, w Orihuela obudziła się aktywność na rynku nieruchomości. Prawda jest taka, że ​​jest to najbardziej dynamiczny punkt całego hiszpańskiego wybrzeża, nawet powyżej najgorętszych miejsc na Costa del Sol.

Ta dynamika budownictwa opiera się na silnym popycie na nowe budownictwo mieszkaniowe w tej okolicy. W 2018 r., Według danych statystycznych, Orihuela była również, tuż za Torrevieja, nadmorskim miastem, w którym sprzedano najwięcej domów. Dlaczego tak się dzieje i co napędza to zjawisko w Orihuela?

W 2007 r., wraz z wybuchem kryzysu, budowa nowych budynków została wstrzymana. Aż do lat 2013–2014, kiedy to wielcy lokalni promotorzy, którzy przeżyli kryzys, przejęli działki od promotorów, którzy nie udźwignęli ciężkiego kryzysu. Tereny zostały nabyte po bardzo dobrych cenach.

Pierwsi deweloperzy, którzy rozpoczęli działalność z inwestycjami zlokalizowanymi na obszarach przybrzeżnych, weszli na rynek z nowymi apartamentami sprzedawanymi po niskich cenach, które łatwo i szybko znalazły swoich nabywców. Ta sytuacja pobudziła pozostałych deweloperów, którzy zauważyli, że istnieje popyt i że ceny na rynku pierwotnym wzrosły wraz z upływem miesięcy.

Jedna z pierwszych inwestycji, rozpoczęta w 2013 r., weszła z ofertą sprzedaży apartamentów na poziomie 90 000–100 000 euro ”- wspomina ekspert, który mówi, że„ obecnie nie ma atrakcyjnych ofert poniżej 160 000 euro ”.

Rynek pierwotny

Od 2014 r. Nastąpiła aktywacja agentów nieruchomości w segmencie rynku pierwotnego, ponieważ rynek woli mieć nową jakość budownictwa, zauważalnie odbiegającą od mieszkań używanych. Również rynek zagraniczny wymaga praktycznie wyłącznie nowego budownictwa, co jest wymogiem, który w większości, nawet w latach, w których wystąpiły trudności z finansowaniem przez banki, dokonał zakupów bez konieczności uciekania się do niego.

Skandynawowie, Norwegowie i Belgowie stali się głównym Klientem w sektorze nowych inwestycji. Zdaniem ekspertów, w przeciwieństwie do tego, co zaczyna być postrzegane w innych gorących punktach na mapie, w Orihuela nie ma – przynajmniej na razie – żadnych oznak wyczerpania się rynku. Ceny wzrosły o 15% w ciągu ostatniego roku i 22% odkąd dotknęły ziemi, podczas gdy nadal są o 30% niższe niż poziomy osiągnięte podczas „boomu”. „Od 2013 r.

Nowy rynek budowlany kontynuuje wzrost, nowe inwestycje budowlane są nadal sprzedawane, liczba agentów nieruchomości stale rośnie, a lokalni deweloperzy wciąż szukają działek, aby kontynuować działalność. Alicante stało się w ciągu ostatnich dwóch lat w hiszpańskiej prowincji odpowiedzialne za prowadzenie ożywienia na obszarach przybrzeżnych. Prowincja Alicante jest, wraz z Barceloną, drugim regionem w Hiszpanii z największą liczbą realizowanych projektów.Brytyjczycy, Belgowie i Francuzi są narodowościami najbardziej zainteresowanymi zakupem w Orihuela, podczas gdy w Torrevieja, zamiast francuzów, widzimy duże zainteresowanie ze strony Szwedów

Aż 40% umów sprzedaży w Alicante podpisują obcokrajowcy, najwyższy odsetek w Hiszpanii, powyżej Teneryfy (37%) czy Balearów (30%)

Orihuela Costa ma większy potencjał, większą objętość, jak i większy popyt wraz z sąsiednimi gminami, takimi jak Torrevieja, Pilar de la Horadada i Guardamar, co czynią zalety klimatu Orihuela Costa i Torrevieja.

Firmy z branży nieruchomości na tym obszarze stały się prawdziwym motorem działalności, ponieważ są odpowiedzialne za generowanie tego przepływu nabywców nowych domów, dzięki powiązaniom z krajami pochodzenia Klientów i prowadzą liczne aktywności w obcych krajach, co oznacza, że ​​gdy Klienci przyjeżdżają do Hiszpanii, wiedzą już z kim dokonają zakupu wybranej uprzednio oferty rynkowej. Tym samym profil pośredników i agencji nieruchomości zmienia się, dostosowując do Klienta pochodzącego z rodzimego rynku.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.