Benidorm - Costa Broker - Nieruchomości w Hiszpanii. - Costa Broker

Benidorm

Benidorm juz na pierwszy rzut oka robi wrażenie, gdyż jako jedyny nadomorski kurort na całym wybrzeżu posiada nietypową zabudowę – drapacze chmur i wieżowce dominują krajobraz, nadmorska promenada wypełniona jest kolorowym tłumem wczasowiczów, turystów i mieszkańców Benidormu. Miasto posiada setki hoteli, ośrodków wczasowych, miejsc gdzie rodziny głównie z Wielkiej Brytaniii i Irlandii spędzają wakacje. Od lotniska w Alicante podróż do Benidorm zajmie niecałą godzinę podróży autostradą.

Benidorm, pełen wielopiętrowych budynków i wieżowców i dlatgo nazywany jest hiszpańskim Las Vegas. Przewodzi na liście ośrodków dostosowanych do masowej turystyki w Hiszpanii. W tej chwili Benidorm to jedna z najważniejszych destynacji turystycznych na Costa Blanca. Dzięki tłumom turystów z Wielkiej Brytanii i Skandynawii powstały angielskie puby, dyskoteki i baro-kluby (jest ich niemal 200).

Największą atrakcją miasta jest Playa de la Levante, dwukilometrowy pas złotego piasku, oraz hotel Bali, najwyższy hotel w Europie. W Benidorm zlokalizowane też są największe parki tematyczne na hiszpańskim wybrzeżu, które warto odwiedzić : Terra Natura, TerraMitica, MundoMar. Najlepsze propozycje tutejszego rynku nieruchomości zlokalizowane są poza ścisłym centrum miasta, z dala o turystycznego ruchu, posiadają za to urzekające widoki na miasto i pas wybrzeża.