Orihuela Costa - Costa Broker - Nieruchomości w Hiszpanii. - Costa Broker

Orihuela Costa

Orihuela Costa to pasmo wybrzeża w południowej części Costa Blanca, ciągnące się na odcinku 15 km na południe od Torrevieja, aż po urbanizację Mil Palmeras.
Odległość od międzynarodowego portu lotniczego El Altet w Alicante to około 50 km.
Wybrzeże dzieli się na mniejsze obszary i urbanizacje, do najbardziej znanych należą: Villamartin, Cabo Roig, Campoamor, Aquamarina, Playa Flamenca, Los Dolses, La Florida, Los Altos, Los Balcones.
Pas nadmorski to wiele pięknych plaż odznaczonych błękitną flagą, które zachwycają białym piaskiem kontrastującym z czystą i przejrzystą wodą, która zachęca do uprawiania sportów wodnych. Plaże otaczają malownicze zatoczki i pachnące lasy świerkowe. Atrakcyjne trasy widokowe zachęcają do pieszych i rowerowych wędrówek. Liczne w okolicy pola golfowe m.in. Villamartin i Campoamor zapraszają do skorzystania z tej popularnej gry w Hiszpanii. Słońce świeci przez prawie cały rok, a temperatura nawet zimą nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza.
Orihuela Costa zachwyca urokliwymi, zadbanymi, zielonymi urbanizacjami z basenami i tropikalną roślinnością, którą tworzą palmy, pomarańcze i cytryny. W tym rejonie znajduje się wiele luksusowych nieruchomości, położonych na wzniesieniach z których roztacza się panoramiczny widok na pas nadmorski, a w bliskim sąsiedztwie znajdują się wielohektarowe tereny zielone pól golfowych.  Dzięki bogatej ofercie gastronomicznej na Orihuela Costa możemy skosztować kuchni z różnych zakątków świata. Wieczorem liczne kluby i dyskoteki zapraszają na całonocną zabawę.

Dzielnice obszaru Orihuela Costa leżą przy autostradzie A-7 i nadmorskiej drodze N-332. Obie prowadzą przez Alicante i Murcję, gdzie znajdują się międzynarodowe lotniska.
Orihuela Costa to wiele atrakcyjnych nieruchomości zarówno w pierwszej linii brzegowej, jak również tych bardziej kameralnych i oddalonych od plaż.