Torrevieja - Costa Broker - Nieruchomości w Hiszpanii. - Costa Broker

Torrevieja

Torrevieja to typowe hiszpańskie miasteczko nie tylko przyciągające tłumy pięknymi plażami oraz słońcem, ale także wspaniałymi butikami, sklepami, kafejkami i świetną kuchnią. Tutejsze plaże zyskały miano najczystszych – posiadają niebieską flagę przyznawaną jedynie najlepszym plażom przez UE. Przystosowane są dla rodzin z dziećmi. Również miłośnicy sportów wodnych znajdą tutaj wiele atrakcji, począwszy od windsurfingu, poprzez kitesurfing, a skończywszy na nurkowaniu i żeglarstwie.

Miasto położone jest 45 km od Alicante. Światowa Organizacja Zdrowia poleca to miejsce jako idealne dla osób dbających o swoje zdrowie. Panuje tutaj szczególny mikroklimat, który wytworzył się dzięki obecności słonych jezior – o ciekawej różowej barwie. Obecnie mieszczą się w tym miejscu parki krajobrazowe, przyciągające licznie różne gatunki fauny i flory. Możemy spotkać brodzące w jeziorach flamingi.

Torrevieja położona jest pomiędzy dwoma lagunami: Laguna de Torrevieja i Laguna de la Mata. Pierwsza z nich ma zabarwienie różowo – fioletowe. Jest to efekt występowania w wodzie różowych alg. Druga zaś jest koloru zielonego. W lagunie możemy oddać się kąpielom błotnym. Polecane są one przy schorzeniach reumatycznych, krążenia, oddechowych oraz problemach skórnych. W centralnej części wybrzeża miasta został zbudowany jeden z największych portów jachtowych Hiszpanii. Tuż za nim można pospacerować wzdłuż nowoczesnej promenady. Wśród miejsc, do których niewątpliwie należy się wybrać jest: Aquapark, muzeum soli, słone laguny, park miejski.Na obrzeżach miasta w La Mata można obejrzeć wieżę z panoramicznym widokiem na morze. To od niej wywodzi się nazwa miasta. Torre oznacza wieża, Vieja – stara. Niegdyś broniła wjazdu do miasta i do portu.

Bogata oferta nowoczesnych inwestycji w Torrevieja jak i okolicach zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów.