Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Zakup nieruchomości i zarządzanie wynajmem w Hiszpanii

Zakup nieruchomości i zarządzanie wynajmem w Hiszpanii

13 stycznia 2022

W jakim regionie Hiszpanii najlepiej kupić apartament pod wynajem? O czym warto pamiętać, przyjmując ofertę od dewelopera? Zobacz, jak zarabiać na wynajmie hiszpańskich nieruchomości. Ceny nieruchomości w Hiszpanii stale przyciągają…

W jakim regionie Hiszpanii najlepiej kupić apartament pod wynajem? O czym warto pamiętać, przyjmując ofertę od dewelopera? Zobacz, jak zarabiać na wynajmie hiszpańskich nieruchomości.

Ceny nieruchomości w Hiszpanii stale przyciągają do kraju pokaźną grupę inwestorów. Zakup apartamentu na słonecznym wybrzeżu to pewna inwestycja, która nie tylko gwarantuje dostęp do wymarzonej posiadłości dla Ciebie i rodziny, ale może generować comiesięczne wpływy. Jak wygląda zakup nieruchomości pod wynajem w Hiszpanii? Które lokalizacje wziąć pod uwagę? Jaką rolę w Twojej inwestycji odgrywają deweloperzy w Hiszpanii? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości, abyś mógł cieszyć się udaną inwestycją, kiedy ktoś inny przejmuje zarządzanie wynajmem w Hiszpanii!

Zakup nieruchomości w Hiszpanii — sprawdź, jakie regiony są warte inwestycji

Jeśli to czytasz, w Twojej głowie już zaczął rozwijać się pomysł o zainwestowaniu w zagraniczne nieruchomości. Świetnie, pierwszy krok za Tobą! Teraz czas na wybranie regionu, który sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom. Jeśli szukasz apartamentu przeznaczonego na wynajem krótkoterminowy i wakacyjny, zwróć szczególną uwagę na hiszpańskie wybrzeża. To właśnie apartamenty na Costa Brava i Costa Blanca są najbardziej rozchwytywanymi wśród inwestorów. Cieszą się największym powodzeniem wśród turystów spędzających tu wakacje i osób decydujących się na wynajem długoterminowy, chcących na przykład przeczekać zimę w towarzystwie hiszpańskiego słońca.

Najlepsze lokalizacje na kupno apartamentu w Hiszpanii

Poniżej przedstawiamy listę miejscowości, które są szczególnie warte Twojej uwagi. Większość z nich znajduje się na Costa Blanca. Słynne na całym świecie z nawet 320 słonecznych dni w roku, otoczone polami golfowymi, uroczymi portami i nieziemsko pięknymi plażami z Błękitną Flagą, przy których możesz relaksować się podczas opalania lub zacząć wodną przygodę z windsurfingiem. Dobre szkoły i luksusowe restauracje uhonorowane gwiazdkami Michelin jeszcze bardziej podnoszą ich status. Kupno apartamentu dla siebie lub pod wynajem w jednej z tych lokalizacji to strzał w dziesiątkę:

  • Benidorm
  • Altea
  • Finestrat
  • Albir
  • Moraira
  • Javea
  • Denia
  • okolice Alicante

Deweloperzy w Hiszpanii — o czym warto wiedzieć?

Osoby inwestujące w nieruchomości zagraniczne zawsze stają przed wyborem: mieszkanie z rynku wtórnego czy od dewelopera? Każde rozwiązanie ma swoje plusy. Jednak w Hiszpanii zakup apartamentu w stanie deweloperskim zwykle bardziej opłaca się finansowo, gwarantuje lepiej zagospodarowaną okolicę oraz możliwość wykończenia nieruchomości według własnych preferencji.

Zalety zakupu mieszkania pod wynajem od dewelopera w Hiszpanii

Wspomnieliśmy już o cenie, która w przypadku ofert deweloperskich jest stała. Kupowanie mieszkania w Hiszpanii na rynku wtórnym może wiązać się z finansowymi niespodziankami. Nowy apartament jest w idealnym stanie technicznym, a mieszkanie kupowane z drugiej ręki może ukrywać konieczność niezapowiedzianych napraw i renowacji. Co więcej, w Hiszpanii od momentu rezerwacji apartamentu u dewelopera do jej wybudowania i oddania wiąże się z wpłaceniem najwyżej 50% ceny nieruchomości. To znaczy, że przez czas budowy — zwykle kilkanaście miesięcy — możesz pozyskać lub odłożyć dodatkowe środki na tę inwestycję. Pamiętaj również, że cena nieruchomości w przedsprzedaży jest dużo niższa niż ta, która będzie obowiązywała po wybudowaniu.

Lista sprawdzonych deweloperów hiszpańskich

Od lat współpracujemy z deweloperami, którzy oferują bezproblemowy zakup i wysoki standard wykończenia inwestycji, są to między innymi Immosol, Campana Garden, Bella House, Trivee Properties, Esphouses, Insara, Euromarina, Vapf, Alibuilding, Amay, TM Grupo Inmobilario, Murcia Puchades Group i inne. Dzięki relacjom budowanym przez długi czas, mamy też dostęp do najlepszych ofert na wyłączność.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem nieruchomości od dewelopera w Hiszpanii?

Sprawdź ponownie położenie inwestycji. Czy w pobliżu planowana jest budowa dróg — jakich? Co znajduje się w okolicy Twojego apartamentu, czy będą tam niezbędne sklepy, szkoła, restauracje? Jak okolica ma wyglądać za kilka lat?

Rozważasz zakup apartamentu pod wynajem. Sprawdź, czy w okolicy jest na to zapotrzebowanie. Jeśli wybierzesz region Costa Blanca, możesz być tego pewien.

Porównaj ceny, które oferują deweloperzy w Hiszpanii. Sprawdź też, czy deweloper może przedstawić wszelkie dokumenty, pozwolenia i zaświadczenia wymagane do rozpoczęcia budowy. Zapytaj o termin ukończenia budowy i gwarancje, które będą zabezpieczać Cię przed ewentualnym opóźnieniem.

Kupno apartamentu w Hiszpanii to złożony proces, dlatego wielu inwestorów decyduje się na korzystanie z polskiego biura nieruchomości. Costa Broker od lat wspiera polskich inwestorów marzących o nieruchomościach na Costa Blanca. Całą listę zadań, które wypisaliśmy powyżej, możemy zrealizować za Ciebie.

Zarządzanie wynajmem — jak to wygląda w Hiszpanii?

Proces zakończył się pomyślnie i jesteś właścicielem apartamentu na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca. Co teraz? Czas na zwrot z inwestycji! Możesz go wypracować decydując się na wynajem krótko- lub długoterminowy. Jeśli chcesz wynajmować swoje mieszkanie w Hiszpanii, musisz zdobyć specjalną licencję. Kolejny krok to zorganizowanie kogoś, kto przekaże klucze, zaopiekuje się gośćmi, posprząta po ich wyjeździe, będzie zarządzać rezerwacjami i bieżącymi sprawami dotyczącymi mieszkania. Jak widzisz, osobiste nadzorowanie wynajmu wymagałoby Twojej obecności. Właśnie dlatego najczęściej inwestorzy decydują się na usługi agencji, która oferuje zarządzanie wynajmem w Hiszpanii.

Sprawdzona agencja zarządzająca wynajmem nieruchomości w Hiszpanii

Już na etapie poszukiwania nieruchomości pod inwestycję warto zwrócić się do sprawdzonego biura nieruchomości. Zostaniesz otoczony opieką doradców, którzy mają nieocenione doświadczenie na lokalnym rynku. Znają najlepszych deweloperów, mają dostęp do ofert na wyłączność. Więcej informacji o tym, jak zweryfikować dobrą agencję nieruchomości znajdziesz w artykule Jak zamieszkać w Hiszpanii (https://costabroker.com/jak-zamieszkac-w-hiszpanii/).

Costa Broker łączy kompetencje i zasoby niezbędne nie tylko do znalezienia Twojego wymarzonego apartamentu w Hiszpanii, ale również do późniejszego zarządzania najmem. My zajmujemy się Twoją inwestycją, a Ty cieszysz się comiesięcznymi wpływami na konto. Brzmi jak plan idealny, prawda? Napisz do nas!

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.