Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Zakup nieruchomości w Hiszpanii – Krok po kroku

Zakup nieruchomości w Hiszpanii – Krok po kroku

27 października 2020

Zakup nieruchomości w Hiszpanii – czyli jak będzie przebiegać cały proces zakupu nieruchomości według standardów firmy COSTA BROKER Zakup nieruchomości w Hiszpanii, to zapewne emocjonujący moment w życiu, dlatego oczekiwania…

Zakup nieruchomości w Hiszpanii – czyli jak będzie przebiegać cały proces zakupu nieruchomości według standardów firmy COSTA BROKER

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, to zapewne emocjonujący moment w życiu, dlatego oczekiwania naszego Klienta są dla nas najważniejsze! Musisz wiedzieć, że poszukiwania idealnej nieruchomości dla naszych klientów zaczynamy od poznania potrzeb i możliwości kupującego. Każdy Klient firmy COSTA BROKER otrzymuje od nas do wypełnienia brief- prosty formularz, w którym określa najbardziej istotne parametry nieruchomości. Są to: lokalizacja, rodzaj poszukiwanej nieruchomości, budżet jakim dysponuje, rodzaj finansowania (gotówka czy wsparcie kredytem), cel zakupu nieruchomości (nieruchomość na cele inwestycyjne lub przeznaczona do użytku własnego).

Dodatkowo precyzujemy potrzeby dotyczące wielkości nieruchomości, ilości sypialni, łazienek, posiadanego basenu, garażu, tarasu. Wszystkie informacje zapisane w briefie, pozwolą nam na przedstawienie Państwu wyselekcjonowanych ofert, które odpowiedzą na założone kryteria poszukiwań. Na tym etapie już sami będą Państwo mogli ocenić, czy przyjęte założenia są właściwe czy nie. To ważny etap pracy, którą wykonujemy z Państwem na odległość, jeszcze przed przylotem do Hiszpanii. Wśród przedstawionych przez nas ofert, powinny zostać wyłonione 2-3 nieruchomości, które będą Państwo koniecznie chcieli zobaczyć.

Wizyta rekonesansowa – czyli pobyt w Hiszpanii zaplanowany idealnie!

Zaczynamy od ustalenia terminu Państwa przylotu do Alicante, jak i długości pobytu, który powinien wynosić 2-3 dni. Zanim dokonają Państwo rezerwacji noclegów na własną rękę, zaproponujemy pobyt w jednym z nowocześnie urządzonych i kompleksowo wyposażonych apartamentów znajdujących się w naszej ofercie. Na czas wizyty rekonesansowej dla naszych Klientów oferujemy specjalne ceny. Po odebraniu Państwa z lotniska, zapraszamy na spotkanie przy kawie, podczas którego przedstawimy szczegółowy harmonogram wizyty i plan odwiedzania poszczególnych nieruchomości. Dodatkowo, oprócz tych ofert, które już Państwo wybrali, dodamy oferty, które rekomendujemy dla Państwa jako interesujące i spełniające założone kryteria.

Formalności przed zakupowe.

W przypadku znalezienia odpowiedniej nieruchomości, przeprowadzamy Klienta przez proces zakupu nieruchomości zawsze w ten sam sposób. Opieramy się o przejrzyste zasady według określonego schematu: rezerwacja – otwarcie rachunku bankowego – złożenie wniosku o nadanie numeru N.I.E (więcej na ten temat możecie przeczytać Państwo w zakładce USŁUGI). Wysokość wpłaty na poczet rezerwacji jest zależna od wartości nieruchomości, lecz zazwyczaj wynosi 6.000€ do 10.000€. Wpłaty można dokonać przelewem na rachunek bankowy, bądź kartą kredytową w biurze sprzedaży danego dewelopera. Korzystając, że jesteście Państwo w Hiszpanii kolejnym krokiem jest odwiedzenie placówki bankowej i otwarcie rachunku bankowego. Jest on potrzebny do zgromadzenia środków na zakup wybranej nieruchomości jak i dokonywania w późniejszym czasie z niego opłat za czynsz i media.

Ostatni etap wizyty to złożenie wniosku o nadanie numeru N.I.E.  Mogą Państwo  upoważnić naszego prawnika do wyrobienia tego numeru w Państwa imieniu. W tym celu prosto z kancelarii prawnej udamy się do notariusza, celem podpisu upoważnienia tzw. „poder”. Mogą Państwo również ubiegać się o nadanie numeru N.I.E. w ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Polsce. Czas oczekiwania na wydanie numeru N.I.E. będzie wynosił do 3 tygodni, a koszty będą nieco mniejsze niż w Hiszpanii. Oczekując na jego otrzymanie, zasilają Państwo swój hiszpański rachunek bankowy i dokonują przelewów w terminach określonych w umowie rezerwacji.

Dla nieruchomości gotowych do użytku tzw. „llave en mano”, cały proces zakupu wyniesie około miesiąc. W przypadku nieruchomości, które są w trakcie budowy , okres ten potrwa odpowiednio dłużej w zależności od zaawansowania inwestycji.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.