Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Jak uzyskać kredyt hipoteczny w Hiszpanii?

Jak uzyskać kredyt hipoteczny w Hiszpanii?

8 lipca 2020

Kredyt hipoteczny w Hiszpanii? Przed Tobą zakup nieruchomości w Hiszpanii i zamierzasz starać się o kredyt hipoteczny? PRZECZYTAJ TEN ARTYKUŁ KONIECZNIE‼️ Rozważasz zakup nieruchomości w Hiszpanii, lecz chcesz wesprzeć się kredytem…

Kredyt hipoteczny w Hiszpanii?

Przed Tobą zakup nieruchomości w Hiszpanii i zamierzasz starać się o kredyt hipoteczny? PRZECZYTAJ TEN ARTYKUŁ KONIECZNIE‼️

Rozważasz zakup nieruchomości w Hiszpanii, lecz chcesz wesprzeć się kredytem hipotecznym? To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ atrakcyjne oprocentowanie w hiszpańskim banku oraz koszty uzyskania kredytu, znacząco nie podwyższą ceny zakupu nieruchomości. Z pomocą agencji nieruchomości Costa Broker, przejdziesz cały ten proces w sposób bezpieczny i sprawny. W tym artykule pokażemy Ci, jakie należy spełnić warunki, aby móc ubiegać się o przyznanie kredytu. Ponadto, szybko dowiesz się, do jakiej wysokości może być kredytowana Twoja nieruchomość.

Zmiany w prawie hipotecznym

W obliczu nowego prawa hipotecznego w Hiszpanii, które weszło w życie 17 czerwca 2019, jak już wiemy nastąpiło kilka zmian. Przypominamy, że maksymalne finansowanie dla obywateli Polski, jak i większości krajów członkowskich UE, nie będących rezydentami w Hiszpanii, wynosi 60% wartości nieruchomości. Jeśli interesowałeś się już wcześniej kredytem hipoteczny w Hiszpanii, to wiesz, że jeszcze niedawno, bo do 2018 roku, można było ubiegać się o kredyt w wysokości do 70 % wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny w Hiszpanii można uzyskać w wysokości do 60% wartości nieruchomości, aczkolwiek finalnie decyduje o tym bank i uzależnia decyzję od oceny zdolności kredytowej. Inwestorzy mogą liczyć na nasze wsparcie, jak również pomoc w przeprowadzeniu całego procesu. Pomożemy w kompletowaniu dokumentów wymaganych przez hiszpańskie banki. Jeśli jesteś obywatelem RP, powinieneś przedstawić dokumenty w wersji tłumaczonej przysięgłe na język hiszpański.

Większość dokumentów, które będziecie kompletować do przedstawienia w banku, musi zostać przetłumaczona na język hiszpański przez TŁUMACZA PRZYSIĘGŁEGO.

A JAK SPRAWDZIĆ, czy tłumacz, któremu powierzasz dokumenty figuruje na liście Ministerstwa Sprawiedliwości? Wystarczy kliknąć w poniższy link
https://arch-bip.ms.gov.pl/…/lista-tlumaczy-prz…/search.html

Kolejny krok to ważna procedura, która GWARANTUJE Wam, że przetłumaczone dokumenty będą honorowane na terenie Hiszpanii. Aby żaden urząd, ani bank nie odrzucił dokumentu, który był przetłumaczony w Polsce, należy uzyskać jego legalizację. Czym jest LEGALIZACJA PRZETŁUMACZONYCH DOKUMENTÓW? Jest to nadanie klauzuli apostille i za ten proces odpowiada Ministerstwo Spraw Zagranicznych.  Legalizację można uzyskać w bardzo prosty sposób. Czy wiesz jak to zrobić? Ile to kosztuje? I czy można załatwić to na odległość? Przeczytajcie tutaj, klikając w link
https://www.gov.pl/…/dyplo…/tlumaczenia-przysiegle-apostille

Lista dokumentów potrzebnych do ubiegania się o kredyt hipoteczny:

  • ZAŚWIADCZENIE Z BANKU O POSIADANIU KONTA
  • WYKAZ UZYSKANEGO DOCHODU (DEKLARACJA PIT) Z DWÓCH OSTATNICH LAT
  • AKTUALNE ZAŚWIADCZENIE O ZAROBKACH ( DOTYCZY UMOWY O PRACĘ)
  • KSEROKOPIA PASZPORTU POŚWIADCZONA NOTARIALNIE
  • WYCIĄG Z BIK-U;
  • NUMER N.I.E.

Jeśli marzysz o nieruchomości w Hiszpanii oraz jesteś zainteresowany/a finansowaniem zakupu przez hiszpański bank, to skontaktuj się z nami!
Na pewno znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie.
Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu inwestycji w nieruchomości. Jeżeli będzie taka potrzeba, pomożemy Państwu odpowiednio przygotować wniosek kredytowy na potrzeby banku, w którym będziemy ubiegać się o kredyt. Korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia odpowiemy na wszelkie Państwa pytania. Współpracujemy z największymi bankami w Hiszpanii, które regularnie kredytują zakup nieruchomości dla obcokrajowców.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.