Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Zakup nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera

Zakup nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera

Od czego zacząć i jak przygotować się do zakupu? Nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera to szeroki wybór atrakcyjnych ofert, które kuszą do przeprowadzki. Ciepłe morze, piękne widoki i lato trwające…

Od czego zacząć i jak przygotować się do zakupu?

Nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera to szeroki wybór atrakcyjnych ofert, które kuszą do przeprowadzki. Ciepłe morze, piękne widoki i lato trwające cały rok przyciągają już nie tylko na krótki urlop. Czy wiesz, jak wielu obcokrajowców, zdecydowało się zamieszkać w tym rejonie Europy? Szukając drugiego domu w słońcu, na przeciw wychodzi wiele atrakcyjnych ofert deweloperskich. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co tylko musisz wiedzieć, jeśli chcesz cieszyć się swoim nowiutkim domem lub apartamentem w Hiszpanii.

Wymagane dokumenty

Przed przystąpieniem do procesu zakupu własnej nieruchomości w Hiszpanii, konieczne będzie wyrobienie sobie podstawowego dokumentu, czyli numeru N.I.E.

Warto wiedzieć czym jest numer hiszpańskiej identyfikacji podatkowej. Jest to specjalny identyfikator dla cudzoziemców, którzy chcą przebywać w Hiszpanii na stałe, lub na okres przekraczający trzy miesiące. Numer N.I.E. potrzebny jest między innymi po to, aby studiować, kupić samochód, płacić hiszpańskie podatki, oraz po to, aby nabyć nieruchomość. Ponadto dzięki niemu możliwe jest założenie własnej działalności gospodarczej.

Jak zakupić nieruchomość?

Jeśli planujesz zakupić własną nieruchomość i posiadasz już wszystkie potrzebne dokumenty, możesz przystąpić do uruchomienia wszelkich procesów. Na początku, po tym jak już wybierzesz ofertę dewelopera, kolejny krok to podpisanie umowy rezerwacyjnej. Najczęściej poprzedzone jest to wpłatą zaliczki za pośrednictwem przelewu lub kartą kredytową w biurze dewelopera. Stanowi to 100% gwarancję rezerwacji konkretnej nieruchomości.

Ponadto, w czasie 30 dni od rezerwacji, konieczne jest również ustalenie warunków i terminów wpłat kolejnych transz na konto dewelopera. Wszystkie wpłaty będą objęte gwarancjami bankowymi, aby Twoje środki były zabezpieczone. Zazwyczaj wpłaty przypadające na czas budowy, wynosić będą 60% wartości nieruchomości. Na koniec, kiedy nieruchomość jest gotowa do oddania, podpisuje się akt notarialny, który sporządzany jest w języku hiszpańskim. To w tym momencie uregulujesz pozostałą część należną za nieruchomość. Może pochodzić ona ze środków własnych, bądź dźwigni finansowej, którą stanowi kredyt hipoteczny w hiszpańskim banku.

Procedury po zakupie własnej nieruchomości

Po tym, jak już podpiszesz akt własności i odbierzesz klucze, konieczne jest zapłacenie podatku VAT (IVA) od zakupu nieruchomości. Dodatkowo w okresie trzydziestu dni od daty podpisania aktu notarialnego, musisz ponieść koszty czynności notarialnych.

Wszystkimi procedurami może zając się w Twoim imieniu współpracujący z agencją Costa Broker prawnik, który zadba o dopełnienie wszelkich formalności.

Im wcześniej tym lepiej i taniej!

Nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera cieszą się bardzo dużą popularnością i często zostają sprzedane na etapie powstających fundamentów budynku. Wiesz, że w najlepszych lokalizacjach ponad 80% dostępnych mieszkań sprzeda się zanim powstanie budynek? Kupując apartament jeszcze z planu, można po pierwsze zarezerwować mieszkanie usytuowane najlepiej wg nas samych. Jedni klienci wolą partery z ogródkiem i bezpośrednim dostępem do basenu, a inni preferują panoramiczne widoki na morze i okolicę z najwyższych pięter. Są to apartamenty typu ático, lub te posiadające tarasy na dachu tzw. solarium. Kiedy następuje ukończenie pierwszego etapu inwestycji, w budowanym kompleksie, rzadko kiedy zostaje jakieś wolne mieszkanie. Zdarza się, że jest pozostawione jako pokazowe tzw. PISO PILOTO, służące jedynie na potrzeby sprzedaży kolejnych faz budowy, które niosą ze sobą już podwyższenie cen vs. pierwsza zakończona faza.

Czym pozytywnie zaskoczy Cię zakup nieruchomości od dewelopera w Hiszpanii?

Rynek pierwotny już znacząco różni się od typowych hiszpańskich mieszkań z małą ilością światła, wąskimi i długimi korytarzami i fatalną izolacją termiczną z poprzedniej „epoki budowlanej”. Nowoczesne technologie, użyte do budowy materiały

najwyższej klasy, stolarka okienna, oraz ciekawy projekt architektoniczny współgrający z otoczeniem. Dodatkowo koncepcja całej inwestycji, nowoczesny design wnętrz, podgrzewane podłogi i wiele innych udogodnień dla wymagań kupującego. To wszystko niesie ze sobą apartament zakupiony od dewelopera z planu np. zmiana układu mieszkania, zmiany w instalacji elektrycznej, które mogą zostać bezproblemowo wdrożone na etapie budowy wg naszych preferencji i zgłoszonych do dewelopera uwag.

W Hiszpanii stan deweloperski znacząco odbiega od tego, który jest znany inwestorom z Polski. Czy wiesz co oznacza stan deweloperski w Hiszpanii? I tu Was pozytywnie zaskoczymy! Zatem standardem, który zawiera się w cenie i w którym oddawane jest Wasze mieszkanie, czy willa posiada wykończone podłogi, zamontowane kontakty, punkty świetlne LED, wykończone i często umeblowane już łazienki, zamontowane drzwi wewnętrzne, szafy wnękowe w sypialniach oraz w pełni umeblowana i często już wyposażona w urządzenia AGD kuchnia.

Personalizacja wnętrza Twojego hiszpańskiego domu

Co jeszcze? Klimatyzacja centralna spełnia również funkcje ogrzewania w Hiszpanii, dlatego standardem jest jej pre-instalacja, klimatyzator możemy nabyć w preferencyjnych stawkach. Być może akurat traficie na czasową ofertę specjalną dewelopera, w której będzie zawierać się już zamontowane urządzenie. Nie musisz martwić się o materiały wykończeniowe, gdyż płytki łazienkowe, kuchenne, podłogowe, fronty mebli kuchennych i blaty zazwyczaj deweloperzy oferują w 2-3 wariantach. W końcu każdy klient ma inny gust, więc będzie mógł spersonalizować kolorystycznie swój apartament już w cenie. Jeśli to za mało, to większa ilość materiałów proponowana jest jako opcje ponadstandardowe, co daje niekończący się wybór możliwości za odpowiednią dopłatą.

Kiedy zapłacimy za nasze mieszkanie zakupione od dewelopera?

Jak już pisaliśmy na początku artykułu, czas na zapłacenie całej kwoty jest zależny przede wszystkim od terminu ukończenia inwestycji. W każdym przypadku będzie inaczej, zależy to kiedy zarezerwujesz nieruchomość, a dokładnie na jakim etapie będzie inwestycja. Jeśli kupujesz z planu, to na oddanie do użytku oczekuje się około 24 m-cy. Zależy to również od skali realizowanej inwestycji – czy jest to mniejszy projekt, czy składający się z kilku etapów.

Wpłaty do dewelopera – kiedy i w jakiej wysokości?

Deweloperzy oferują klientom bardzo korzystne formy płatności z pełnym zabezpieczeniem wpłat, co reguluje hiszpańskie prawo. Wpłacane fundusze są bezpieczne i nie musimy obawiać się ryzyka ich utraty. Gwarantują to polisy, jakie otrzymuje klient.

Jeśli wybierasz wymarzony apartament, czy to miejscu w Hiszpanii, czy na odległość będąc w Polsce przebiega to tak samo. Należy dokonać wpłaty przy podpisaniu umowy rezerwacji – zazwyczaj 6000 € w przypadku apartamentu i 10.000€ w przypadku willi.W każdym przypadku otrzymacie Państwo potwierdzoną wysokość kwoty, jaką należy wpłacić oraz numer rachunku dewelopera. Preferujemy, aby dokonywali Państwo wpłat rezerwacji bezpośrednio do dewelopera, a nie na konto naszej agencji, aby uniknąć czasowego wydłużenia procesu.

Kolejna wpłata następuje zazwyczaj 30 dni po podpisaniu umowy – EL CONTRATO DE COMPRAVENTA. Jest to 20 a 30% ceny + VAT (IVA)10%. W czasie trwania budowy kolejne wpłaty dokonywane są w wyznaczonych terminach. W sumie jest to 50%-60% wartości zarezerwowanej nieruchomości powiększonej o 10% VAT (IVA). Pozostała część ceny – uregulowana będzie podczas podpisania aktu notarialnego.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.