Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Zakup nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera

Zakup nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera

Myślisz o zakupie nieruchomości w Hiszpanii? Świetnie się składa! Trudno znaleźć lepszy pomysł na ulokowanie oszczędności czy rozbudowę portfela inwestycyjnego. Od czego zacząć? Jak przygotować się do zakupu? Poznaj kilka…

Myślisz o zakupie nieruchomości w Hiszpanii? Świetnie się składa! Trudno znaleźć lepszy pomysł na ulokowanie oszczędności czy rozbudowę portfela inwestycyjnego. Od czego zacząć? Jak przygotować się do zakupu? Poznaj kilka prostych kroków i przekonaj się, że zakup nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera to bardzo dobry pomysł!

Zakup nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera — od czego zacząć?

Nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera to szeroki wybór atrakcyjnych ofert, które kuszą do przeprowadzki. Ciepłe morze, piękne widoki i lato trwające cały rok przyciągają już nie tylko na krótki urlop. Czy wiesz, jak wielu obcokrajowców zdecydowało się zamieszkać w tej części Europy? Dlaczego akurat ten rejon jest tak dobrym miejscem do życia?

Hiszpania to miejsce dla Ciebie

Costa Blanca i Costa del Sol to pejzaże jak z obrazka, łagodny klimat i boskie plaże. Infrastruktura umożliwiająca jakościowy odpoczynek, zasoby naturalne zachęcające do aktywnego spędzania czasu w górach, na lub pod wodą. Coraz więcej osób ma możliwość pracy i nauki zdalnej, a co za tym idzie większą mobilność. Otwarte granice Unii Europejskiej dają wręcz niekończące się możliwości poszukiwania dla siebie lepszego miejsca na świecie do życia. Albo szansy na skuteczną inwestycję i rzetelny profit!

Szeroki przekrój ofert: luksusowe osiedla, nieruchomości obok portów i prestiżowych pól golfowych. Łatwość transakcji i przejrzystość opłat sprawiają, że to idealne miejsce na pierwszą i kolejną inwestycję 🙂

jak-wyglada-kupno-nieruchomosci-w-hiszpanii Zakup nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera

Jak przygotować się do zakupu nieruchomości?

Wykorzystaj wieloletnie doświadczenie miejscowej agencji

Istnieją dwa scenariusze zakupu nieruchomości w Hiszpanii: na własną rękę lub z agencją nieruchomości. Możesz oczywiście zdecydować samodzielnie, ale kontakt z doświadczonymi agentami przede wszystkim oszczędzi Twój czas — a czas to pieniądz. To my zajmiemy się wszelką dokumentacją. Nie musisz co chwilę pojawiać się u dewelopera, notariusza, w banku; martwić o podpisanie aktu notarialnego, złożenie wniosku do ksiąg wieczystych.

Poza tym od lat współpracujemy bezpośrednio z deweloperami. Dzięki nam zyskujesz dostęp do ponad 300 inwestycji deweloperskich, zanim te pojawią się na rynku i to w cenie niższej od ceny wskazanej w późniejszej ofercie. Zajmujemy się również posprzedażową obsługą inwestycji. Nasza oferta nie obejmuje nieruchomości w Hiszpanii z rynku wtórnego.

Inwestorzy decydujący się na samodzielne przeprowadzanie transakcji, zwykle wracają do Costa Broker. Samodzielnie działający Klienci dość szybko od momentu rezerwacji napotykają na pierwsze przeszkody, których nie są w stanie przejść bez pomocy agentów. Skąd o tym wiemy? Niestety wielu klientów szuka wsparcia zgłasza się do nas wtedy, kiedy jest już za późno na podjęcie współpracy. Kupujący nieruchomość w Hiszpanii na własną rękę bądź z agentem na stałe mieszkającym w Polsce popełniają błąd, o czym przekonują się dopiero po fakcie.

Stworzyliśmy też artykuł opisujący 5 najczęstszych błędów inwestorów podczas kupowania nieruchomości w Hiszpanii. Dzięki nam unikniesz ich wszystkich!

Przygotuj wymagane dokumenty

Do finalizacji zakupu własnej nieruchomości w Hiszpanii konieczne będzie wyrobienie sobie podstawowego dokumentu, czyli numeru N.I.E. Nie martw się jednak – od początku procesu poszukiwania nieruchomości do jej zakupu mija czasem rok lub dwa, więc masz na to czas. Warto jednak już teraz wiedzieć, czym jest numer hiszpańskiej identyfikacji podatkowej. To specjalny identyfikator dla cudzoziemców, którzy chcą przebywać w Hiszpanii na stałe lub na okres przekraczający trzy miesiące. Numer N.I.E. potrzebny jest między innymi po to, aby studiować w całej Hiszpanii, kupić samochód, płacić hiszpańskie podatki, oraz po to, aby nabyć nieruchomość. Ponadto dzięki niemu możliwe jest założenie własnej działalności gospodarczej w Hiszpanii. Jak wyrobić numer N.I.E.? – przeczytasz w krótkim artykule. To naprawdę proste!

willa-w-hiszpanii-pierwsza-linia-brzegowa-jak-wyglada-zakup-od-dewelopera Zakup nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera

Jak kupić nieruchomości w Hiszpanii?

Jeśli planujesz zakup mieszkania i posiadasz już wszystkie potrzebne dokumenty, możesz przystąpić do uruchomienia kolejnych procesów. Wybierz ofertę dewelopera. Kolejny krok to podpisanie umowy rezerwacyjnej. Najczęściej poprzedzone jest to wpłatą zaliczki za pośrednictwem przelewu lub kartą kredytową w biurze dewelopera. Od teraz obowiązuje rezerwacja nieruchomości!

Ponadto, w czasie 30 dni od rezerwacji, należy ustalić terminy wpłat kolejnych transz na konto dewelopera. Gwarancja bankowa na każdą wpłatę sprawi, że Twoje środki będą zabezpieczone. Zazwyczaj wpłaty przypadające na czas budowy wynoszą do 40% wartości nieruchomości w przypadku apartamentów. Jeśli chodzi o domy wolnostojące, wartośc ta sięga zwykle 50% wartości.

Na koniec, kiedy nieruchomość jest gotowa do oddania, podpisuje się akt notarialny, który sporządzany jest w języku hiszpańskim. W dniu podpisania potrzebny jest tylko dowód osobisty ub paszport oraz numer N.I.E. To w tym momencie uregulujesz pozostałą część należną za nieruchomość. Może pochodzić ona ze środków własnych, bądź dźwigni finansowej, którą stanowi kredyt hipoteczny w hiszpańskim banku. Inwestorzy zwykle oceniają uzyskanie kredytu hipotecznego w Hiszpanii jako łatwe. I już! Proces przeniesienia własności za nami.

Kiedy trzeba zapłacić w przypadku zakupu nieruchomości od dewelopera?

Czas na zapłacenie całej kwoty jest zależny przede wszystkim od terminu ukończenia inwestycji. Termin wpłat zależy od momentu zarezerwowania nieruchomości oraz tego, na jakim etapie jest budowa inwestycji. Jeśli kupujesz apartament z planu, to na oddanie do użytku oczekuje się około 24 miesięcy. Zależy to również od skali realizowanej inwestycji – czy jest to mniejszy projekt, czy składający się z kilku etapów. Na pewno otrzymasz klucze niezwłocznie po podpisaniu aktu notarialnego!

zakup-nieruchomosc-w-hiszpanii-willa-z-widokiem-na-morze-1 Zakup nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera

Jakiej wysokości są poszczególne wpłaty do dewelopera?

Deweloperzy oferują klientom bardzo korzystne formy płatności z pełnym zabezpieczeniem wpłat, co reguluje hiszpańskie prawo. Wpłacane fundusze są bezpieczne i nie musimy obawiać się ryzyka ich utraty. Dokument potwierdzający stanowią polisy, jakie otrzymuje klient.

Niezależnie od tego, czy przebywasz na miejscu w Hiszpanii, czy kupujesz na odległość z Polski, procesy wyglądają tak samo. Należy dokonać wpłaty przy podpisaniu umowy rezerwacji – od 6000 € do 10000 € w przypadku apartamentu i od 10.000 € do 30.000 € w przypadku willi.

Kolejna wpłata następuje zazwyczaj 30 dni od rezerwacji i pokrywa się z momentem podpisania umowy deweloperskiej, nazywanej w języku hiszpańskim el Contrato de Compraventa. Jest to kwota stanowiąca pomiędzy 20 a 40% ceny + podatek VAT (IVA) w wysokości 10%. W czasie trwania budowy kolejne wpłaty dokonywane są w wyznaczonych jasno przez dewelopera terminach. W sumie jest to 50%-60% wartości zarezerwowanej nieruchomości powiększonej o 10% VAT (IVA) (w przypadku apartamentów: maksymalnie 40% wartości nieruchomości). Pozostała kwota uregulowana zostanie podczas podpisania aktu notarialnego.

Procedury po zakupie nieruchomości

Po tym, jak już podpiszesz akt własności i odbierzesz klucze, zapłacisz podatek VAT (Impuesto sobre el Valor Añadido) od zakupu nieruchomości. Dodatkowo w okresie trzydziestu dni od daty podpisania aktu notarialnego, musisz ponieść koszty czynności notarialnych. To opłaty związane z podatkiem 1,5% tzw. impuesto de actos jurídicos documentados.

Nasz prawnik chętnie zrobi to za Ciebie! Dopilnujemy wszystkich formalności i nie zaskoczy Cię żaden spoza wymienionych kosztów.

Pamiętaj — im wcześniej, tym lepiej i taniej!

Nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera cieszą się bardzo dużą popularnością i często zostają sprzedane na etapie powstających fundamentów budynku. Zdecydowanie łatwiej jest znaleźć idealny apartament na rynku pierwotnym niż na rynku wtórnym.

Uwierzysz, że w najlepszych lokalizacjach ponad 80% dostępnych mieszkań sprzedaje się jeszcze zanim powstanie budynek? Kupując apartament jeszcze z planu, możesz po pierwsze zarezerwować najlepiej usytuowane mieszkanie. Wolisz wygodny parter z ogrodem i bezpośrednim dostępem do basenu? Proszę bardzo! Preferujesz panoramiczne widoki na morze i okolicę z najwyższych pięter? Możesz zdecydować! Są to apartamenty typu ático, lub te posiadające tarasy na dachu tzw. solarium.

Kiedy następuje ukończenie pierwszego etapu inwestycji, w budowanym kompleksie, rzadko kiedy zostaje jakiekolwiek wolne mieszkanie. Zdarza się, że jest pozostawione jako pokazowe tzw. piso piloto, służące jedynie na potrzeby sprzedaży kolejnych faz budowy. Te z kolei niosą ze sobą już zdecydowane podniesienie ceny zakupu nieruchomości.

zakup-nieruchomosci-od-dewelopera-hiszpania Zakup nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera

Dlaczego warto kupić nieruchomość od dewelopera?

Rynek pierwotny znacząco różni się od typowych hiszpańskich mieszkań z małą ilością światła, wąskimi i długimi korytarzami i fatalną izolacją termiczną z poprzedniej „epoki budowlanej”. Dzisiaj standard deweloperski to nowoczesne technologie, użyte do budowy materiały najwyższej klasy, stolarka okienna i elementy pięknej stolarki wewnętrznej, oraz ciekawy projekt architektoniczny współgrający z otoczeniem. Dodatkowo nowoczesny design wnętrz, podgrzewane podłogi i wiele innych udogodnień dla wymagań kupującego. Całość harmonijna, elegancka i współgrająca ze sobą.

Zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, szczególnie na etapie planu inwestycji, w wielu przypadkach umożliwia bezproblemowe wprowadzanie zmian w projekcie. Na etapie budowy zostanie wdrożona zmiana układu mieszkania czy zmiany w instalacji elektrycznej według Twoich pomysłów. To sprawi, że wymarzony apartament będzie jeszcze bardziej funkcjonalny!

W Hiszpanii stan deweloperski znacząco odbiega od tego, który jest znany inwestorom z Polski. I tu Was pozytywnie zaskoczymy! Standard, który zawiera się w cenie i w którym oddawane jest Wasze mieszkanie czy willa… posiada wykończone podłogi, zamontowane kontakty, punkty świetlne LED, wykończone i często umeblowane już łazienki, zamontowane drzwi wewnętrzne, szafy wnękowe w sypialniach oraz w pełni umeblowaną i często już wyposażoną w urządzenia AGD kuchnię. Jest różnica, prawda?

kupno-nieruchomosci-w-hiszpanii-na-poludniu-inwestycja Zakup nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera

Spersonalizuj swój wymarzony hiszpański dom

Klimatyzacja centralna spełnia również funkcje ogrzewania w Hiszpanii, dlatego standardem jest jej pre-instalacja. Sam klimatyzator możemy nabyć w preferencyjnych stawkach. Być może akurat trafisz na czasową ofertę specjalną dewelopera, w której będzie zawierać się już zamontowane urządzenie. Nasze oferty obejmują luksusowe inwestycje, które mają klimatyzację w standardzie.

Nie musisz martwić się o materiały wykończeniowe, gdyż płytki łazienkowe, kuchenne, podłogowe, fronty mebli kuchennych i blaty zazwyczaj deweloperzy oferują w 2-3 wariantach. W końcu każdy klient ma inny gust, więc będzie mógł spersonalizować kolorystycznie swój apartament. Bez dodatkowych opłat!

Jeśli to za mało, to większa ilość materiałów proponowana jest jako opcje ponadstandardowe. To daje niekończący się wybór możliwości! Deweloperzy bardzo często oferują też gotowe pakiety mebli. Wszystko zależy od Twoich możliwości finansowania i osobistych preferencji. Nieruchomość ma być w pełni umeblowana i niepowtarzalna? Nie chcesz korzystać ze sztampowych pakietów mebli sprzedawanych przez dewelopera? Pomożemy Ci to zorganizować!  Skorzystaj z oferty wykończenia pod klucz przez Costa Broker wraz z projektem wnętrza.

Nieocenione wsparcie w zakupie nieruchomości w Hiszpanii

Mieszkamy i działamy na rynku nieruchomości w Hiszpanii od lat. Współpracujemy z kilkudziesięcioma najlepszymi deweloperami na obydwu hiszpańskich wybrzeżach – Costa Blanca i Costa del Sol hiszpańskimi deweloperami. Proces zakupu nieruchomości znamy na pamięć. Wiemy, jak znaleźć apartament czy willę, która idealnie sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego Klienta poszukującego trafionej inwestycji czy drugiego domu. Zaufaj nam! Ciesz się przyjemnym procesem zakupu, własną nieruchomością w Hiszpanii oraz nieocenioną obsługą posprzedażową. Czekamy na Ciebie!

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.