Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii

8 lipca 2020

Koszty zakupu Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii, to ważny element podczas planowania zakupu nieruchomości. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na fakt, że wszystkie publikowane oferty przez biura, pośredników czy deweloperów posiadają…

Koszty zakupu

Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii, to ważny element podczas planowania zakupu nieruchomości. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na fakt, że wszystkie publikowane oferty przez biura, pośredników czy deweloperów posiadają ceny wyrażone w kwotach netto. Dlatego kluczowe jest poznanie wszystkich pozostałych opłat, aby budżet przeznaczony na zakup nieruchomości był właściwie oszacowany.

Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii- RYNEK PIERWOTNY

Podatek VAT ( IVA), dla nieruchomości mieszkaniowych na rynku pierwotnym wynosi 10% wartości nieruchomości. Podatek skarbowy AJD (impuesto de Actos Juridicos Documentados) wynosi 1,5%. To podatek płatny tylko w przypadku zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego.

MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE RYNKU NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII?

Koszt obsługi prawnej: W ramach tej usługi znajduje procedur takich jak:

 • SPRAWDZENIE STANU PRAWNEGO NIERUCHOMOŚCI
 • ANALIZA ZAPISÓW UMOWY ZAKUPU NIERUCHOMOŚCI OD DEWELOPERA
 • OBECNOŚĆ PRAWNIKA PODCZAS PODPISYWANIA UMOWY U NOTARIUSZA
 • TŁUMACZENIE UMOWY PRZEZ PRAWNIKA
 • PRZEPISANIE UMÓW Z DOSTAWCAMI MEDIÓW
 • ZŁOŻENIE STOSOWNYCH DEKLARACJI ORAZ REGULACJA W IMIENIU KUPUJĄCEGO ZOBOWIĄZAŃ PODATKOWYCH ZWIĄZANYCH Z NIERUCHOMOŚCIĄ.

Koszt obsługi prawnej zależy od wartości nabywanej nieruchomości. Do wyżej wymienionych kosztów należy również doliczyć koszty tłumaczeń przysięgłych, jeśli takie są potrzebne.

Koszt aktu notarialnego i rejestracji aktu w księgach wieczystych

Zatem decydując się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego należy doliczyć szacunkowo 13% dodatkowych opłat, podatków i kosztów. W przypadku nawet częściowego kredytowania zakupu, koszt ten wzrośnie o dodatkowe 2-3%.

Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii – RYNEK WTÓRNY 

Do ceny wskazanej w ofercie z rynku wtórnego, należy doliczyć podobne koszty jak w przypadku ofert z rynku pierwotnego. Podatek ITP (impuesto sobre transmisiones patrimoniales). W całej Hiszpanii wysokość podatku uzależniona jest od regionu, natomiast w prowincji Alicante wynosi on 10% i należy go zapłacić w terminie 30 dni od daty zakupu nieruchomości.

Koszt obsługi prawnej – w ramach tej usługi znajdują się:

 • SPRAWDZENIE STANU PRAWNEGO NIERUCHOMOŚCI
 • ANALIZA ZAPISÓW UMOWY ZAKUPU NIERUCHOMOŚCI OD DEWELOPERA
 • OBECNOŚĆ PRAWNIKA PODCZAS PODPISYWANIA UMOWY U NOTARIUSZA
 • TŁUMACZENIE UMOWY PRZE PRAWNIKA
 • PO ZAKUPIE PRZEPISANIE UMÓW Z DOSTAWCAMI MEDIÓW
 • ZŁOŻENIE STOSOWNYCH DEKLARACJI I REGULACJA W IMIENIU KUPUJĄCEGO ZOBOWIĄZAŃ PODATKOWYCH ZWIĄZANYCH Z NIERUCHOMOŚCIĄ.

Koszt obsługi prawnej zależy od wartości nabywanej nieruchomości.Do wyżej wymienionych kosztów należy również doliczyć koszty tłumaczeń przysięgłych jeśli są takie potrzebne. Koszt aktu notarialnego i rejestracji aktu w księgach wieczystych Koszty przepisania umów z dostawcami mediów (woda, prąd, internet). Koszty przy zakupie nieruchomości z rynku wtórnego wyniosą szacunkowo 11-13% i w każdym przypadku będą kształtowały się inaczej, gdyż zależą od czynników zmiennych m.in. od wartości nieruchomości.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.