Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Alicante z największą liczbą transakcji zakupu nieruchomości

Alicante z największą liczbą transakcji zakupu nieruchomości

3 sierpnia 2020

Popularne kierunki inwestycyjne w Hiszpanii. Nieruchomości w Prowincji Alicante należą do najczęściej poszukiwanych przez zagranicznych inwestorów. Jeśli porównamy z innymi lokalizacjami, to koncentracja zakupów nieruchomości jest również silna na Wyspach…

Popularne kierunki inwestycyjne w Hiszpanii.

Nieruchomości w Prowincji Alicante należą do najczęściej poszukiwanych przez zagranicznych inwestorów. Jeśli porównamy z innymi lokalizacjami, to koncentracja zakupów nieruchomości jest również silna na Wyspach Kanaryjskich, Balearach i Maladze.

Analizując Alicante z wynikiem 50%, jest na czele prowincji z większymi zakupami przez obcokrajowców, według badania „Obserwatorium wyceny”.Analizę przygotowano dla Hiszpańskiego Stowarzyszenia Analizy Wartości (AEV) przez Palomę Taltavull z Katedry Ekonomii Stosowanej Uniwersytetu w Alicante (UA).

Jak pewnie się domyślasz, obecność tak wielu nabywców spoza Hiszpanii, wiąże się nie tylko z najlepszym do życia klimatem, ale również z atrakcyjnymi cenami nieruchomości na tym rynku. Zgodnie z badaniem, w porównaniu ze średnią krajową, względne ceny regionów, które koncentrują większość transakcji „zostały zredukowane” w okresie pokryzysowym.

W bilansie wielkość sprzedaży domów w Hiszpanii utrzymała dodatnie saldo od 2014 do 2018 r., a łącznie sprzedano 1 832 000 domów.

Z drugiej strony, sprzedaż nowych mieszkań zachowywała się relatywnie gorzej w porównaniu do szczytów z 2005 r. (Kiedy przekroczono 330 tys.) I 2006 r. (Ponad 410 tys.). W ubiegłym roku nowe mieszkania osiągnęły liczbę nieco ponad 56 000 domów. Zgodnie ze sprawozdaniem przyczyny tego należy szukać w braku dostatecznej ilości nowych inwestycji deweloperskich w latach po 2008 roku.

Najwyższą wartość sprzedaży zarówno nowych, jak i tych z rynku wtórnego odnotowano w 2006 r. Jak przeanalizowaliśmy sprzedano ponad 955,000 domów, z czego 43% odpowiadało rynkowi pierwotnemu. Z kolei najniższy wynik został osiągnięty w 2013 r., kiedy transakcje ledwo przekroczyły 301 000 domów. Od 2014 r.rozpoczęło się ożywienie, które zdecydowanie mocniej widać od zeszłego roku.

Możliwości po konkurencyjnych cenach

Autorów raportu „zaskakuje” rynek mieszkaniowy, na którym pojawia się duża liczba transakcji, ale gdzie „ceny rosną płynnie”. Ten zbieg okoliczności „prowadzi do myślenia”, że część sprzedaży to „możliwości kupowania po konkurencyjnych cenach” w wyniku kryzysu po kryzysie.To pewnie w jakiejś części ma swoje uzasadnienie. Ponadto, możliwości finansowania zakupu nieruchomości z atrakcyjnym oprocentowaniem kredytu, uzupełniają możliwe przyczyny. Jeśli szukasz nieruchomości w Prowincji Alicante, na początku sprawdź oferty wszystkich deweloperów z naszą pomocą.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.