Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Jak wyrobić numer N.I.E. w Hiszpanii

Jak wyrobić numer N.I.E. w Hiszpanii

8 lipca 2020

Co to takiego numer N.I.E. Numer N.I.E. w Hiszpanii (Numero de Identificacion de Extranjero) , to osobisty identyfikator podatkowy, niezbędny do załatwienia wszelkich spraw prawnych, finansowych, zawodowych lub socjalnych w…

Co to takiego numer N.I.E.

Numer N.I.E. w Hiszpanii (Numero de Identificacion de Extranjero) , to osobisty identyfikator podatkowy, niezbędny do załatwienia wszelkich spraw prawnych, finansowych, zawodowych lub socjalnych w Hiszpanii. Numer ten jest nadawany raz na całe życie. Jest niezbędny do uzyskania prawa własności nieruchomości, do opłaty podatków, zawarcia umów o dostawę prądu i wody, zakupu i rejestracji samochodu, czy łodzi.


Gdzie uzyskasz numer N.I.E.


Numer N.I.E. możesz uzyskać w Hiszpanii oraz w Polsce w poniższych placówkach:

  • W komisariacie Policji Nacional na terenie Hiszpanii ( w oddziale dla obcokrajowców – Extranjeria), po wcześniejszym zarezerwowaniu wizyty (Cita Previa). Po wybraniu prowincji (np. Alicante), wybieramy Certificados UE.
  • W ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Warszawie, w wydziale konsularnym, stawiając się z wypełnionym wnioskiem EX-15, jak i wymaganymi dokumentami.


W celu otrzymania numeru N.I.E. należy przedstawić poniższe dokumenty:

  • Ważny paszport lub dowód osobisty (nowy) + 2 kserokopie tego dokumentu.
  • 2 aktualne zdjęcia paszportowe
  • wypełniony wniosek EX-15 w języku hiszpańskim
  • należy rownież podać cel uzyskania tego dokumentu
  • należy również podać cel uzyskania tego dokumentu np. kupno nieruchomości, więc dobrze posiadać już umowę rezerwacyjną.


Jak wygląda numer N.I.E.?

Numer N.I.E. w Hiszpanii. jest wydawany przez policję krajową na standardowym arkuszu formatu A4, który zawiera również imię i nazwisko, datę urodzenia i narodowość. Przykład: Y-12345678-R. Okres oczekiwania na wydanie dokumentu to 1-30 dni, w zależności od ilości złożonych wniosków w danej miejscowości.

Składając wniosek w ambasadzie Hiszpanii w Warszawie, zaświadczenie o numerze N.I.E wysyłane jest mailem. Czas oczekiwania wynosi do 3 tygodni.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.