Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Planujesz przylot do Hiszpanii? Zrób test PCR

Planujesz przylot do Hiszpanii? Zrób test PCR

12 listopada 2020

HISZPANIA będzie wymagać od przybywających podróżnych z krajów ryzyka – negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego na 72 godziny przed przyjazdem do Hiszpanii, aby móc wjechać do kraju. Kraje…

HISZPANIA będzie wymagać od przybywających podróżnych z krajów ryzyka – negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego na 72 godziny przed przyjazdem do Hiszpanii, aby móc wjechać do kraju.

Kraje ryzyka, czyli te znajdujące się w CZERWONEJ STREFIE, w której aktualnie znajduje się Polska. Pod poniższym linkiem można sprawdzać aktualizację, jaki kraj znajduje się w określonej strefie (czerwonej, pomarańczowej lub zielonej) https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/situation-updates/weekly-maps-coordinated-restriction-free-movement?fbclid=IwAR3lVgO452zRGZV9iFrupXgAy8DUSms4s4W38uFTYPFseH06WkrFZxDGdxU

Nowy obowiązek jest dodatkiem do dotychczasowych kontroli zdrowotnych, które są przeprowadzane na wszystkich pasażerach międzynarodowych. Nadal pozostaje zachowana kontrola temperatury i kontrola wizualna.

Jako nowość w dotychczasowej wersji formularza kontroli zdrowia, który wszyscy pasażerowie muszą wypełnić przed wjazdem do kraju, będzie odtąd zawierać się pytanie o to, czy posiadają wynik negatywny testu PCR wykonany w ciągu 72 godzin przed przybyciem do Hiszpanii. Formularz musi być oryginałem, wypełnionym w języku hiszpańskim lub angielskim i może zostać złożony w formie papierowej lub elektronicznej.

Jeżeli formularz nie został wypełniony elektronicznie, za pomocą kodu QR wygenerowanego na stronie www.spth.gob.es lub aplikacji Spain Travel Health-SpTH, można go złożyć w formie papierowej przed wejściem na pokład. W takim przypadku należy dołączyć oryginalny dokument potwierdzający wynik testu diagnostycznego.

Pasażerowie, którzy po przeprowadzeniu kontroli temperatury, wizualnej lub dokumentacyjnej stwierdzą, że istnieje podejrzenie, że mogą cierpieć na Covid-19, muszą przejść test diagnostyczny na lotnisku po przylocie do Hiszpanii.

Ten nowy środek jest zgodny z Rekomendacją UE 2020/1475, która ma na celu zlikwidowanie dysproporcji w standardach kontroli zdrowia wdrażanych przez kraje Unii Europejskiej.

Przepisy wejdą w życie w poniedziałek 23 listopada 2020 roku.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.