Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Które wybrzeże Hiszpanii jest najlepsze do zamieszkania?

Które wybrzeże Hiszpanii jest najlepsze do zamieszkania?

8 lipca 2020

Bez względu na to, czy szukasz miejsca do zamieszkania na emeryturze, czy może od razu po studiach, warto zainteresować się pięknymi i ciepłymi rejonami Hiszpanii. Wbrew pozorom zamieszkanie w ciepłych…

Bez względu na to, czy szukasz miejsca do zamieszkania na emeryturze, czy może od razu po studiach, warto zainteresować się pięknymi i ciepłymi rejonami Hiszpanii. Wbrew pozorom zamieszkanie w ciepłych krajach przeznaczone jest nie tylko dla tych najbogatszych, każdy może sobie pozwolić na wyjazd za granice już na stałe. Co jednak trzeba zrobić, aby móc zamieszkać poza granicami polski w gorącej Hiszpanii? Jaki rejon półwyspu iberyjskiego wybrać, aby cieszyć się dobrym życiem? Tego dowiesz się w tym artykule!

Prawo a marzenia, czyli jak zamieszkać w Hiszpanii?

Większość państw Starego Kontynentu należy do Unii Europejskich, a co za tym idzie również do strefy Schengen. Umożliwia to pokonywanie granic legalnie jedynie na podstawie ważnego dowodu osobistego. Co jednak, kiedy chcemy na stałe wyprowadzić się za granice Polski? W przypadku Hiszpanii trzeba załatwić wiele biurokratycznych spraw.

Konieczne jest nadanie numeru identyfikacyjnego NIE, który stanowi alternatywę dla polskiego PESELU dla obcokrajowców legalnie zamieszkujących w Hiszpanii, a z kolei niebędących jej obywatelami. Potrzebny on jest przede wszystkim do tego, aby podjąć pracę na terenie tego gorącego kraju. Dodatkowo wymagany jest, aby założyć własną działalność biznesową, a także w celu zakupu nieruchomości.

Kraina marzeń – czyli jaki rejon Hiszpanii wybrać?

Wiele osób powiedziałoby, że każdy. W końcu Hiszpania to taka nasza kraina marzeń, miejsce idealne do życia. Tak naprawdę wybór regionu zależny jest przede wszystkim od Waszych preferencji! Chociaż, tak między nami – warto zainwestować w nieruchomości nad morzem lub oceanem. Świeża morska bryza, jod oraz codzienne piękne widoki wpływają zarówno na dobre zdrowie, jak i nastrój. Jednym z rejonów, nad którym jest warto się zastanowić to Costa Brava, którego piękno przyciąga wielu turystów – a co za tym idzie również zwiększa ceny!

Miłośnikom cieplejszych regionów polecamy z kolei wybrzeże Costa Blanca, które zachwyca widokami oraz całorocznym ciepłem. Jest to również region tańszy pod względem cen nieruchomości od Costa Brava, jak i od Costa del Sol. Ponadto wybrzeże Costa Blanca zostało ocenione przez WHO za najlepszy i najbardziej przyjazny dla życia człowieka rejon. Dodatkowo mikroklimat pobliskich miast, takich jak Torrevieja, Santa Pola czy Calpe wpływa pozytywnie na zdrowie dzięki znajdującym się tam solankom. Dla ludzi ceniących sobie niższe ceny, w szczególności polecamy wybór południowej części tego regionu, gdzie apartamenty i mieszkania są o wiele tańsze.

Jest jeszcze wiele opcji, nad którymi warto się zastanowić. Wybór odpowiedniego miejsca do zamieszkania jest tak naprawdę zależny tylko i wyłącznie od Ciebie, jak i Twoich preferencji.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.