Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Atrakcje turystyczne i miejsca w Hiszpanii > 10 rzeczy, które musisz zrobić odwiedzając Benidorm na Costa Blanca

10 rzeczy, które musisz zrobić odwiedzając Benidorm na Costa Blanca

Co oferuje Benidorm? Gdzie dokładnie w Hiszpanii znajduje się ta miejscowość? Co można robić w czasie pobytu w tym miejscu? Sprawdź, dlaczego Benidorm i Costa Blanca cieszą się tak dużą…

Co oferuje Benidorm? Gdzie dokładnie w Hiszpanii znajduje się ta miejscowość? Co można robić w czasie pobytu w tym miejscu? Sprawdź, dlaczego Benidorm i Costa Blanca cieszą się tak dużą popularnością!

Dlaczego tak dużą popularnością cieszą się miasta autonomiczne Costa Blanca?

Costa Blanca to dla wielu najpiękniejszy region w całej Hiszpanii. Mnóstwo turystów decyduje się zostać tu na dłużej lub zainwestować albo nawet przeprowadzić się i uczynić z Hiszpanii swój adres zamieszkania. Nic dziwnego — blisko położone lotnisko w Alicante, liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci, słoneczna pogoda i łagodny klimat przez cały rok, wyśmienita kuchnia, przyjaźni ludzie. Pisaliśmy o tym w artykule zalety regionu Costa Blanca.

Nie wspominając o wybrzeżach, zwiedzaniu zabytków, przystępnej strefie euro i tysiącach możliwości na spędzanie wakacji w nadmorskich miastach Hiszpanii. Przybywają tu ludzie z wszystkich krajów świata — Ty też znajdziesz coś dla siebie! Zacznijmy od rozwiniętego miasta Benidorm — znajduje się w regionie Alicante, na wybrzeżu Costa Blanca, w niedalekiej odległości od Villajoyosa i Finestrat. Sprawdź, co oferuje Hiszpania!

benidorm-atrakcje 10 rzeczy, które musisz zrobić odwiedzając Benidorm na Costa Blanca

Benidorm — krótka historia miasta

Benidorm jest nazywany Nowym Jorkiem Hiszpanii ze względu na to, jak wygląda centrum miasta. Rzeczywiście znajduje się tu dużo nowoczesnych zabudowań i może się nawet wydawać, że to nowe miasto. Otóż nie! Osada, która z czasem przekształciła się w miasto, powstała już w okresie III-I w p.n.e.! Miłośnicy historii mogą sprawdzić dowody w strefie archeologicznej Tossal de la Cala. Prawa miejskie Benidorm uzyskał w 1325 roku, dzięki działaniom Bernarda de Sarria. Charakterystycznym punktem był zamek z obronną warownią. Powstał na skalistym wybrzeżu, dzięki czemu był niedostępny dla wrogów — głównie piratów berberyjskich. Niestety budynek nie przetrwał próby czasu.

Ataki piratów na Benidorm

Wspaniały zamek nie zdołał uchronić mieszkańców przed najazdami piratów. Ataki spowodowały wyludnienie na wielką skalę. Ludność powróciła dopiero około 1666 roku, dzięki wpływom ówczesnej władczyni — Beatriu Fajardo de Mendoza. Wspomniany zamek doszczętnie zniszczyła wojna hiszpańsko-francuska. Dopiero w IXI wieku odkryto turystyczny potencjał miasta. Turystów szczególnie zachęcało nowe uzdrowisko Balneario la Virgen del Suffragio. Turyści uwielbiają odwiedzać Benidorm do dzisiaj. Powodów do odwiedzin jest znacznie więcej niż jeden! Co warto robić w Benidormie?

balcon-de-mediterraneo-benidorm 10 rzeczy, które musisz zrobić odwiedzając Benidorm na Costa Blanca

Mirador de Punta Canfali

To nietypowe miejsce znajduje się niemal w każdym przewodniku turystycznym, choć w rzeczywistości nie jest bardzo oblegane przez turystów. Szczególnie warto wybrać się na Balcon del Mediterraneo rankiem. Mało kto decyduje się na podziwianie wschodu słońca z Mirador de Punta Canfali, ale to wręcz idealny punkt widokowy, żeby rozpocząć nowy dzień. Gwarantujemy, że będziecie zachwyceni nie tylko cudownymi białymi schodami prowadzącymi niemal wprost do morza. Wrażenie robi samo wybrzeże, które warto podziwiać choć raz z tej perspektywy. Nasza rada: zacznij od tego miejsca zwiedzanie. Na pewno zechcesz tu wrócić. To też świetne miejsce na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Nurkowanie w okolicach Benidormu

W całym kraju jest wiele miejsc przystępnych dla nurków i Benidorm zdecydowanie się do nich zalicza. Najpopularniejszy spot nurkowy w Benidorm znajduje się w okolicy wyspy, o której piszemy w dalszej części artykułu. Nie ma tu co prawda rafy koralowej, ale spotkasz wiele ryb, skorupiaków i roślin. Samo wspomnienie nurkowania jest warte zejścia pod wodę! Nawet jeśli to będzie Twój pierwszy raz — znajdziesz tu szkoły i instruktorów, którzy cierpliwie wytłumaczą cały proces i będą z Tobą podziwiać podwodny świat.

nurkowanie-benidorm 10 rzeczy, które musisz zrobić odwiedzając Benidorm na Costa Blanca

Park rozrywki Terra Mitica

Z jednej strony Benidorm to świetne miejsce na odpoczynek, ale miłośnicy adrenaliny też znajdą tu wiele przygód! Park rozrywki Terra Mítica znajduje się zaledwie 15 minut od Benidormu. Odwiedzający często porównują to miejsce do Disneylandu! Różnica jest duża — w Terra Mítica nie trzeba czekać na atrakcje. Czeka się w kolejce maksymalnie dwie minuty. W ciągu jednego dnia można spróbować każdej atrakcji, a jest ich tak dużo, że być może nie zdążysz pójść dwa razy na ten sam rollercoaster! Osoby kochające parki rozrywki zdecydowanie powinny odwiedzić to miejsce.

Odpoczywanie na plaży

Benidorm może pochwalić się genialnymi plażami, z pewnością jednymi z najpiękniejszych w Hiszpanii. Plaża Levante, plaża Poniente, Cala Mas Pas, Cala Almadrava, Cala Tio Ximo to absolutnie miejsca konieczne do odwiedzenia. Najbardziej popularną jest Playa de Levante — dlatego jest też najbardziej zatłoczona. Polecamy udać się na Punta del Cavall — to piękny punkt widokowy, na który można dotrzeć szlakiem rozpoczynającym się właśnie na Playa de Levante. Cała trasa ma nieco ponad 5 kilometrów, a z punktu można podziwiać Isla de Benidorm i samą miejscowość.

Często wybieraną alternatywą dla plaży Levante jest Playa de Poniente. To największa plaża w Benidorm — ma aż 3000 m długości i 100 metrów szerokości! Znajdziesz tam leżaki i mnóstwo wodnych atrakcji. Cala Mas Pas jest zdecydowanie mniejsza i cicha. Tam również znajdziesz leżaki, wiele restauracji w odległości kilku kroków i opiekę ratownika. Do Cala Almadrava, która jest zupełnie odosobniona, a wejście bywa nieco ukryte — najlepiej dostać się autobusem lub przyjść pieszo. Może wystąpić tu problem z parkowaniem. Tutaj nie znajdziemy restauracji, trzeba zabrać prowiant ze sobą. Zaparkować wygodnie można za to przy plaży Cala Tio Ximo — także odosobnionej, dziewiczej plaży, którą bardzo chętnie odwiedzają miłośnicy snurkowania.

playa-benidorm 10 rzeczy, które musisz zrobić odwiedzając Benidorm na Costa Blanca

Sporty wodne dla aktywnych

Oferta sportów wodnych w Hiszpanii jest ogromna! Również Benidorm zachęca do spróbowania nurkowania, skuterów wodnych, snorkelingu i parasailingu. Wodne zabawy są dostępne na większych plażach. Na pewno znajdziesz też ogłoszenia w trakcie spaceru po mieście. Atrakcje są dostępne nie tylko w okresie letnim! Wiele z nich działa przez 11 miesięcy w roku.

Wycieczka rowerowa

Hiszpania to cel wielu miłośników rowerów i profesjonalnych cyklistów. To jeden z najpopularniejszych krajów na rower w Europie! W wielu regionach Hiszpanii znajdziesz wytyczone i dobrze utrzymane drogi rowerowe. Do tego cudowny widok za każdym zakrętem — tego trzeba spróbować! W Benidormie znajdziesz ponad 80 km tras rowerowych, część z nich po terytorium parku narodowego. Czekają Cię więc wycieczki z widokiem!

benidorm-atrakcje-wycieczki-rowerowe 10 rzeczy, które musisz zrobić odwiedzając Benidorm na Costa Blanca

Szczególnie polecamy Calle dos Calas. Zaczyna się za plażą Levante. Ma iście hiszpański klimat — po jednej stronie jest góra Sierra Helada, po drugiej morze. Ścieżka kończy się przy wieży Torre Vigía. Idealne zwieńczenie podróży z widokiem na klify! Jeśli obawiasz się podjazdów — można wynająć rowery elektryczne.

Degustacja wina w historycznej winiarni obok Benidormu

Gospodarka Hiszpanii w dużej mierze opiera się na turystyce. Turyści uwielbiają Hiszpanię, a Hiszpania turystów. W rozwoju pomaga członkostwo w Unii Europejskiej i bezwizowy ruch turystyczny. Prawdziwą dumą narodu są winiarnie.

Wiesz, że zaledwie około 50 kilometrów od Benidormu odkryto najstarsze winiarnie w Europie? Pochodzą z 2500 roku przed naszą erą! Przemysł winiarski jest tu na najwyższym poziomie. W okolicach Benidormu znajdziesz wiele rodzinnych winiarni, w których poznasz historię miejsca, proces wytwarzania tego szlachetnego trunku i spróbujesz efektów wysiłków wszystkich pracowników winiarni. Doświadczenie zdecydowanie warte przeżycia!

Wycieczka na Wyspę Benidorm

Koniecznie wybierz się na Wyspę Benidorm! Idealnie jest przeznaczyć na to cały dzień. Wyspa znajduje się tylko kilka mil od brzegu i stanowi świetne miejsce na jednodniowe wycieczki. Skalista wyspa wynurza się ponad powierzchnię wody i gwarantuje niezwykłe widoki. Można podziwiać ją z wody, ale również pospacerować po samej wyspie. Liczy zaledwie 400 metrów długości i stanowi część wspomnianego wcześniej Parku Narodowego Sierra Helada.

wyspa-benidorm-costa-blanca 10 rzeczy, które musisz zrobić odwiedzając Benidorm na Costa Blanca

Jeszcze w XVIII wieku na wyspie funkcjonowała mała społeczność rybaków. Wyspę otacza skaliste i płytkie dno morskie, co stanowi idealne warunki dla wielu rodzajów ryb i stworzeń żyjących w wodzie. Dzisiaj lokalne ośmiornice, barakudy i wiele innych wodnych mieszkańców są pod ochroną. Dzięki temu to jedno z ulubionych miejsc nurków i osób, które pasjonują się podziwianiem podwodnego świata.

Na wyspę śmiało można zabrać dzieci — szlaki dostępne na miejscu nie są wymagające. Warto pamiętać o nakryciu głowy, szczególnie latem, bo na wyspie nie ma drzew, roślinność ogranicza się do krzewów, wiec trudno o cień. Bilety kosztują kilkanaście euro. Prom wypływa zwykle o 10:00 z przystani, w której można kupić także wycieczkę nurkową w okolice wyspy.

Park narodowy Sierra Helada

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Park Narodowy Sierra Helada. Hiszpania pełna jest zabytków i regionów chronionych — zwiedzanie obowiązkowe. Elementem Twojej podróży w okolice Benidormu jest odwiedzenie Parku Narodowego Sierra Helada. To skalisty łańcuch wzgórz, które schodzą majestatycznie do morza. Znajduje się na wschód od miasta Benidorm. Widok w każdym z punktów widokowych jest po prostu nieziemski! Teren parku został objęty ochroną w 2005 roku, ze względu na cenne gatunki flory i fauny śródziemnomorskiej. Znajdują się tu dwa mikro rezerwaty i ekosystemy z rafą koralową. Część punktów widokowych znajduje się właśnie na terenie Parku Narodowego.

Punkty widokowe w Benidormie

Stawiasz na zapierający dech w piersiach widok? Oto lista najpiękniejszych punktów widokowych, jakie oferuje miasto Benidorm:

  1. Mirador del Castillo. Inaczej zwany Balcon del Mediterraneo (Balkon Śródziemnomorza)
  2. La Cruz — charakterystyczne wzgórze z krzyżem, dojście na szczyt wymaga 5-kilometrowego trekkingu
  3. Punta del Cavall — prowadzi do niego szlak rozpoczynający się na Playa de Levante
  4. Cala Tio Ximo — można podziwiać widok z góry, a następnie zejść na plażę
sierra-helada-benidorm 10 rzeczy, które musisz zrobić odwiedzając Benidorm na Costa Blanca

O tym nie możesz zapomnieć w Benidormie!

Niezależnie od wybranej aktywności, w końcu na pewno zgłodniejesz. I mamy dobre wieści – czeka Cię prawdziwa uczta smaków! Nie dziwi nas, że podróż do Hiszpanii może być motywowana wyłącznie chęcią obcowania z hiszpańską kuchnią. Koniecznie spróbuj prawdziwej paelli – to danie pochodzi z Walencji, a Benidorm jest właśnie częścią autonomicznej wspólnoty Walencji. Benidorm zaskoczy Cię zarówno street foodem, tapas w barach, ale również ofertą eleganckich restauracji z widokiem na morze. Restauracje warte odwiedzenia znajdziesz na każdym kroku – w centrum miasta i przy plażach. Zachwycisz się owocami morza, słodyczą wina i serdecznością obsługi.

Do zobaczenia w Benidorm! Zobacz też naszą ofertę nieruchomości w Benidormie.:)

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.