Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Alicante jednym z najlepszych miast do życia

Alicante jednym z najlepszych miast do życia

1 grudnia 2020

Alicante i Walencja, najlepsze miasta na świecie do życia według ekspatów. W globalnym badaniu przeprowadzonym wśród 15 000 osób reprezentujących 173 narodowości, hiszpańskie miasta wyróżniają się szczególnie na całym świecie.…

Alicante i Walencja, najlepsze miasta na świecie do życia według ekspatów.

W globalnym badaniu przeprowadzonym wśród 15 000 osób reprezentujących 173 narodowości, hiszpańskie miasta wyróżniają się szczególnie na całym świecie.

Kiedy myślimy o dużych miastach do życia, prawie zawsze na myśl przychodzi nam kilka nazw. Nowy Jork, Londyn, Paryż, Mediolan i Rzym. Jednak pomimo tego, że są miastami pełnymi historii, kultury i rozrywki, mają coś wspólnego: ekspaci ich nie lubią. Innymi słowy, ci, którzy mieszkają w tych miastach, ale się w nich nie urodzili, nie docenią ich w pozytywny sposób. (jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez InterNations.)

Według „Bloomberga” te pięć głównych miast zajęło jedne z najniższych rankingów w globalnym badaniu. U ponad 15 000 osób reprezentujących 173 narodowości. Obawy o ochronę zdrowia, bezpieczeństwo, równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, a także przystępność cenową mieszkań zdecydowanie wpłynęły na oferowane wyniki.

„Ekspaci w dużych miastach, takich jak Nowy Jork, Tokio, Paryż, Hongkong czy Londyn, mają trudności ze znalezieniem tanich mieszkań i są ogólnie niezadowoleni ze swojej sytuacji finansowej. Ekspaci mieszkający w tych miastach są często niezadowoleni z równowagi między pracą i życiem osobistym ”- wyjaśnia Malte Zeeck , założyciel i współzałożyciel InterNations, sieci ekspatriantów z siedzibą w Monachium w Niemczech, liczącej około 4 milionów członków.

Jednak na drugim końcu skali wyróżnia się Hiszpania, z czterema miastami w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenianych przez emigrantów. W ten sposób najlepszymi miastami do życia są Alicante i Walencja, zajmujące dwa pierwsze miejsca w rankingu. Ponadto Malaga uplasowała się na szóstej pozycji, a Madryt na dziewiątej. W ten sposób Hiszpania wyróżnia się jako jedno z najlepszych miejsc do życia na świecie.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.