Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii — 5 najczęściej popełnianych błędów

Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii — 5 najczęściej popełnianych błędów

Chcesz inwestować w hiszpańskie nieruchomości, ale nie masz w tym doświadczenia? Skorzystaj z naszej wiedzy i od początku stawiaj pewne kroki jako inwestor. Sprawdź, z czym wiąże się inwestowanie w…

Chcesz inwestować w hiszpańskie nieruchomości, ale nie masz w tym doświadczenia? Skorzystaj z naszej wiedzy i od początku stawiaj pewne kroki jako inwestor. Sprawdź, z czym wiąże się inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii i jakich błędów się wystrzegać.

Inwestowanie w nieruchomości za granicą może wydawać się skomplikowane. Kiedy trzeba podejmować wszystkie decyzje samodzielnie i osobiście pilnować wszelkich formalności, rzeczywiście tak jest. Zakup nieruchomości w Hiszpanii przebiega jednak bez żadnych przykrych niespodzianek, kiedy współpracujesz z doświadczonym agentem. To osoba, która wie wszystko o powstających inwestycjach i zna wszystkie ich plusy i minusy. Wie również, dlaczego nie każda z inwestycji deweloperskich w Hiszpanii jest chętnie wybierana przez polskich nabywców. Najlepsi deweloperzy, jakość i standard wykończenia, proces zakupu nieruchomości, obsługa formalności w tym kredytu hipotecznego, urządzanie pod klucz, zarządzanie wynajmem w Hiszpanii — to tematy, w których jest niekwestionowanym ekspertem. Dobrze też wie, jakie błędy najczęściej popełniają osoby, które decydują się na zakup nieruchomości w Hiszpanii samodzielnie. Poniższa wiedza pozwoli Ci ich uniknąć!

Zakup nieruchomości w Hiszpanii — jak uniknąć błędów podczas inwestycji? Wskazówki Costa Broker

Złe oszacowanie budżetu i czasu

Dobrze określ swoje możliwości finansowe i czas trwania inwestycji. Jak to zrobić? Zwróć uwagę nie tylko na środki zgromadzone tu i teraz. Zakup apartamentu od dewelopera w Hiszpanii wymaga wpłacenia maksymalnie 50% jego wartości przez cały okres trwania budowy. Inwestowanie w nieruchomości na rynku pierwotnym jest dla Ciebie korzystne, bo oddanie inwestycji nastąpi w dość odległej perspektywie czasu — dopiero za rok lub dwa. Dopiero przy odebraniu kluczy i podpisaniu aktu notarialnego uregulujesz pozostałą należność.

Dzięki temu zyskujesz wartościowe kilka lub kilkanaście miesięcy, które pozwalają Ci zgromadzić dodatkowe środki. A to oznacza, że już na etapie poszukiwania wymarzonej inwestycji możesz rozważyć zakup droższej nieruchomości, która w pełni odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Pominięcie w obliczeniach budżetowych dodatkowych kosztów

Pamiętaj, że zakup nieruchomości w Hiszpanii to więcej wydatków niż sama nieruchomość. Weź pod uwagę koszty podatku od nabycia nieruchomości, notariusza oraz kredytu, jeśli go potrzebujesz. Pamiętaj o kosztach utrzymania mieszkania: IBI, impuesto de basura, comunidad, media, ubezpieczenie. Weź pod uwagę wahanie waluty. Jeżeli decydujesz się na nieruchomość z rynku pierwotnego, musisz ją tylko umeblować, a jeśli wybór padnie na rynek wtórny najczęściej musisz przygotować się na poważniejsze wydatki — przed Tobą generalny remont, a później urządzanie. Deweloperzy w Hiszpanii z zasady oferują wykończenie łazienki i kuchni w Twoim apartamencie w cenie zakupu. Jeśli chcesz urządzić całe swoje nowe mieszkanie w wybranym przez Ciebie stylu, ale w pełni powierzyć ten proces nam, koniecznie napisz do nas. Dopilnujemy nawet najdrobniejszych detali, kiedy Ty będziesz w Polsce.

Inwestowanie w nieruchomości w losowej lokalizacji

Jeśli jesteś absolutnie pewien co do miejsca, w którym chcesz nabyć nieruchomość, biuro specjalizujące się w danej miejscowości jest dobrym wyborem. Jeżeli jednak szukasz idealnej dla Ciebie lokalizacji i nieruchomości, która ma to coś — zwróć się do agenta, który zna większy obszar, na przykład całe wybrzeże Costa Blanca. To gwarancja, że zobaczysz całe spektrum najlepszych ofert w kilku topowych lokalizacjach. Twój zakup nieruchomości w Hiszpanii nie może opierać się na osobistych wrażeniach agenta, który szczególnie upatrzył sobie jedną miejscowość.

Szczerze zaangażowane w Twoją inwestycję biuro nieruchomości zadba, abyś zobaczył wszystkie atuty i różnice wśród kluczowych na wybrzeżu lokalizacji. Świetnie znamy wszystkie nieruchomości deweloperskie oraz otoczenie, w którym się znajdują. Nie polecamy absolutnie żadnej inwestycji, w której nie byliśmy osobiście, i o której nie moglibyśmy się obiektywnie wypowiedzieć. Kontakt i współpraca z naszym doradcą to dla Ciebie oszczędność czasu i gwarancja znalezienia idealnej nieruchomości w Hiszpanii.

Chęć realizowania całości inwestycji w pojedynkę

Chcesz zaoszczędzić i zrealizować całą inwestycję samodzielnie? To nie jest niemożliwe, zwłaszcza na początku poszukiwań, kiedy może wydawać się, że znajdując nieruchomość, masz już wszystko załatwione. Natomiast z naszego punktu widzenia to bardzo ryzykowne. Nie znając otoczenia, specyfiki rynku, lokalnego prawa, czy nie posiadając sprawdzonych kontaktów — możesz stracić na tym więcej niż zyskać. Pamiętaj, że prowizja od nieruchomości z rynku pierwotnego w naszym biurze dla Ciebie wynosi 0%!

Dzięki naszej pomocy znajdziesz idealną inwestycję, która spełni Twoje oczekiwania z nawiązką. Costa Broker wyróżnia się wśród konkurencji jakością usług przed- i posprzedażowych. Gwarantujemy, że jakość naszej obsługi zdecydowanie przewyższy Twoje przewidywania, bo znamy swoje mocne strony! Zajmiemy się kontaktem z deweloperem oraz załatwieniem wszelkich formalności. Wszystkie zadania operacyjne są po naszej stronie, również zarządzanie wynajmem w Hiszpanii. Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii z nami będzie dla Ciebie czystą przyjemnością!

Porównywanie inwestowania w hiszpańskie nieruchomości do polskich realiów

Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii wygląda inaczej niż w Polsce. W Hiszpanii powinieneś wybrać jednego agenta, który przeprowadzi Cię przez zakup nieruchomości od początku do końca. Dzięki temu dobrze zrozumie Twoje potrzeby, będzie w stanie reagować na zmieniające się kryteria czy skorygować założony harmonogram oglądanych nieruchomości pod Twoje indywidualne preferencje. Właśnie dlatego najlepiej wybrać firmę, która ma nieograniczony dostęp do ofert i wypracowane dobre relacje ze sprawdzonymi deweloperami.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii — wybierz zaufanego agenta!

Najlepszy agent działa jak Twój osobisty doradca. Jak znaleźć idealnego agenta nieruchomości w Hiszpanii, który będzie miał indywidualne podejście do Twoich potrzeb i planów inwestycyjnych? Zacznij już na odległość. Zakup nieruchomości w Hiszpanii możesz zacząć zdalnie! Zrób to rzetelnie, nie wybieraj agencji nieruchomości w Hiszpanii losowo. Sprawdź media społecznościowe, stronę internetową, kanał na YouTube oraz opinie dotychczasowych klientów. Czy za wybranym agentem stoi agencja, działająca legalnie jako zarejestrowany w Hiszpanii podmiot? Czy posiada również szerokie kompetencje w obsłudze posprzedażowej? Podpisanie rezerwacji to nie koniec drogi. To dopiero początek całego procesu zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym w Hiszpanii. Po powrocie do kraju będziesz współpracował z wybranym agentem zdalnie, a współpraca będzie trwała nawet kilka lat. Wybierz kogoś, komu możesz w pełni zaufać i z kim dobrze się rozumiesz.

Jak nie inwestować w mieszkania w Hiszpanii? 5 najczęstszych błędów

  1. Złe oszacowanie budżetu i czasu
  2. Pominięcie w obliczeniach budżetowych dodatkowych kosztów
  3. Losowy wybór okolicy
  4. Chęć realizowania całości inwestycji w pojedynkę
  5. Porównywanie inwestowania w hiszpańskie nieruchomości do polskich realiów

Napisz do nas, zarezerwuj termin na wizytę inwestycyjną w Hiszpanii, a unikniesz wszystkich błędów popełnianych regularnie przez kupujących. Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii nie jest trudne, gdy współpracujesz z doświadczonym agentem. Wybierz Costa Broker i spraw, by zakup nieruchomości w Hiszpanii był spełnieniem Twoich marzeń. Czekamy na kontakt z Tobą!

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.