Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Zakup nieruchomości w Hiszpanii

Zakup nieruchomości w Hiszpanii

15 marca 2021

Myśleliście o zakupie nieruchomości w Hiszpanii? Z tego artykułu dowiesz się czy warto posiadać własną nieruchomość w Hiszpanii. Jeśli tak to gdzie? Costa Brava, Costa Blanca czy może Costa del…

Myśleliście o zakupie nieruchomości w Hiszpanii? Z tego artykułu dowiesz się czy warto posiadać własną nieruchomość w Hiszpanii. Jeśli tak to gdzie? Costa Brava, Costa Blanca czy może Costa del Sol? Jaki rynek wybrać, pierwotny czy wtórny? Dom czy apartament? Jakimi parametrami kierować się przy wyborze nieruchomości w Hiszpanii. Podpowiemy Ci, jak wybrać partnera, który bezpiecznie pomoże Ci zrealizować swój cel. Dowiesz się, jak wygląda cały proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Dowiesz się czym jest numer N.I.E oraz jak go uzyskać. Powiemy Ci jak uzyskać kredyt hipoteczny w Hiszpanii oraz na co należy zwracać uwagę, aby nie podjąć decyzji, których możesz później żałować. Gotowi na lekturę…?

A więc zaczynajmy…!

Czy warto posiadać nieruchomość w Hiszpanii?

Zdecydowanie tak! Chyba każdy marzy o posiadaniu własnej nieruchomości w Hiszpanii. Dlaczego? Ponieważ Hiszpania zawsze kojarzy się nam z plażami, morzem, winem, beztroskim życiem oraz słońcem, które świeci tam przez cały rok. Ponieważ Hiszpania, jako jedyny kraj w Europie, który znajduje się na lądzie, zapewnia nam miejsca, gdzie słońce świeci średnio 320 dni w roku, a wiele Organizacji, określa je jako jedno z z najzdrowszych miejsc dla człowieka do życia na świecie. No dobrze, ale jaki region w Hiszpanii powinienem wybrać? Odpowiedź na to pytanie jest dosyć subiektywna, gdyż każdy z nas kieruje się innymi potrzebami. Spróbujmy zatem przybliżyć najbardziej popularne wybrzeża i sprawdźmy co przemawia za każdym z nich.

Costa Brava, Costa Blanca a może Costa del Sol? Które wybrzeże Hiszpanii jest najlepsze do zamieszkania?

Najbardziej znane i popularne wybrzeża w Hiszpanii to Costa Brava, Costa Blanca oraz Costa del Sol. Myśląc o zakupie nieruchomości w Hiszpanii, musimy wiedzieć jakie korzyści daje nam każde z nich. Poznajmy je zatem nieco lepiej. Kolejność nie jest przypadkowa, gdyż będziemy kierować się od północy na południe Hiszpanii.

Costa Brava

CblFotoram.io_-1024x503 Zakup nieruchomości w Hiszpanii

Costa Brava jest położona w północno-wschodniej Hiszpanii, w granicach administracyjnych Katalonii. Jest to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków dla wczasowiczów, głównie za sprawą położonej tu Barcelony. Linia brzegowa wybrzeża Costa Brava to ponad 200 kilometrów od północnej granicy Hiszpanii z Francją w kierunku południowym. Klimat na tle do południowych wybrzeży w Hiszpanii, jest wyjątkowo łagodny. Plaże, otoczone urwistym i skalistym krajobrazem, dają poczucie zatoczkowych, kameralnych miejsc. Do najbardziej popularnych miejsc, należą takie kurorty jak Lloret de Mar, Calella, Blanes czy Malgrat de Mar.

Costa Blanca

Costa Blanca, uważana przez wielu za najpiękniejsze wybrzeże w Hiszpanii. Wybrzeże jest niedoceniane zwłaszcza przez tych, którzy jeszcze nie mieli okazji spędzić tu urlopu. Rejon ten wchodzący w zakres terytorialny prowincji Alicante, może pochwalić się ponad 200 kilometrami linii brzegowej. Znany z pięknych plaż o drobniutkim, białym piasku. A to co jest najpiękniejsze, to ponad 320 słonecznych dni w roku. Costa Blanca, to nie tylko plaże pełne słońca, ale również urokliwe zakątki w górach oraz tętniące życiem śródziemnomorskie miasteczka. Do najbardziej popularnych miejscowości na tym wybrzeżu należą: Alicante, Altea, Benidorm, Calpe, Denia, Finestrat, Javea oraz Torrevieja.

Największą zaletą posiadania nieruchomosci na Costa Blanca, jest zdecydowanie panujący tutaj klimat. Dzięki występującym tutaj solankach, region ten zawdzięcza wyjątkowy mikroklimat. To dzięki niemu Światowa Organizacja Zdrowia uznała wybrzeże Costa Blanca za jedno z najzdrowszych miejsc do życia dla Człowieka.

To co wyróżnia wybrzeże Costa Blanca na tle Costa Brava oraz Costa del Sol, to jakość plaż. Wybrzeże Costa Blanca słynie z największej ilości plaż z błękitną flagą. Nadawane są one za jakość i czystość plaż oraz za krystaliczne wody morskie.

Najbardziej popularnym miastem na Costa Blanca jest Alicante. W globalnym badaniu przeprowadzonym wśród 15 000 osób (ekspatów) reprezentujących 173 narodowości, zostało uznane za jedno z najlepszych miast do życia na świecie.

Costa del Sol

CDSFotoram.io_-1024x503 Zakup nieruchomości w Hiszpanii

Costa del Sol to najbardziej popularne wakacyjne wybrzeże południowej części Hiszpanii, Andaluzji. Charakter Costa del Sol, najlepiej oddaje najmodniejszy od wielu lat, ekskluzywny kurort Marbella. Mówi się o nim, że jest dla ludzi, którzy lubią widzieć i być widziani. Costa del Sol, to przede wszystkim wybrzeże, dominujące w plaże żwirkowe i kamieniste.

Costa del Sol, to oprócz przystosowanych dla bardziej zamożnych gości pięciogwiazdkowych hoteli i ekskluzywnych restauracji, to również bardziej kameralne i typowe andaluzyjskie miasteczka. To wybrzeże oferuje zdecydowanie najdroższe nieruchomości w Hiszpanii, uwzględniając wszystkie trzy wybrzeża.

Ceny nieruchomości na tym wybrzeżu są minimum 30% wyższe niż ceny nieruchomości na wybrzeżu Costa Blanca.

Kraina marzeń – czyli jaki rejon Hiszpanii wybrać?

Wiele osób powiedziałoby, że każdy. W końcu Hiszpania to taka nasza kraina marzeń, miejsce idealne do życia. Tak naprawdę wybór regionu zależny jest przede wszystkim od Waszych preferencji! Chociaż, tak między nami, warto zainwestować w nieruchomości nad morzem. Świeża morska bryza, jod oraz codzienne piękne widoki wpływają zarówno na dobre zdrowie, jak i nastrój.

Miłośnikom cieplejszych regionów polecamy wybrzeże Costa Blanca, które zachwyca widokami oraz całorocznym ciepłem. Jest to również region tańszy pod względem cen nieruchomości od Costa Brava, jak i od Costa del Sol. Ponadto wybrzeże Costa Blanca zostało ocenione przez WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) za najlepszy i najbardziej przyjazny dla życia człowieka rejon. Dodatkowo mikroklimat pobliskich miast, takich jak Torrevieja, Santa Pola czy Calpe wpływa pozytywnie na zdrowie dzięki znajdującym się tam solankom. Dla ludzi ceniących sobie niższe ceny, w szczególności polecamy wybór południowej części tego regionu, gdzie apartamenty i mieszkania są o wiele tańsze, niż w bardziej prestiżowych lokalizacjach na północ od Alicante.

Jest jeszcze wiele opcji, nad którymi warto się zastanowić. Wybór odpowiedniego miejsca do zamieszkania jest tak naprawdę zależny tylko i wyłącznie od Ciebie, jak i Twoich preferencji.

Kto może kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Nieruchomość w Hiszpanii może zakupić każdy obywatel Unii Europejskiej, a tym samym obywatele Polski. Umożliwia to pokonywanie granic legalnie jedynie na podstawie ważnego dowodu osobistego. Co jednak, kiedy chcemy na stałe wyprowadzić się za granice Polski? W przypadku Hiszpanii trzeba załatwić kilka biurokratycznych spraw.

Konieczne jest nadanie numeru identyfikacji podatkowej, zwany potocznie numerem N.I.E., który stanowi alternatywę dla polskiego PESELU dla obcokrajowców legalnie zamieszkujących w Hiszpanii, a z kolei nie będących jej obywatelami. Niezbędny jest przede wszystkim w celu zakupu nieruchomości, ale również aby założyć własną działalność biznesową.

Jaki rodzaj nieruchomości w Hiszpanii powinienem wybrać?

To pytanie zadaje sobie wiele osób chcących kupić nieruchomość w Hiszpanii. Czy powinienem zakupić mieszkanie w Hiszpanii, czy poszukać raczej domu w Hiszpanii? Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników. Dom w Hiszpanii daje nam z pewnością dużo więcej prywatności, często działkę wraz z basenem, więcej wolnej przestrzeni oraz intymność. Natomiast mieszkania w Hiszpanii , ze względu na ich infrastrukturę, cieszą się dużym powodzeniem, szczególnie dla osób, które preferują bardziej korzystanie z basenów, siłowni czy sauny oraz wynajem nieruchomości niż szukających prywatności. Wybierając dom w Hiszpanii, musimy mieć świadomość, iż będziemy mieć wyższe koszty utrzymania nieruchomości.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii często traktujemy jako inwestycję. Grono osób, kupujących nieruchomość w Hiszpanii, kupuje ją pod wynajem, dlatego przed zakupem nieruchomości w Hiszpanii, pierwsze pytanie jakie należy sobie zadać, to jakie będzie przeznaczenie zakupionej nieruchomości w Hiszpanii. Jeśli myślimy o wynajmie, to najbardziej popularnym jest wynajem wakacyjny.

Ważnym kryterium przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii jest szukanie w takiej lokalizacji, gdzie możemy spodziewać się na przełomie czasu wzrostu wartości nieruchomości.

Jakie są całkowite koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Decydując się na zakup nieruchomości w Hiszpanii, będziesz musiał pamiętać oczywiście o podatkach i opłatach. Generalnie podatki od nieruchomości w Hiszpanii są wyższe niż w Polsce

  1. Podatek VAT 10% -występuję przy zakupie nieruchomości na rynku pierwotnym. Wybierając nieruchomość z rynku wtórnego, również musimy zapłacić podatek w wysokości 10%, lecz różni się on jedynie nazewnictwem.
  2. Koszty aktu notarialnego
  3. Opłaty skarbowe 1,5% od nierezydentów.
  4. Urzędowy spis gruntów.
  5. Umowy na usługi komunalne.
  6. Opłaty obsługi kancelarii prawnej, które są zależne od wartości nieruchomości.
  7. Koszty wydania weksli w banku, opłaty wyliczane procentowo.
  8. Opłaty dotyczące licencji turystycznej (jeśli nieruchomość jest przeznaczona na wynajem)
  9. Podatek od nieruchomości IBI – to podatek, który jest uiszczany raz do roku w hiszpańskim urzędzie (SUMA)

Rozważasz zakup nieruchomości w Hiszpanii? Nie wiesz jak policzyć całkowite koszty transakcji? Kliknij przycisk poniżej i pobierz BEZPŁATNY KALKULATOR. Dzięki przygotowanemu przez nas narzędziu, obliczysz całkowite koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

Czy potrzebuję posiadać rachunek w hiszpańskim banku?

Podczas rezerwacji nieruchomości w Hiszpanii nie trzeba jeszcze posiadać rachunku w hiszpańskim Banku, natomiast w momencie zakupu nieruchomości, zobligowani jesteśmy do posiadania już własnego rachunku w jednym z hiszpańskich banków. Oczywiście są hiszpańskie banki otwarte na klientów z innego kraju i specjalizują się w obsłudze klienta zagranicznego, a szczególnie jeśli chcemy zakupić swoją nieruchomość na kredyt. Opłaty za otwarcie i prowadzenie rachunku w hiszpańskim banku, wahają się do 15 euro miesięcznie. Aby otworzyć rachunek w hiszpańskim banku, potrzebujemy paszport lub dowód osobisty.

Czy mogę zakupić nieruchomość w Hiszpanii na kredyt?

Jako obywatele Unii Europejskiej możemy ubiegać się o udzielenie nam kredytu hipotecznego, celem zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Kredytów hipotecznych udziela wiele banków dla klientów z innego kraju. Chcąc ubiegać się o kredyt hipoteczny, najlepiej jeśli będziesz posiadać już numer N.I.E. na etapie złożenia wniosku kredytowego. Wysokość udzielonego kredytu hipotecznego dla obywateli z Polski nie może przekraczać 60% wartości nieruchomości. Oczywiście każdy przypadek bank traktuje indywidualnie, i zależy on od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. To na co szczególnie zwracają uwagę hiszpańskie banki, to całkowity udział miesięcznych zobowiązać vs. przychody. Bezpiecznym rozwiązaniem jest nieprzekraczanie 35% całkowitych zobowiązań w osiąganych przychodach, uwzględniając w tym wysokość raty na zakup domu w Hiszpanii.

kredyt-1170x658-1-1024x576 Zakup nieruchomości w Hiszpanii

Czy muszę być osobiście na podpisaniu aktu notarialnego?

Podpisanie aktu, nie wymaga od nas osobistego stawiennictwa. Przed zakupem nieruchomości w Hiszpanii, wskazane jest aby agent, który Cię reprezentuje zapewnił Ci wiarygodną i doświadczoną kancelarię prawną. Korzystając z usług Costa Broker, zawsze masz zapewnioną opiekę polskojęzycznej kancelarii prawnej. Kancelaria zajmie się wszystkimi kwestiami prawnymi, związanymi z zakupem nieruchomości w Hiszpanii. Możesz zapewnić sobie reprezentowanie podczas podpisania aktu notarialnego lub sprzedaży nieruchomości. Kancelaria może również w Twoim imieniu złożyć wniosek o wydanie licencji turystycznej, która jest niezbędna do wynajmu nieruchomości.

Jaki rynek wybrać, pierwotny czy wtórny?

Rynek pierwotny

Rynek nieruchomości w Hiszpanii, generalnie różni się od rynku nieruchomości w Polsce. Wielu z Was planując zakup nieruchomości w Hiszpanii zadaje sobie odwieczne pytanie, wybrać rynek pierwotny, czy rynek wtórny? Jeśli chcesz kupić nieruchomość, to odpowiedź na powyższe pytanie jest fundamentalne. Rynek nieruchomości deweloperskich w Hiszpanii szczególnie wyróżnia standard oddawanej nieruchomości. Chcąc kupić nieruchomość na rynku pierwotnym, otrzymujemy gotowe mieszkanie. Wśród deweloperów, standardem stało się oddawanie nieruchomości praktycznie gotowej do zamieszkania. Kuchnia zawsze jest już wyposażona w meble oraz częściowy sprzęt AGD (czasami nawet kompletny). Łazienki zawsze otrzymujemy gotowe do używania, a na wczesnym etapie inwestycji, mamy możliwość wyboru glazury oraz terakoty. W tej sytuacji dochodzą nam jedynie koszty utrzymania nieruchomości.

Rynek wtórny

Rynek wtórny to już zupełnie inny produkt. Chcąc kupić nieruchomość na rynku wtórnym, musimy liczyć się z przeprowadzeniem często generalnego remontu. O tyle co możemy zrobić remont generalny danego apartamentu, to już na jego infrastrukturę nie mamy żadnego wpływu. Wynika to z własności nieruchomości a dotyczy sprzedaży nieruchomości. Nowe prawo budowlane w Hiszpanii oraz ciągły wzrost sprzedaży nieruchomości dla klientów spoza Hiszpanii sprawił, że standard wykończenia się poprawił. Tym samym coraz chętniej wybierane są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Jak już wspominałem, wysokość podatku jest taka sama w przypadku zakupu mieszkania na rynku pierwotnym i zakupu mieszkania na rynku wtórnym.

Co wybrać?

Poza tak oczywistymi kwestiami jak możliwość nabycia nieruchomości o wysokich walorach estetycznych oraz udogodnieniach w częściach wspólnych (baseny, siłownie, sauny, piękne ogrody), to kupujący ma wpływ na dowolną aranżację, jak i zmianę układu pomieszczeń. Nasi klienci często decydują się na zakup nieruchomości na początkowym etapie sprzedaży inwestycji. Dzięki temu mogą korzystać z takich rozwiązań i za naszym pośrednictwem przeprowadzić określone zmiany w projekcie.

Kolejną korzyścią jest finansowanie zakupu rozłożone w czasie. Najczęściej w czasie budowy (która może trwać do 2 lat) nabywca dokonuje wpłat od 30% do 50% wartości nieruchomości. Pozostała część wpłacana jest dopiero w dniu podpisania aktu notarialnego. Ale teraz to, co dla decydujących się na zakup nieruchomości od dewelopera będzie prawdziwą wisienką na torcie. Nie musisz martwić się o wykończenie mieszkania, gdyż deweloper zrobi to za Ciebie, a ponadto odbędzie się to BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW.

Czym jest Show house?

Zastanawiasz się, jak to wygląda i co dokładnie otrzymasz już w cenie nieruchomości? Każda inwestycja posiada mieszkanie pokazowe tzw. „SHOW HOUSE”. Mieści się w nim „SHOWROOM” z ekspozycją materiałów wykończeniowych. Kiedy podczas wizyty rekonesansowej udajemy się z klientami do takiego mieszkania pokazowego, możemy obejrzeć całą gamę płytek ceramicznych, podłogowych i ściennych do łazienek, kuchni oraz na taras i do salonu.

Co mamy w cenie nieruchomości?

Ponadto każdy deweloper oferuje zabudowę kuchenną, dając często możliwość personalizacji kolorystycznej frontów i blatów kuchennych, a nawet koloru farb ściennych. Drzwi wewnętrzne, zewnętrze rolety antywłamaniowe należą do standardowego wyposażenia. Zaskoczy Was pewnie fakt, iż łazienki są nie tylko wykończone, ale posiadają również biały montaż wraz z armaturą. Dodatkowo kabiny prysznicowe z deszczownicą, szafki pod umywalkowe lub blaty, lustra oraz oświetlenie LED.

Co jeszcze? Mimo, że to pozornie już mniejsze koszty, ale wszystkie kontakty i włączniki świateł również są już zamocowane, tak samo jak punkty oświetleniowe LED. Jeśli myślisz, że to już wszystko, czego możesz się spodziewać to mamy coś jeszcze. Większość deweloperów oferuje wraz z meblami kuchennymi częściowy lub kompletny pakiet sprzętu AGD, TAK! to kolejne kilka tysięcy euro w prezencie. Wszystkiego na raz podobno mieć nie można, więc należy przyjąć, że w połowie ofert deweloperskich dostępnych na rynku znajduje się też klimatyzator, gdyż rozprowadzenie jest zawsze w cenie. Jedynie urządzenie może być Twoim kosztem.

Widzicie już tą rosnącą kwotę oznaczającą w tym przypadku Wasze OSZCZĘDNOŚCI finansowe? Zasoby czasu, jakie musielibyście poświęcić na koordynację tego procesu na odległość? To są właśnie często pomijane zalety, co wynika z tego, że wielu klientów nawet nie przypuszcza, że cena nieruchomości deweloperskiej w Hiszpanii, zawiera aż tyle dodatkowych wartości i korzyści. Kiedy już wspólnie przejdziemy przez etap zaplanowania wykończenia wnętrza Waszego apartamentu lub domu, (zamawiając wybrane materiały u dewelopera) nadal jesteśmy Waszym wymarzonym partnerem biznesowym o wysokich kompetencjach. Możecie nam zaufać, powierzając również umeblowanie i dekorację Waszej nieruchomości w Hiszpanii. Temu poświęcimy oddzielny wpis, w którym powiemy, jak stworzyć przytulne i wyróżniające się wnętrze przy naszym wsparciu.

Jeśli zatem opisane przez nas argumenty, przemawiają do Was za wyborem rynku pierwotnego, to teraz zapraszamy Was do przeczytania wartościowej treści artykułu na naszym blogu:

JAK PRZEBIEGA ZAKUP NIERUCHOMOŚCI DEWELOPERSKIEJ W HISZPANII I JAK SIĘ DO NIEGO PRZYGOTOWAĆ

Na którym wybrzeżu Hiszpanii jest najwięcej inwestycji deweloperskich?

Ani Marbella, ani Estepona nie przodują w ilości inwestycji deweloperskich. Numerem jeden jest Orihuela Costa prowincja Alicante.

W 2017 roku wydano 1150 pozwoleń na budowę. Rok 2018 był lekkim wyhamowaniem, ale to i tak ta gmina (poza stolicą prowincji), stoi na czele z jedną z największych ilości wydanych pozwoleń( aż 651). Tuż za Torrevieja w której wydano 686 pozwoleń. Od 2011 roku, na długo przed tym, jak rynek dotknął ziemi, w Orihuela obudziła się aktywność na rynku nieruchomości. Prawda jest taka, że ​​jest to najbardziej dynamiczny punkt całego hiszpańskiego wybrzeża, nawet powyżej najgorętszych miejsc na Costa del Sol.

Ta dynamika budownictwa opiera się na silnym popycie na nowe budownictwo mieszkaniowe w tej okolicy. W 2018 r., Według danych statystycznych, Orihuela była również, tuż za Torrevieja, nadmorskim miastem, w którym sprzedano najwięcej domów.

Dlaczego tak się dzieje i co napędza to zjawisko w Orihuela?

W 2007 r., wraz z wybuchem kryzysu, budowa nowych budynków została wstrzymana. Aż do lat 2013–2014, kiedy to wielcy lokalni deweloperzy, którzy przeżyli kryzys, przejęli działki od mniejszych deweloperów, którzy nie udźwignęli ciężkiego kryzysu. Tereny zostały nabyte po bardzo dobrych cenach. Pierwsi deweloperzy, którzy rozpoczęli działalność z inwestycjami zlokalizowanymi na obszarach przybrzeżnych, weszli na rynek z nowymi apartamentami sprzedawanymi po niskich cenach, które łatwo i szybko znalazły swoich nabywców. Ta sytuacja pobudziła pozostałych deweloperów, którzy zauważyli, że istnieje popyt i że ceny na rynku pierwotnym wzrosły wraz z upływem miesięcy.

Od 2014 r. Nastąpiła aktywacja agentów nieruchomości w segmencie rynku pierwotnego, ponieważ rynek woli mieć nową jakość budownictwa, zauważalnie odbiegającą od mieszkań używanych. Również rynek zagraniczny wymaga praktycznie wyłącznie nowego budownictwa, co jest wymogiem, który w większości, nawet w latach, w których wystąpiły trudności z finansowaniem przez banki, dokonał zakupów bez konieczności uciekania się do niego.

Skandynawowie, Norwegowie i Belgowie stali się głównym Klientem w sektorze nowych inwestycji. Zdaniem ekspertów, w przeciwieństwie do tego, co zaczyna być postrzegane w innych gorących punktach na mapie, w Orihuela nie ma – przynajmniej na razie – żadnych oznak wyczerpania się rynku. Ceny wzrosły o 15% w ciągu ostatniego roku i 22% odkąd dotknęły ziemi, podczas gdy nadal są o 30% niższe niż poziomy osiągnięte podczas „boomu”. „Od 2013 r.

Sektor rynku pierwotnego kontynuuje wzrost.

Aż 40% umów sprzedaży w Alicante podpisują obcokrajowcy, najwyższy odsetek w Hiszpanii, powyżej Teneryfy (37%) czy Balearów (30%)

Orihuela Costa ma większy potencjał, większą objętość, jak i większy popyt wraz z sąsiednimi gminami, takimi jak Torrevieja, Pilar de la Horadada i Guardamar, co czynią zalety klimatu Orihuela Costa i Torrevieja.

Firmy z branży nieruchomości na tym obszarze stały się prawdziwym motorem działalności, ponieważ są odpowiedzialne za generowanie tego przepływu nabywców nowych domów, dzięki powiązaniom z krajami pochodzenia Klientów i prowadzą liczne aktywności w obcych krajach, co oznacza, że ​​gdy Klienci przyjeżdżają do Hiszpanii, wiedzą już z kim dokonają zakupu wybranej uprzednio oferty rynkowej. Tym samym profil pośredników i agencji nieruchomości zmienia się, dostosowując do Klienta pochodzącego z rodzimego rynku.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii – czyli jak będzie przebiegać cały proces zakupu nieruchomości według standardów agencji COSTA BROKER.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, to zapewne emocjonujący moment w życiu, dlatego oczekiwania naszego Klienta są dla nas najważniejsze! Poszukiwania idealnej nieruchomości zaczynamy od poznania potrzeb i możliwości naszych Klientów. Na początku z każdym naszym klientem, prowadzona jest krótka rozmowa, której celem jest sprawdzenie czy i jak możemy pomóc naszemu potencjalnemu klientowi. Podczas takiej rozmowy określamy najbardziej istotne parametry nieruchomości. Są to: lokalizacja, rodzaj poszukiwanej nieruchomości, budżet jakim dysponuje, rodzaj finansowania (gotówka czy wsparcie kredytem), cel zakupu nieruchomości (nieruchomość na cele inwestycyjne lub przeznaczona do użytku własnego) itp. Dodatkowo precyzujemy potrzeby dotyczące wielkości nieruchomości, ilości sypialni, łazienek, posiadanego basenu, garażu, tarasu. Wszystkie informacje zapisane w briefie, pozwolą nam na przedstawienie Państwu wyselekcjonowanych ofert, które odpowiedzą na założone kryteria poszukiwań.

Na tym etapie już sami będą Państwo mogli ocenić, czy przyjęte założenia są właściwe czy nie. To ważny etap pracy, którą wykonujemy z Państwem na odległość, jeszcze przed przylotem do Hiszpanii. Wśród przedstawionych przez nas ofert, powinny zostać wyłonione 2-3 nieruchomości, które będą Państwo koniecznie chcieli zobaczyć.

Wizyta rekonesansowa – czyli pobyt w Hiszpanii zaplanowany idealnie!

Zaczynamy od ustalenia terminu Państwa przylotu do Alicante, jak i długości pobytu, który powinien wynosić 2-3 dni. Zanim dokonają Państwo rezerwacji noclegów na własną rękę, zaproponujemy pobyt w jednym z nowocześnie urządzonych i kompleksowo wyposażonych apartamentów znajdujących się w naszej ofercie. Na czas wizyty rekonesansowej dla naszych Klientów oferujemy specjalne ceny. Po odebraniu Państwa z lotniska, zapraszamy na spotkanie przy kawie, podczas którego przedstawimy szczegółowy harmonogram wizyty i plan odwiedzania poszczególnych nieruchomości. Dodatkowo, oprócz tych ofert, które już Państwo wybrali, dodamy oferty, które rekomendujemy dla Państwa jako interesujące i spełniające założone kryteria.

Formalności przed zakupowe.

W przypadku znalezienia odpowiedniej nieruchomości, przeprowadzamy Klienta przez proces zakupu nieruchomości zawsze w ten sam sposób. Opieramy się o przejrzyste zasady według określonego schematu: rezerwacja – otwarcie rachunku bankowego – złożenie wniosku o nadanie numeru N.I.E (więcej na ten temat możecie przeczytać Państwo w zakładce USŁUGI). Wysokość wpłaty na poczet rezerwacji jest zależna od wartości nieruchomości, lecz zazwyczaj wynosi 6.000 eur do 10.000 eur. Wpłaty można dokonać przelewem na rachunek bankowy, bądź kartą kredytową w biurze sprzedaży danego dewelopera. Korzystając, że jesteście Państwo w Hiszpanii kolejnym krokiem jest odwiedzenie placówki bankowej i otwarcie rachunku bankowego. Jest on potrzebny do zgromadzenia środków na zakup wybranej nieruchomości jak i dokonywania w późniejszym czasie z niego opłat za czynsz i media.

Ostatni etap wizyty to złożenie wniosku o nadanie numeru N.I.E. Mogą Państwo upoważnić naszego prawnika do wyrobienia tego numeru w Państwa imieniu. W tym celu prosto z kancelarii prawnej udamy się do notariusza, celem podpisu upoważnienia tzw. „poder”. Mogą Państwo również ubiegać się o nadanie numeru N.I.E. w ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Polsce. Czas oczekiwania na wydanie numeru N.I.E. będzie wynosił do 3 tygodni, a koszty będą nieco mniejsze niż w Hiszpanii. Oczekując na jego otrzymanie, zasilają Państwo swój hiszpański rachunek bankowy i dokonują przelewów w terminach określonych w umowie rezerwacji.

Dla nieruchomości gotowych do użytku tzw. „klucze w ręku”, cały proces zakupu wyniesie około miesiąca. W przypadku nieruchomości, które są w trakcie budowy , okres ten potrwa odpowiednio dłużej w zależności od zaawansowania inwestycji.

Podsumowanie

Powyższy materiał, zawiera informacje ze wszystkich obszarów związanych z zakupem nieruchomości w Hiszpanii.

Jeśli są nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, kliknij przycisk poniżej i zamów bezpłatną konsultację telefoniczną, podczas której sprawdzimy jak możemy Ci pomóc.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.