Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Nieruchomość w Hiszpanii — rynek pierwotny czy wtórny?

Nieruchomość w Hiszpanii — rynek pierwotny czy wtórny?

Chcesz zainwestować w hiszpańskie nieruchomości i cieszyć się południowym słońcem cały rok lub czerpać dodatkowo zyski z wynajmu? Niezależnie od celu zakupu, przed Tobą pierwsza decyzja do podjęcia: rozważać rynek…

Chcesz zainwestować w hiszpańskie nieruchomości i cieszyć się południowym słońcem cały rok lub czerpać dodatkowo zyski z wynajmu? Niezależnie od celu zakupu, przed Tobą pierwsza decyzja do podjęcia: rozważać rynek pierwotny czy wtórny? Sprawdź, gdzie najlepiej szukać nieruchomości pod inwestycję w Hiszpanii.

Zarówno rynek pierwotny i wtórny w pierwszym podejściu do poszukiwań dosłownie zasypie Cię propozycjami. Uważaj, aby Cię to nie zmyliło, myśląc, że wybór jest aż tak duży, na jaki wygląda! Po pierwsze — wiele ofert na rynku wtórnym to oferty nie sprzedające się od lat. Kryją się za tym konkretne powody, o których Ty jeszcze nie wiesz. Po drugie —oferta opublikowana nie równa się oferta aktualna. Dzieje się to za sprawą obecnie bardzo dużego popytu na nieruchomości w Hiszpanii. Ciężko nadążyć z aktualizacją dostępności, która zmienia się dosłownie każdego dnia — zwłaszcza jeśli mówimy o najlepszych inwestycjach deweloperskich. Po trzecie — nie każda oferta jest tak dobra, jak wynika to ze zdjęć lub w małym stopniu pokrywającego się z rzeczywistością opisu. Po czwarte — nie zawsze agent, z którym rozmawiasz, odkryje przed Tobą tajemnice, o których wie, bo nie zawsze ma uczciwe zamiary, zwłaszcza jak nie może zaoferować Ci produktu, którego Ty poszukujesz.

Na co uważać podczas zakupu nieruchomości na rynku wtórnym?

Wielu inwestorów, mimo wszystko, celuje w zakup nieruchomości w Hiszpanii z drugiej ręki. Szczególnie liczą na to, że mieszkanie czy dom będzie w pełni urządzony i gotowy do uruchomienia wynajmu lub spędzania w nim urlopu. Radzimy jednak nie przekładać realiów polskich na rynek zagraniczny. Tu wymagana jest ostrożność — używana już nieruchomość wymaga dokładnego sprawdzenia stanu instalacji, zrobienia dociepleń bardzo cienkich ścian, usunięcia wilgoci i naprawy wielu innych usterek, które może ukrywać. Często okazuje się, że te meble, które miały być wartością dodaną, też trafią do wymiany na nowe.

Dla niektórych inwestorów decydującym aspektem o zakupie domu z rynku wtórnego jest świetna lokalizacja. Więc jeśli też w Twoim przypadku to ona zadecyduje o wyborze konkretnej oferty, zanim ją zarezerwujesz — poproś agenta o pomoc w rozpisaniu realnych kosztów, aby oszacować rzeczywisty rozmiar inwestycji. Dopiero na tej podstawie poproś o przygotowanie umowy rezerwacji i dokonaj wpłaty. Jednak o takie oferty, których atrakcyjna cena rekompensuje wysokie nakłady finansowe nie jest łatwo, więc nie daj się zwieść pozorom, że gruntowny remont nie wpłynie aż tak znacząco na finalną sumę transakcji. Ceny wszystkich usług w Hiszpanii są znacznie wyższe niż w Polsce, a znalezienie wykonawcy z dostępnymi terminami i pracującego na poziomie polskich firm wykonawczych graniczy z cudem. Obecnie stawiamy na inwestycje na rynku pierwotnym. Dlaczego inwestując w Hiszpanii warto wybrać apartament od dewelopera?

Jak wygląda standard deweloperski w Hiszpanii?

Zakup nieruchomości na rynku pierwotnym w Hiszpanii to gwarancja minimalizacji ryzyka, które niekiedy towarzyszy transakcjom na rynku wtórnym. Jako inwestor powinieneś również lepiej poznać, czym charakteryzuje się hiszpański standard deweloperski. To nie tylko gładź na ścianach, jak w domyśle wyobrażamy sobie mieszkanie do odbioru od dewelopera w Polsce. Większość deweloperów oferuje częściowe wykończenie apartamentu — na przykład łazienki, jak i kuchni często doposażonej już w sprzęt AGD. Są też sytuacje, w których klienci decydują się na zakup nowych domów i apartamentów, które są w pełni urządzone i gotowe do zamieszkania — gdyż deweloper zaprojektował je jako tzw. Show House, który zazwyczaj ma najwyższą cenę.

Dlaczego warto kupić apartament lub willę od dewelopera w Hiszpanii?

Przede wszystkim, wybrzeże Costa Blanca oferuje topowe lokalizacje nowych inwestycji deweloperskich. Te cieszące się największym zainteresowaniem apartamenty położone są w I linii brzegowej lub w pieszym, kilkuminutowym dystansie do morza i piaszczystej plaży. W przypadku domów, czy najbardziej spektakularnych luksusowych willi będą to lokalizacje oferujące więcej prywatności. Są położone z dala od turystycznego ruchu, na wzniesieniach terenu skąd rozpościera się piękny, panoramiczny widok. W pobliżu, w zależności od potrzeb, znajdziesz fantastyczne pola golfowe oraz mariny pełne jachtów, które będziesz mógł oglądać ze swojego przestronnego tarasu czy basenu infinity.

Rynek pierwotny w kategorii premium oznacza zamknięte i bezpieczne osiedla, wyposażone w dodatkowe udogodnienia jak prywatny basen, siłownia, strefy SPA, często budowane na terenie pola golfowego tworząc pewnego rodzaju enklawę. Kupując apartament z rynku pierwotnego masz pewność, że budynek został wybudowany zgodnie z najnowszymi europejskimi normami, a coraz częściej w pełni spójnie z myślą o zrównoważonym, przyjaznym środowisku budownictwie. Jego design dobrze wpasowuje się w otoczenie i cieszy oko.

Rynek pierwotny — przewagi nad rynkiem wtórnym w Hiszpanii:

 • Pewny stan techniczny budynku
 • Możliwość dokonania wpłat na poziomie 40% do 50% ceny od momentu rezerwacji przez cały okres budowy nieruchomości, a pozostałą część kwoty dopiero przy odbiorze apartamentu
 • Zamknięte, zadbane i bezpieczne osiedla
 • Dobra lokalizacja gwarantująca wygodne połączenia z najpiękniejszymi miejscami na Costa Blanca
 • Możliwość personalizacji wnętrz w ramach ceny na etapie budowy
 • Większe zainteresowanie najemców krótko- i długoterminowych
 • Nowoczesna i rozbudowana infrastruktura osiedla oferująca szereg udogodnień dla mieszkańców

Gdzie szukać nieruchomości w Hiszpanii pod inwestycje?

Planując zakup nieruchomości w Hiszpanii, warto zawęzić obszar poszukiwań do ulubionych miejscowości. Wybieraj te, w których sam będziesz czuł się komfortowo podczas Twoich wakacji w nowej rezydencji i takie, gdzie łatwo o dobrych najemców. Najlepsze inwestycje w stanie deweloperskim z naszej oferty na Costa Blanca znajdują się w następujących miejscowościach:

 • Benidorm
 • Altea
 • Finestrat
 • Albir
 • Moraira
 • Javea
 • Denia
 • okolice Alicante

Jak znaleźć sprawdzonego dewelopera na Costa Blanca?

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz rzetelnego dewelopera, najpierw znajdź wyspecjalizowaną w rynku pierwotnym agencję nieruchomości. To najłatwiejszy i z reguły najlepszy sposób, aby samodzielnie nie poruszać się po rynku nieruchomości, na którym nie ma się doświadczenia. Sam wybór nieruchomości nie oznacza już udanej i bezpiecznie przebiegającej transakcji. Zazwyczaj trudności zaczynają się dopiero na kolejnych etapach. Do występujących różnic w hiszpańskich uwarunkowaniach prawnych trudno znaleźć analogię w polskim prawie. Dlatego, abyś jako kupujący czuł się bezpiecznie, musisz rozumieć wszystkie niuanse przebiegu procesu zakupu i zaufać agentowi, który kompetentnie Cię przez nie przeprowadzi.

Dlaczego warto korzystać z usług agenta nieruchomości?

Chcąc dokonać zakupu nieruchomości w Hiszpanii na własną rękę, musisz wiedzieć, że żaden deweloper nie zaoferuje Ci takiego wsparcia jak kompleksowo działająca agencja nieruchomości obsługująca proces przed- jak i pozakupowy. Pamiętaj o tym, że w Costa Broker na każdej płaszczyźnie drogi zakupu zapewniamy Ci obsługę w języku polskim. Od kilku lat żyjąc i działając w branży nieruchomości deweloperskich w Hiszpanii, ten rynek nie ma przed nami tajemnic. Wiedza ta, jak i zebrane doświadczenia, pozwalają naszemu zespołowi profesjonalnie i po ekspercku doradzać klientom, jak zainwestować w hiszpańskie nieruchomości z sukcesem, aby nie opierać się jedynie na emocjach pierwszej chwili po obejrzeniu projektu.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty nieruchomości w Hiszpanii?

Wypracowane z inwestorami w Polsce relacje i zaufanie przyczyniają się do powstawania grona klientów oczekujących na najlepsze propozycje. Dlatego nasi klienci dowiadują się o ciekawych propozycjach i wyjątkowo atrakcyjnych inwestycjach jako pierwsi, jeszcze zanim ujrzą one światło dzienne na portalach ogłoszeniowych, czy zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej. Doskonale znamy preferencje zakupowe grupy klientów, do których kierujemy nasze usługi. Skupiamy się więc tylko na współpracy z firmami, które realizują projekty będące trafną odpowiedzią na ich potrzeby i oferują najwyższą jakość. W naszym portfolio partnerów znajduje się kilkudziesięciu deweloperów, a najczęściej zainteresowaniem klientów cieszą się propozycje między innymi od firm Alibuilding, Bella House, Campana Garden, Somium, Trivee Properties, Murcia Puchades Group, Esphouses, Insara, Euromarina, Vapf, TM Grupo Inmobilario oraz kilku innych.

Charakterystyka hiszpańskiego rynku nieruchomości

Wszyscy uwielbiają Hiszpanię. Hiszpanie również! Dlatego nawet mieszkańcy regionów oddalonych od wybrzeża jak Madryt, czy Bilabo często posiadają apartament nad samym morzem, w którym spędzają urlop, czy rodzinne święta. W Hiszpanii rynek jest bardzo dynamiczny, spotkasz tu wielu cudzoziemców, którzy szukają słońca i ucieczki z krajów o mniej przyjaznym klimacie, a także sprawdzonych inwestycji w bezpiecznym i przyjaznym obckorajowcom kraju. Ofert nieruchomości jest wiele, a osoby chcące sprzedać lub nabyć nieruchomość zwykle korzystają z usług pośrednictwa agencji. Transakcje bezpośrednie nie są popularne w Hiszpanii. Właśnie dlatego warto korzystać z doradztwa pośrednika z zaufanego biura nieruchomości.

Najlepsze nieruchomości w Hiszpanii są zarezerwowane dla agencji znających rynek

W tym kraju wciąż duże znaczenie mają relacje. Działamy na tym rynku od lat. Dzięki temu poznaliśmy specyfikę zakupu i sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii od podszewki. Wypracowaliśmy relacje z deweloperami, bankami, ekipami remontowymi, firmami projektującymi wnętrza i salonami z wyposażeniem wnętrz, czy oświetleniem. Powierzając nam misję znalezienia dla Ciebie idealnej nieruchomości masz pewność, że odciążymy Cię od wszystkich zbędnych obowiązków. A Ty będziesz cieszyć się apartamentem lub willą w prestiżowej lokalizacji, z wnętrzem wykończonym w Twoim ulubionym stylu, relaksując się na tarasie, z którego można podziwiać majestatycznie kołyszące się fale lub spędzać czas przy basenie. Przekonaj się sam!

Marzysz o nieruchomości w Hiszpanii?

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.