Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Atrakcje turystyczne i miejsca w Hiszpanii > Pola golfowe — Costa Blanca w Hiszpanii

Pola golfowe — Costa Blanca w Hiszpanii

Wybrzeże Costa Blanca ze średnią temperaturą 22°C jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do gry w golfa nie tylko na Półwyspie Iberyjskim, ale być może na całym świecie! Nie bez…

Wybrzeże Costa Blanca ze średnią temperaturą 22°C jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do gry w golfa nie tylko na Półwyspie Iberyjskim, ale być może na całym świecie! Nie bez powodu pola golfowe znajdujące się w pobliskich miejscowościach nazywane są rajem dla golfistów. Poznaj listę najlepszych pól golfowych na Costa Blanca w Hiszpanii!

Co wyróżnia pole golfowe na Costa Blanca na tle całej Europy?

Pogoda na Costa Blanca w Hiszpanii

Dlaczego Hiszpania jest aż tak chętnie wybierana przez golfistów? Odpowiedź jest niezwykle prosta — pewna i piękna pogoda niemal przez cały rok. Gra w golfa w deszczu? Da się, ale można tego uniknąć i zdecydowanie lepiej się bawić. Hiszpańskie pola golfowe szczególnie chętnie odwiedzają Polacy i inne osoby, które na co dzień żyją w nieco chłodniejszym klimacie. Pogoda to jednak nie wszystko. Docenia się ją wtedy, kiedy zaplecze techniczne pól golfowych jest na wysokim poziomie. W Hiszpanii jest na najwyższym!

Różnorodność pól golfowych

Pola golfowe na Costa Blanca są utrzymywane w świetnym stanie. Dostępne cały rok, stanowią idealne miejsce na słoneczne ucieczki od zimy. Rodzaje pól golfowych są na tyle różnorodne, że każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Choć wysoki standard i wspaniałe otoczenie mogłyby wskazywać na wysokie ceny, nie jest to powód do zmartwień. Każdy miłośnik gry znajdzie pole golfowe dopasowane do swoich możliwości. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych pól golfowych na Costa Blanca.

Lista najlepszych pól golfowych na Costa Blanca w Hiszpanii

Las Colinas Golf&Country Club — Dehesa de Campoamor

To, w jaki sposób Las Colinas jest wpasowane w pagórkowate otoczenie, zapiera dech w piersiach nie tylko miłośników gry, ale też ich niezwiązanych z golfem towarzyszy. To klub znany przede wszystkim z niezwykle schludnego i atrakcyjnego wyglądu. Oferuje nietuzinkowe przeszkody, które sprostają wymaganiom zarówno zawodowych, jak i początkujących golfistów. Znajduje się pomiędzy San Miguel de Salinas i Orihuela Costa. 

las-colinas-pole-golfowe-w-hiszpanii Pola golfowe — Costa Blanca w Hiszpanii

Las Colinas zostało sześciokrotnie wyróżnione nagrodą „Best Golf Course in Spain” w World Golf Awards. To luksusowe pole golfowe co roku zdobywa więcej nagród, niż wydawałoby się możliwe. Czeka Cię tu 5000 metrów kwadratowych gry zaprojektowanej przez legendarnego golfistę Miguela Ángela Jiméneza. 18 genialnie zaprojektowanych dołków sprawia, że gra na tym polu od razu staje się rozgrywką mistrzów przygotowaną dla najlepszych!

Na rozległym, zadbanym terenie znajduje się nie tylko elegancki klub z dostępem do plaży, restauracje, supermarket, baseny, boiska do paddle i tenisa. Las Colinas oferuje wytworne nieruchomości tworzące luksusową enklawę. Kupując nieruchomość w otoczeniu tego znanego na całym świecie pola golfowego, poznasz co naprawdę znaczy luksusowe życie w otoczeniu natury. Obsługa zadba o Twoją prywatność i zagwarantuje niepowtarzalny komfort. Niezależnie od tego, czy wybierzesz willę, czy apartament. Niewątpliwie zaletą jest niewielka odległość od uwielbianego przez turystów Alicante i świetne połączenie autostradą z lotniskiem.

las-colinas-apartments-1024x410 Pola golfowe — Costa Blanca w Hiszpanii
Oferujemy również luksusowe nieruchomości na terenie najlepszego klubu golfowego w Hiszpanii Las Colinas

Czołówka pól golfowych w Benidorm

Ta stosunkowo niewielka miejscowość oferuje nie lada przygodę każdemu zapalonemu golfiście. Benidorm Golf Society, Union Jack Golf Benidorm, Las Rejas Golf Club, Villaitana Golf to najchętniej polecane z wielu klubów w tej okolicy. Wyobraź sobie udany pitching, kiedy na drugim planie na Morzu Śródziemnym zachodzi leniwie słońce… To po prostu trzeba przeżyć. Co więcej, możesz doświadczać takich wrażeń regularnie, na przykład kupując jedną z luksusowych nieruchomości w Finestrat.

Villaitana Golf Benidorm

Melia Villaitana Golf Club znajduje się w doskonałej lokalizacji na wschodnim wybrzeżu Costa Blanca, składa się z dwóch 18-dołkowych pól zaprojektowanych przez Nicklaus Design. Otoczenie tworzy niesamowity śródziemnomorski mikroklimat, który pozwala cieszyć się naturą połączoną ze sportem golfowym. Pole znane jest z wykorzystania różnych rodzajów traw, które sprawiają, że gra jest gładka i przyjemna, a przy tym można cieszyć się widokiem na morze i fantastyczną panoramę miasta Benidorm.

mimosa-community-view-pola-golfowe-w-hiszpanii-1024x767 Pola golfowe — Costa Blanca w Hiszpanii

La Finca — Club de Golf La Finca

Jeden z najpiękniej położonych klubów golfowych na Costa Blanca. Elegancko ukryty pomiędzy gajami cytrusowymi w okolicy Algorfy, aż prosi się o odwiedziny. Możemy odważnie stwierdzić, że jest to jedno z najnowocześniejszych pól golfowych na Costa Blanca. Wspaniałe widoki sprawiają, że wielu miłośników golfa decyduje się na zakup nieruchomości w tej okolicy. Widać stąd morze i wody słonych jezior w Torrevieja. Prawdziwy raj!

Przemyślane przeszkody zdecydowanie stanowią dodatkowe atrakcje na polu golfowym La Finca. Jose Ganceda, który zaprojektował to miejsce, przygotował 18 dołków rozmieszczając je tak, by odnaleźli się tu doświadczeni golfiści i osoby, które dopiero zaczynają swoją golfową przygodę. Osoby towarzyszące, nawet jeśli nie skuszą się na grę, z pewnością mają szansę na luksusowy relaks w zachwycająco pięknym otoczeniu.

Klub golfowy Villamartin

Golfiści zwykle najmocniej marzą o polach golfowych wpasowanych w naturalną rzeźbę terenu. Takim miejscem jest Villamartin — Club de Golf. Absolutna czołówka wśród golf country club na Costa Blanca. Klub golfowy znajduje się w najniższej części doliny, więc powierzchnia jego terenu nie jest nadmiernie pofałdowana. 18 dołków umiejscowionych w idealnym rozkładzie przyciąga tu równie mocno co bujne drzewa i wodospady. Fantastyczny wypoczynek i niezwykle starannie zadbane otoczenie — to właśnie Villamartin.

Klub golfowy Las Ramblas de Orihuela

Góry i morze w jednym miejscu. Marzenie każdego podróżnika! Jak się okazuje — także golfisty. Golf sam w sobie jest wspaniałym sportem, ale jeszcze większą radość dają rozgrywki w pięknym otoczeniu. Las Ramblas leży wśród górzystych krajobrazów Alicante. Łączy w sobie innowacyjny projekt Pepe Gancedo i naturalne ukształtowania terenu. Natury nie trzeba poprawiać. Ten projektant dobrze o tym wie, dlatego tak świetnie podkreślił walory estetyczne tego miejsca.

Dla doświadczonych na polach golfowych

Las Ramblas polecamy osobom, dla których golf nie jest nowością. To świetnie utrzymane pole golfowe charakteryzuje się wysokim stopniem trudności, które jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych golfistów.

limonero-las-colinas-costa-blanca-pola-golfowe-1024x585 Pola golfowe — Costa Blanca w Hiszpanii

Nieruchomości na Costa Blanca dla miłośników gry w golfa

Hiszpania przyciąga miłośników pysznej kuchni, śródziemnomorskiego stylu życia, słońca i sportu — kitesurfingu, nurkowania, surfingu, piłki nożnej. Jest również rajem dla pasjonatów golfa. Pola golfowe oferują fantastyczny wypoczynek oraz wymagający trening jednocześnie. Dlatego golfiści tak chętnie decydują się na kupienie własnego apartamentu lub domu na wybrzeżu Costa Blanca.

Popularność nieruchomości przy polu golfowym w Hiszpanii

Ceny zależą od rodzaju nieruchomości, ale są porównywalne do inwestycji w Polsce. Różnica jest zasadnicza — pewna pogoda, popularność golfa, zadbane pola, dostępność luksusowych nieruchomości w pierwszej linii brzegowej. Wyobraź sobie swoją wymarzoną nieruchomość położoną przy pięknym polu golfowym, na którym możesz trenować podczas wakacji, w przerwach od pracy lub po prostu spędzać miło czas z rodziną w weekendy. Sprawdź naszą ofertę luksusowych nieruchomości na Costa Blanca.

Inwestycja w nieruchomości a pola golfowe na Costa Blanca

Nie szukasz nieruchomości dla siebie? Posiadłości w okolicy pól golfowych są najchętniej wybierane pod inwestycje. Nawet jeśli Ciebie nie interesuje golf, domy i apartamenty przy polach golfowych to wyjątkowo zlokalizowane nieruchomości w Hiszpanii. Cisza, wybrana klientela, wspaniałe sąsiedztwo, zadbana infrastruktura, szansa na nawiązanie nowych znajomości wśród miłośników golfa. Z chęcią pomożemy Ci znaleźć idealną nieruchomość w pobliżu eleganckiego pola golfowego na Costa Blanca.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.