Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Atrakcje turystyczne i miejsca w Hiszpanii > Najbardziej instagramowe miejsca w Alicante

Najbardziej instagramowe miejsca w Alicante

Prowincja Alicante jest pełna pięknych i wyjątkowych miejsc. Ostatnio przybliżyliśmy Wam najpiękniejsze miejscowości Costa Blanca. Dzisiaj dzielimy się z Tobą najlepszymi miejscami na zrobienie niezapomnianych zdjęć. Ozdobią Twój album z…

Prowincja Alicante jest pełna pięknych i wyjątkowych miejsc. Ostatnio przybliżyliśmy Wam najpiękniejsze miejscowości Costa Blanca. Dzisiaj dzielimy się z Tobą najlepszymi miejscami na zrobienie niezapomnianych zdjęć. Ozdobią Twój album z wakacji albo uatrakcyjnią profil na Instagramie. Chcesz poznać najbardziej instagramowe miejsca na Costa Blanca? Zaczynamy!

Benidorm i Balcón del Mediterráneo

W Benidorm znajduje się jeden z najczęściej odwiedzanych punktów widokowych na całym wybrzeżu Costa Blanca. Instafriendly Balcón del Mediterráneo znajduje się w podobnej odległości od miasta co popularne plaże — Playa de Levante i Playa de Poniente. Jest to miejsce spotkań w samym sercu miasta, które oferuje spektakularne widoki na zatokę Benidorm i jej rozpoznawalną panoramę.

Fantastyczne miejsce w Hiszpanii

Wyjątkowa konstrukcja, która jest wykończona elegancką balustradą z białego kamienia stała się popularną atrakcją dla każdego odwiedzającego tę okolicę. Niejednokrotnie wspominaliśmy już o Benidormie. Nic dziwnego! Zwiedzając rejon Alicante możesz podziwiać Benidorm, ale też atrakcje jak Balcón del Mediterráneo, znany również jako Mirador del Castillo.

Najlepsze miejsca na zdjęcia

Nieważne, czy chcesz zrobić tu piękną sesję zdjęciową, czy po prostu zależy Ci na zobaczeniu najciekawszych miejsc regionu Alicante. Warto odwiedzić Benidorm i Balcón del Mediterráneo! Przekonasz się na własnej skórze i z pewnością przyznasz nam rację. Dodatkowo nie musisz mieć auta, aby poruszać się po mieście. Przystanek autobusowy czeka na każdym rogu.

Balcon-del-Mediterraneo-benidorm-1024x684 Najbardziej instagramowe miejsca w Alicante

Calle de las setas w mieście Alicante

Miasto Alicante to jedna z najpopularniejszych miejscowości w Hiszpanii. Dzielnica Santa Cruz, plaża San Juan, znany na całym świecie mural na starym mieście, place zabaw, castillo de Santa Barbara, stare miasto, Plaça Porta del Mar, wydarzenia sportowe i kulturalne… Można wymieniać bez końca. Ulica San Francisco w Alicante jest nazywana również ulicą grzybów. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, aby zrozumieć dlaczego. To urocza i niewielka aleja, wąskie uliczki, obowiązkowy punkt podczas wizyty w Alicante. Nietuzinkowe formacje, między innymi dochodzące nawet do 4 metrów grzyby i kolorowe owady tworzą absolutnie bajkowy klimat. Dorośli również będą zachwyceni!

Ulica San Francisco w Alicante

Pomysł tej pieszej „małej alei” pełnej sklepików i przytulnych kawiarni zrealizowano dzięki artyście José María Escriva, który zamienił ulicę San Francisco w jedną z najbardziej znanych i odwiedzanych w mieście. To wprost idealne miejsce do zrobienia ciekawego zdjęcia z wakacji. Miasto Alicante z tego słynie!

Festiwal Botigues al Carrer w Alicante

Co roku w październiku, ulica San Francisco gościła festiwal Botigues al Carrer, gdzie dziesiątki właścicieli drobnych lokalnych biznesów prezentują swoje produkty. Festiwal to zniżki, nowości, promocje, loterie i występy, wszystko, aby jeszcze lepiej wypełnić ten zakątek Alicante życiem i kolorem.

Popularna Calle de las Setas, znana jako Calle San Francisco to deptak w samym centrum Alicante. Łączy Portal de Elche z Plaza de Calvo Sotelo. Piękne miasto!

la-calle-de-las-setas-ulica-grzybow-san-francisco-alicante-1024x684 Najbardziej instagramowe miejsca w Alicante

Różowe jezioro w Torrevieja

Gromadząc w artykule najbardziej instagramowe miejsca w Alicante, nie mogliśmy zapomnieć o Torrevieja. W rejonie Vega Baja (Alicante) znajduje się jeden z najbardziej imponujących zakątków całej naszej planety. To słone jezioro Torrevieja, nazywane Pink Lake, Jezioro Różowe. Jego różowy kolor, unikalny w Hiszpanii i całej Europie, rozciąga się na ponad 1400 hektarów Parku Przyrody Lagunas de la Mata i Torrevieja.

Dlaczego Różowe Jezioro jest różowe?

Skąd różowy kolor wody? Wynika to z uwalniania się bakterii o różowawym pigmencie w wodach o wysokim stężeniu soli. Uwaga! Jezioro Różowe ma zasolenie 350 gramów na litr wody, co jest wartością bardzo podobną do słynnego Morza Martwego z 370 gramami. Miejsca takie jak to są wprost idealne nie tylko do sesji zdjęciowej, ale też odpoczynku i podziwiania egzotycznej flory i fauny.

Najpiękniejsze miejsce w Torrevieja

Różowa Laguna nie tylko zapiera dech w piersiach miłośników przyrody, ale jest bardzo istotna w kontekście pozyskiwania surowców. Każdego roku wydobywa się z niej około 800 000 ton soli, która jest eksportowana do Europy i Stanów Zjednoczonych w celach przemysłowych i spożywczych. Pamiętaj, że w Różowym Jeziorze nie można się kąpać. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować trwałość ekosystemów.

Rezerwat przyrody — świetne miejsce na wakacje

Wiesz, że w trakcie pandemii, kiedy ruch turystyczny w parku został wstrzymany, w Różowym Jeziorze po raz pierwszy od 37 lat ponad 1500 par flamingów (również różowych) zaczęło wić swoje gniazda? Tak narodziło się ponad 600 malutkich flamingów!

Nad Pink Lake najwygodniej dojedziecie autem. Polecamy wypożyczenie samochodu i zwiedzanie w ten sposób wszystkich punktów na Wybrzeżu Costa Blanca.

rozowe-jezioro-torrevieja-1024x684 Najbardziej instagramowe miejsca w Alicante

La Muralla Roja w Calpe

Muralla Roja jest być może największą atrakcją dla fotografów w regionie Walencji! Oczywiście takich perełek znajdziemy znacznie więcej, ale twórcy internetowi i Instagramerzy uwielbiają to miejsce. La Muralla Roja znajduje się w Manzanera (miasto Calpe). Budynek został zbudowany w 1973 roku przez architekta Ricardo Bofilla. Zainspirowany architekturą w stylu „kasbah” stworzył ten wyjątkowy budynek, składający się z 50 apartamentów, sekretnych dziedzińców, tarasów, odkrytego basenu.

Czerwone miasto – perła architektury w Calpe

Uwierzysz, że budynek powstał ponad 50 lat temu? Nadal jest niezwykle modny. Stało się jednym z ulubionych miejsc instagramerów ze względu na piękną postmodernistyczną architekturę i niesamowity widok na morze. Wiele osób uważa, że miejsce wygląda jak plan filmowy. Każde zrobione tam zdjęcie wygląda nietuzinkowo. Pamiętaj jednak, że jest to kompleks apartamentów. W trosce o mieszkańców radzimy robić zdjęcia z zewnątrz. Z pewnością spotkasz tam innych turystów polujących na piękne zdjęcia!

la-muralla-roja-calpe-1024x684 Najbardziej instagramowe miejsca w Alicante

Club Social de la Manzanera

Manzanera Social Club to obiekt rekreacyjny wybudowany w latach 70. nad samym morzem. Mieściła się tam restauracja, strefa basenowa i mały pomost. To absolutnie wyjątkowa przestrzeń, ponieważ znajduje się w obszarze gruntów publicznych. Jego pozycja narażona na działania morskie i długie lata zaniedbań doprowadziły obiekt do stanu poważnego zniszczenia, ale lokalne władze już pracują nad odnowieniem i zabezpieczeniem tego miejsca. Jak nazwa wskazuje, było to miejsce spotkań lokalnej ludności.

Obecnie celem jest odzyskanie obszaru z poszanowaniem jego oryginalnego projektu i struktury, charakterystycznych okrągłych okien i materiałów wyjściowych. To jedno z najbardziej intrygujących miejsc na wybrzeżu Costa Blanca.

Club-Social-de-la-Manzanera-alicante-1024x684 Najbardziej instagramowe miejsca w Alicante

Forat de Bèrnia w okolicy Xaló

W prowincji Alicante znajduje się również Les Cases de Bèrnia. To coś dla prawdziwych poszukiwacz idealnych kadrów i ciekawych przygód. Choć znajduje się dalej od jakiegokolwiek centrum miasta, naprawdę warto wybrać się tam samochodem. Podążamy jedną z najpiękniejszych tras w Marina Baixa, aby dotrzeć do Forat de Bèrnia. Spodziewasz się nudy? Wręcz przeciwnie! Ten niedługi szlak łączy w sobie piękne widoki i przygodę, jaką jest konieczność wejścia do naturalnego tunelu, aby przekroczyć Sierra de Bèrnia. W ciągu prawie 3 i pół godziny zwiedzania będziesz miał okazję skorzystać z jednej z najatrakcyjniejszych tras w regionie. Sam zobacz, jakie widoki na Ciebie czekają!

forat-de-bernia-xalo-alicante-1024x684 Najbardziej instagramowe miejsca w Alicante

Cabo de las Huertas (Alicante)

Mamy też coś dla miłośników kąpieli! Cabo de la Huerta, dawniej Alcodre, to jedno z najpiękniejszych miejsc dla fanów opalania i spędzania czasu na nietypowych plażach. Położona na lewantyńskim wybrzeżu, ograniczona na zachodzie sąsiedztwem Albufereta, a na północy Playa de San Juan. Te małe zatoczki, naturalne baseny oraz pozostałości archeologiczne sprawiają, że to miejsce trzeba odwiedzić. Czeka tu na Ciebie piękny park rozrywki stworzony wyłącznie z naturalnych formacji. Sprawdź te przepiękne widoki w okolicy Alicante!

cabo-de-las-huertas-alicante-1024x684 Najbardziej instagramowe miejsca w Alicante

Cala del Portitxol (Xàbia)

Cala del Portitchol to miejsce znane również jako Cala Barraca. Obszar jest niewątpliwie jednym z najczęściej odwiedzanych w całej prowincji Alicante, głównie ze względu na nietypowe formacje piaskowe. Kontrastujący spokój beżowego piasku i energia charakterystycznych niebieskich drzwi przyciąga turystów z fotograficznym zacięciem i miłością do estetyki. Ta malownicza plaża położona na wybrzeżu Jávea wyróżnia się małymi domami rybackimi z białymi fasadami i niebieskimi drzwiami, gdzie każdy chce mieć swoje wymarzone zdjęcie. Kto nie byłby zauroczony kolorowymi budynkami?

cala-barraca-cala-de-portitchol-1024x684 Najbardziej instagramowe miejsca w Alicante

Fonts de l’Algar (Callosa d’en Sarrià)

Ten rajski wodospad w Fonts de l’Algar został ogłoszony obszarem chronionym w 2002 roku. Znajduje się w prowincji Alicante, zaledwie 15 km od Benidorm i 3 km od centrum Callosa d’en Sarrià. Fonts d’Algar to piękne miejsce, w którym możesz podziwiać naturę w jej najlepszym wydaniu.

Wodospad w sercu prowincji Alicante

Podczas wizyty możesz przejść 1,5 km wzdłuż brzegów rzeki Algar, co po arabsku oznacza „jaskinię”. Ścieżka poprowadzi Cię przez krajobraz, który jest wynikiem procesu krasowego na wapieniu. Złożony ze spektakularnych wodospadów i źródeł, które tryskają ze skały, a także basenów, w których orzeźwisz się w krystalicznej wodzie. W przeszłości Fonts de l’Algar uważano za „fontannę zdrowia”.

Idealny pomysł na wakacje z rodziną

Fonts de l’Algar oferuje również różne szlaki turystyczne, którymi możesz spacerować z całą rodziną. Jeden z takich szlaków prowadzi do Fortu de Bèrnia (wspominany wyżej w artykule), w którym natkniesz się na stare tarasy i jaskinię. Szlak gwarantuje również niesamowite widoki na wybrzeże Calp i sierras Aitana i Xordà.

Fonts-de-lAlgar-wodospad-alicante-1024x684 Najbardziej instagramowe miejsca w Alicante

La Explanada (Alicante)

Promenada Alicante, zwana Explanada de España, wije się wzdłuż wybrzeża Alicante przez blisko pół kilometra. Skomplikowana mozaika z falami to kultowe ujęcie na Twój Instagram! La Explanada jest otoczona strzelistymi palmami i dwoma rzędami latarni. Czy możesz uwierzyć, że stworzenie wzoru zajęło ponad 6 milionów pojedynczych płytek?!

Cudowny spacer po Alicante

Warto odwiedzić to miejsce, spacerując po starej części miasta. Znajduje się w samym centrum miasta, w samym Alicante. To punkt obowiązkowy zaraz po starym mieście, plaży San Juan, Castillo de Santa Barbara i Portal de Elche. Założymy się, że nie wystarczy Ci spacer w jedną stronę. La Explanada de España w bliskim towarzystwie mariny zauroczy każdego przechodnia.

la-explanada-alicante-promenada-1024x684 Najbardziej instagramowe miejsca w Alicante

Palmeral d’Elx — Gaj Palmowy

Elche znajduje się jest ok. 17 km od Portu lotniczego Alicante (tanie loty), ok. 27 km od centrum Alicante oraz ok. 18 km od Santa Pola. Po prostu musisz odwiedzić to miejsce będąc w Hiszpanii! Znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To największe skupisko palm w Europie i jedno z największych na świecie. Rozmiarami przerastają go jedynie niektóre gaje w krajach arabskich.

Palmy na liście światowego dziedzictwa UNESCO

Rośnie tu ponad pół miliona palm. Część z nich liczy ponad 300 lat. Większość gatunków to palmy daktylowe, owocujące w grudniu, ale znajdziemy tu także piękne drzewka cytrynowe, pomarańczowe oraz granatowce. Raj dla turystów! Sprawdź tylko godziny otwarcia. Punkt z łatwością znajdziesz w google maps.

Instafriendly miejsca w Hiszpanii (Alicante)

 1. Balcón del Mediterráneo
 2. Calla de las setas
 3. Różowe jezioro w Torrevieja
 4. La Muralla Roja w Calpe
 5. Club Social de la Manzanera
 6. Forat de Bèrnia
 7. Cabo de las Huertas
 8. Cala del Portitxol
 9. Fonts de l’Algar
 10. La Explanada de españa
 11. Palmeral d”Elx

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.