Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Nieruchomości i wczasy jako bonus pracowniczy

Nieruchomości i wczasy jako bonus pracowniczy

Jesteś pracodawcą albo ekspertem HR i walczysz o najlepszych kandydatów na rynku? Sprawdź najlepsze benefity pozapłacowe, które zachęcą do przyjęcia Twojej oferty pracy. Jakie są najbardziej pożądane bonusy w 2022?…

Jesteś pracodawcą albo ekspertem HR i walczysz o najlepszych kandydatów na rynku? Sprawdź najlepsze benefity pozapłacowe, które zachęcą do przyjęcia Twojej oferty pracy. Jakie są najbardziej pożądane bonusy w 2022? Czy warto rozważyć nieruchomości i wczasy jako bonus pracowniczy? Sprawdźmy!

W wielu branżach nieustannie obserwujemy rynek pracownika. IT, marketing, zarządzanie projektami, rozwój sztucznej inteligencji — to tylko niektóre przykłady takich branż. Pracodawcy dosłownie prześcigają się w oferowaniu bonusów i benefitów pozapłacowych, które przyciągną do nich najlepszych kandydatów. Wśród oferowanych świadczeń coraz częściej pojawiają się nieruchomości i wczasy jako bonus pracowniczy. Czy jako pracodawca również powinieneś to rozważyć?

Jak skutecznie motywować pracowników?

Pytanie z rodzaju tych trudnych. Sposoby motywowania pracowników różnią się od wykonywanego zawodu oraz preferencji samego pracownika. Atrakcyjna pensja jest higieniczną podstawą dla zadowolenia pracowników. Oprócz tego, w zależności od specyfiki pracy, możesz wdrożyć systemy premiowe i motywacyjne, konkursy wewnętrzne, nagrody za ponadprzeciętne wyniki w pracy rozliczane miesięcznie, kwartalnie czy rocznie. W systemach motywacyjnych najważniejsze są: jasno zakomunikowane i powszechnie znane zasady programu oraz — oczywiście – atrakcyjne nagrody, o które warto się starać.

Najlepsze benefity pozapłacowe 2022

Pracownicy najczęściej wskazują dodatkowe dni płatnego urlopu jako najbardziej pożądane świadczenie ze strony pracodawcy. Mogą poświęcić ten czas na odpoczynek z bliskimi, rozwijanie swoich własnych pomysłów lub podróże i gromadzenie energii na kolejne zawodowe wyzwania. Łączy się z tym kolejny upragniony bonus pracowniczy: działania wspierające pasje i rozwój pracowników. Do tej pojemnej kategorii benefitów pozapłacowych zaliczają się dodatkowe studia i kursy, ale także umożliwienie aktywnego uprawiania sportu czy podróżowania. W wyniku pandemii wiele firm przeniosło się na pracę zdalną, co również podoba się pracownikom. Jak to wykorzystać?

Daj pracownikom to, czego potrzebują — nieruchomości firmowe i wczasy jako bonus

Szybka analiza daje prosty wniosek. Do puli benefitów pozapłacowych dołóż wakacje dla pracownika jako bonus. Możesz po prostu opłacić wyjazd w agencji podróżniczej, jednak ujęcie tego w kosztach prowadzenia działalności może okazać się niemożliwe. Istnieje rozwiązanie błyskawicznie zyskujące na popularności w ostatnich latach: zakup mieszkania na firmę. Wyobraź sobie, że za dobre wyniki w pracy oferujesz pracownikom wczasy na hiszpańskim wybrzeżu w firmowym apartamencie. Dlaczego warto?

Wakacje w Hiszpanii — unikatowa nagroda dla pracownika

Słyszałeś kiedyś o firmie, która oferuje wczasy dla pracowników jako benefit? Zostań pionierem i zaskocz potencjalnych kandydatów szansą na darmowe wakacje w Hiszpanii. To zaskakująco dobra nagroda dla pracownika, szczególnie w programach lojalnościowych i motywacyjnych oraz dla handlowców i sprzedawców w konkursach. Możesz nagradzać tak osoby, które osiągają ponadprzeciętne wyniki i szczególnie przykładają się do rozwoju firmy. Co więcej, wartość nagród w postaci doświadczeń i przeżyć jak dodatkowe wakacje na bajkowym wybrzeżu jest postrzegana jako wyższa niż ich rzeczywista cena.

Wczasy jako nagroda dla pracownika — zwrócenie cennego czasu z rodziną

Nieruchomości do użytku dla pracowników i wczasy jako bonus to bardzo uniwersalny benefit. Spodoba się również singlom, którzy wybiorą wakacje solo lub zabiorą znajomego. Przypadnie do gustu osobom z rodziną — pokryją część kosztów sami w zależności od liczby osób korzystających z Twojej nieruchomości w Hiszpanii. To ukłon w stronę pracownika i sposób na powiedzenie: “Dziękuję Ci za Twoją pracę i poświęcony czas, teraz oddaję Ci ten czas, wykorzystaj go na wakacje w Hiszpanii i odpoczynek”.

Praca zdalna w Hiszpanii — idealny bonus pracowniczy

Dodatkowy płatny urlop i wakacje dla pracownika na Twój koszt to dla Ciebie za dużo? Udostępniaj swoje nieruchomości pracownikom na pracę zdalną. Kto by nie chciał pracować z tarasu z widokiem na morze, a po pracy pobiec na plażę i jeszcze przez kilka słonecznych godzin korzystać z uroków wybrzeża Costa Blanca? Własne nieruchomości zagraniczne dają Ci możliwość wysłania tam jednego pracownika na pracę zdalną lub całego zespołu, który po pracy zintegruje się i mocniej ze sobą zżyje.

Nieruchomości w Hiszpanii na firmę

Jest więcej korzyści z posiadania firmowych nieruchomości. Po pierwsze, w czasie kiedy nie udostępniasz jej na wakacje dla pracowników, możesz korzystać z niej sam lub zarabiać na wynajmie krótkoterminowym. To inwestycja, którą po latach możesz wykupić od firmy i sprzedać z zyskiem. Najlepiej skontaktuj się w sprawie zakupu nieruchomości na firmę z doradcą podatkowym. Każdy przypadek zakupu nieruchomości na rzecz przedsiębiorstwa może się różnić, sprawdź indywidualnie opłacalność tej inwestycji.

Co więcej, posiadanie nieruchomości w Hiszpanii daje Ci możliwość zapraszania Twoich partnerów biznesowych i klientów. Każdy z nas wie, że dobre relacje biznesowe warto odpowiednio pielęgnować. Użyczenie eleganckiego hiszpańskiego apartamentu zdecydowanie umocni Waszą znajomość i dobrze wpłynie na dalszą współpracę.

Nieruchomości w Hiszpanii — od czego zacząć?

Bez względu na charakter Twojej inwestycji zagranicznej, potrzebujesz sprawdzonego agenta nieruchomości. Sprzedaż apartamentów inwestycyjnych w Hiszpanii to nasza specjalność. Napisz do nas lub zadzwoń – będziemy Twoim wsparciem od poszukiwania idealnego apartamentu aż do wszelkich usług posprzedażowych i zarządzania najmem. Do usłyszenia!

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.