Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Mieszkanie w Hiszpanii za Bitcoin — czy to możliwe?

Mieszkanie w Hiszpanii za Bitcoin — czy to możliwe?

4 czerwca 2023

Region Alicante wie, jak uplasować się na pozycji lidera w zakresie sprzedaży nieruchomości. Można już kupować domy i apartamenty w słonecznej Hiszpanii za kryptowaluty! Sprawdź, jakie otwierają się przed Tobą możliwości inwestycyjne!

Kryptowaluty w Hiszpanii

Hiszpania nie jest światowym liderem w kategorii obracania kryptowalutami. Obecnie posiada je około 16% obywateli tego kraju. W tym roku nastąpił jednak przełom i wybrani hiszpańscy deweloperzy umożliwiają zakup nieruchomości w Hiszpanii za kryptowaluty. Dopuszczają między innymi Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Tether i inne kryptowaluty. Podejmując tę decyzję, Hiszpania stała się światowym liderem pod względem liczby ofert nieruchomości, które można kupić za krypto. Trójkę światowej czołówki uzupełnia Tajlandia i Portugalia.

Wyjście naprzeciw inwestorom

Temat kryptowalut bynajmniej nie jest nowy. Liczba inwestorów dodających kryptowaluty do swojego portfela inwestycyjnego stale rośnie. Hiszpania wychodzi Ci naprzeciw i teraz możesz kupić nieruchomość, płacąc na przykład w Bitcoinach. Oferty nieruchomości w kryptowalutach znajdziesz głównie w Alicante; Andaluzji i Katalonii. Walencja, Malaga, Barcelona i ich okolice to trzy najpopularniejsze destynacje wakacyjne. Szczególnie Costa Blanca i jego urocze miejscowości stanowią idealne miejsce na zakup drugiego domu dla obcokrajowców.

luksusowa-villa-w-hiszpanii-za-bitcoin-i-inne-kryptowaluty Mieszkanie w Hiszpanii za Bitcoin — czy to możliwe?

Dostępność nieruchomości w Hiszpanii w kryptowalutach

Obecnie na zakupy mieszkania w Bitcoinie mogą pozwolić sobie nieliczni. Dlaczego? Dostępne na rynku nieruchomości są jeszcze bardzo drogie. Średnia wartość ofert to około 75 Bitcoinów, czyli blisko dwa miliony euro. Dostępne są luksusowe wille i absolutnie wyjątkowe apartamenty. Ale hiszpańscy przedsiębiorcy i deweloperzy znaleźli sposób na to, aby domy i mieszkania za kryptowaluty były dostępne dla wszystkich!

ZAMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ TELEFONICZNĄ

Krok w przyszłość — tokenizacja nieruchomości w Hiszpanii

Na czym polega tokenizacja nieruchomości? Firma kupuje nieruchomość w euro i digitalizuje ją, tworząc tokeny. Każdy token reprezentuje część wartości nieruchomości. Cała jej wartość jest zapisana w technologii blockchain, co zapewnia procesowi maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki temu możesz być współwłaścicielem luksusowej nieruchomości w Hiszpanii, inwestując nawet 100 euro. Kupując token, nabywasz część praw majątkowych do tej nieruchomości. Jeśli masz 5%, otrzymasz 5% dochodu z jej sprzedaży lub zysków za wynajem. Proste i sprawiedliwe, prawda? Pierwsza taka inwestycja została przeprowadzona w 2021, a liczba transakcji na rynku rośnie.

Jeśli chcesz pozbyć się swoich udziałów, możesz odsprzedać je osobie trzeciej lub wymienić na tradycyjną walutę.

Apartamenty za kryptowaluty — jak to wygląda w praktyce?

Każdy, kto interesuje się kryptowalutami, wie, że ich wartość może zmieniać się co kilka minut. Jak więc stworzyć ofertę i ustalić cenę inwestycji? To kwestia umowy stron. Ważna jest w szczególności data transakcji. Kupujący pobiera ustaloną kwotę i umieszcza ją na platformie wymiany krypto. Przesyłanie środków jest opatrzone procesami wykrywającymi potencjalne pranie pieniędzy. Sprzedawca apartamentu czy domu otrzymuje płatność w euro. Oczywiście każdą z tych transakcji, bez względu na wybraną technologię, należy rozliczyć za pośrednictwem Urzędu Skarbowego i zapłacić należny podatek.

Popularność płacenia Bitcoinem wśród klientów

Niektórzy specjaliści od hiszpańskiego rynku nieruchomości oraz osoby reprezentujące banki twierdzą, że oferta płatności stanowi zabieg marketingowy. Jak dotąd statystyki rzeczywiście pokazują, że z 40 000 tysięcy transakcji rocznie na rynku nieruchomości w Alicante, zaledwie dwie lub trzy są opłacane w Bitcoinach. Istotne jest jednak to, że transakcje oparte na krypto są możliwe, a tendencje rynkowe pokazują, że ludzie gromadzą oszczędności i inwestują w tokeny. Rozwój technologii dotyka każdego obszaru życia, co tylko udowadnia, że znajdą się klienci chętni na zakup mieszkań za Bitcoiny, czy po prostu kupując tokeny. Zyski z prowizji od sprzedaży czy wynajmu mieszkań w Hiszpanii są dzięki temu jeszcze łatwiej dostępne dla klientów, również tych za granicą.

inwestycje-w-nieruchomosci-za-bitcoin-i-kryptowaluty Mieszkanie w Hiszpanii za Bitcoin — czy to możliwe?

Apartament za Bitcoiny — korzyści z inwestycji

Przede wszystkim, wykorzystanie technologii blockchain zapewnia znacznie szybsze i bezpieczniejsze globalne płatności. Użycie jej oznacza też brak dodatkowych prowizji. Dzięki temu inwestorzy chętniej je wybierają..

Rynek nieruchomości w Hiszpanii

Hiszpański rząd dostrzega ogromną szansę zagranicznych inwestycji i wychodzi naprzeciw inwestorom z całego świata. Cały proces jest ułatwiony w szczególności dla obywateli Unii Europejskiej, a instytucje rządowe i ich przedstawiciele wdrożyli specjalne procedury dla inwestujących obcokrajowców. Jeśli mieszkasz w Polsce i chcesz zająć się hiszpańskimi nieruchomościami, możesz liczyć na szereg ułatwień i mniej czynności cywilnoprawnych.

Costa Broker — najlepsze nieruchomości w Hiszpanii

Chcesz inwestować w nieruchomości w Hiszpanii? A może zmieniasz miejsce zamieszkania na cieplejsze? Każdy, kto inwestuje w nieruchomości zagraniczne, potrzebuje sprawdzonego agenta. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące hiszpańskich domów i apartamentów. Sprzedaż nieruchomości, przygotowanie potrzebnych dokumentów, kredyt, wynajem, opłacanie podatku. Każde z tych działań znajduje się w naszej ofercie. Wiemy, że masz wysokie wymagania i umiemy im sprostać. Oferujemy naszym Klientom najwyższe standardy. Zostań jednym z nich!

ZAMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ TELEFONICZNĄ

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.