Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Rynek nieruchomości w Hiszpanii — czy ceny na Costa Blanca są niedoszacowane?

Rynek nieruchomości w Hiszpanii — czy ceny na Costa Blanca są niedoszacowane?

21 października 2021

Coraz więcej Polaków bierze pod uwagę inwestowanie w rynek nieruchomości w Hiszpanii. Czy to dobry czas na inwestycje? Co wziąć pod uwagę rozważając zakup nieruchomości w Hiszpanii? Polscy inwestorzy coraz…

Coraz więcej Polaków bierze pod uwagę inwestowanie w rynek nieruchomości w Hiszpanii. Czy to dobry czas na inwestycje? Co wziąć pod uwagę rozważając zakup nieruchomości w Hiszpanii?

Polscy inwestorzy coraz częściej rozważają inwestycje w nieruchomości poza granicami kraju. Dlaczego? Inwestowanie nadwyżek finansowych za granicą może przynieść większe korzyści niż zatrzymywanie ich w Polsce. Szczególnie w przypadku inwestycji w nieruchomości znajdujące się na południu Europy w miejscach, gdzie panuje niemal wieczne lato. Turyści z całego świata ochoczo odwiedzają słoneczne europejski regiony, stąd rosnąca popularność inwestowania w Grecji czy Portugalii. Na prowadzeniu wciąż pozostają jednak inwestycje w nieruchomości w Hiszpanii, szczególnie na Costa Blanca.

Nieruchomości w Hiszpanii — jak wygląda rynek zakupowy?

Każdy, kto rozważa inwestycję w hiszpańskie nieruchomości, ma nadzieję na pewny zysk. Tego co prawda nie możemy obiecywać, jednak nie bez powodu Hiszpania jest nieustannie bardzo atrakcyjna dla osób posiadających wolny kapitał. Czym charakteryzuje się hiszpański rynek zakupowy? 

Gospodarka Hiszpanii umacnia się, a do kraju przybywały w ostatnich latach rekordowe ilości turystów. Chwilowy spadek statystyk związany z pandemią wraca do normalności wraz ze stopniowym zdejmowaniem krajowych obostrzeń. Inwestowanie w hiszpańskie nieruchomości w 2022 roku niesie za sobą duże szanse powodzenia inwestycyjnego.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii — wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim zainwestujesz

Ciągle rozważasz zakup domu lub apartamentu na hiszpańskim wybrzeżu? Weź pod uwagę kilka aspektów, które pomogą Ci podjąć decyzję o inwestowaniu w nieruchomości w Hiszpanii, szczególnie na Costa Blanca:

Sprzyjające regulacje na rynku nieruchomości w Hiszpanii

Od 2004 po przystąpieniu Polski do UE, jako polski obywatel możesz kupować nieruchomości w krajach wspólnoty na zasadach, które obowiązują również ich obywateli. To oznacza, że zakup nieruchomości w Hiszpanii jest dla Ciebie tak samo łatwy jak kupienie jej w Polsce. Nie musisz spełnić żadnych dodatkowych wymagań, aby korzystać z uroków hiszpańskiego rynku nieruchomości.

Wsparcie lokalnych biur nieruchomości

Jeśli obawiasz się, że proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii może okazać się dla Ciebie za bardzo skomplikowany, choćby ze względu na barierę językową czy niepełną znajomość obowiązujących przepisów, zwróć się do biura nieruchomości. Współpraca z lokalnym biurem gwarantuje minimalizację tych ryzyk praktycznie do zera. Jeśli zależy Ci na jakości i profesjonalizmie, odezwij się do nas. Działając na hiszpańskim rynku nieruchomości poznaliśmy go od podszewki, a szczególną sympatią darzymy inwestycje deweloperskie na Costa Blanca. Wyróżnia nas najszersze portfolio ofert rynku pierwotnego.

Zorganizujemy dla Ciebie wizytę inwestycyjną, przedstawimy najlepsze wybrane oferty, sprawdzimy stan formalno-prawny danej nieruchomości. Już na etapie budowy i wykończenia nowopowstającej nieruchomości jesteśmy pomostem w komunikacji pomiędzy Tobą a deweloperem. Zdejmiemy z Ciebie wszystkie obowiązki od założenia konta w hiszpańskim banku po wsparcie w uzyskaniu kredytu i podpisanie aktu notarialnego, aż po rozliczenie podatkowe po zamknięciu transakcji. Zadbamy o Twój czas, świadcząc usługę wykończenia nowego hiszpańskiego domu pod klucz. Zajmiemy się również Twoją nieruchomością podczas Twojej nieobecności. Skontaktuj się z nami, aby poznać naszą pełną ofertę.

Gwarantowana pogoda

Pogoda w Hiszpanii to absolutny pewniak. Costa Blanca może poszczycić się 320 słonecznymi dniami w ciągu roku. To dlatego turyści tak chętnie unikają zimy we własnych krajach i korzystają z uroków hiszpańskiej pogody. Południowa Costa Blanca to idealne miejsce do prowadzenia turystycznego biznesu. 

Niewielka odległość

Do stolicy Costa Blanca — Alicante — dolecisz w nieco ponad 3 godziny z 6 różnych portów lotniczych w Polsce. Loty odbywają się kilkanaście razy w tygodniu i są dostępne w bardzo korzystnych cenach. Bilety oferują tanie linie lotnicze WizzAir i RyanAir. Mieszkańcy zachodniej części Polski mogą korzystać też z dogodnych połączeń lotniczych z Berlina.

Jedna transakcja to dla Ciebie wiele korzyści

Kupno nieruchomości na Costa Blanca może okazać się dla Ciebie korzystne w wielu wymiarach. Po pierwsze, zyskujesz wakacyjne lokum dla rodziny i znajomych. Po drugie, możesz zarabiać na wynajmie krótkoterminowym dla turystów. Poza tym wartość nieruchomości hiszpańskich od 2009 roku regularnie wzrasta. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości zarobisz na sprzedaży swojego domu lub apartamentu przy hiszpańskim wybrzeżu.

Zakupioną nieruchomość można z powodzeniem wykorzystać w celach reprezentacyjnych. Wyobraź sobie reakcję Twojego pracownika lub klienta, który otrzymuje od Ciebie zaproszenie na luksusowy wypoczynek w Hiszpanii. Żaden materialny prezent nie zastąpi doświadczenia i zebranych wspomnień. Weź to pod uwagę! Po więcej szczegółów zapraszamy do artykułu Zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Nieruchomości na Costa Blanca i niedoszacowane ceny — jak kupić mądrze

Zwracamy Twoją uwagę na inwestycje na Costa Blanca nie tylko ze względu na walory turystyczne tego regionu, pewną pogodę czy atrakcyjność turystyczną. Nieruchomości na Costa Blanca wciąż są niedoszacowane względem rynku hiszpańskiego. Od kilku lat obserwujemy ożywione zainteresowanie nieruchomościami w tym regionie, co zwiastuje wzrost cen w niedalekiej przyszłości. Dla inwestorów to idealna pora na kupno willi, domu lub apartamentu na Costa Blanca w dobrej cenie – porównując ceny do innych hiszpańskich wybrzeży czy sąsiadującej Portugalii. Nie czekaj, skontaktuj się z nami i wykorzystaj szansę na atrakcyjną inwestycję!

Deweloperzy na Costa Blanca, od których warto rozważyć zakup lokalu

Wybór sprawdzonej firmy deweloperskiej na Costa Blanca to dla Ciebie gwarancja jakości wykończenia obiektu oraz przejrzystość w zakresie formalności. Zakup nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera ma wiele zalet — gwarantuje stałą cenę i brak niespodzianek, które wymagają większej uważności przy zakupie nieruchomości z drugiej ręki. To także szansa na wykończenie inwestycji w preferowanym stylu. 

Wielu deweloperów oferuje możliwość wyboru materiałów wykończeniowych bez dodatkowych opłat. Warto pamiętać, że standard deweloperski w Hiszpanii znacznie różni się od polskiego. To dlatego wielu naszych dotychczasowych Klientów zmieniło swoje pierwotne plany i zrezygnowało z nieruchomości na rynku wtórnym na rzecz nowego apartamentu z możliwością wykończenia na wysokim poziomie. Współpracujemy z topowymi hiszpańskimi deweloperami. W naszej ofercie znajdziesz inwestycje Immosol, Campana Garden, Bella House, Trivee Properties, Murcia Puchades Group, Esphouses, Insara, Euromarina, Vapf, Alibuilding, Amay, TM Grupo Inmobilario oraz innymi. 

Masz więcej pytań dotyczących zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego na Costa Blanca? Chętnie na nie odpowiemy. Skontaktuj się z nami! Skorzystaj z naszego doświadczenia, eksperckiego doradztwa i pomocy w komunikacji z deweloperem. Nasz dział obsługi posprzedażowej wesprze Cię już na etapie budowy inwestycji. W Costa Broker znajdziesz oferty wszystkich deweloperów dostępnych na Costa Blanca. Pamiętaj, że przy zakupie Twoja prowizja wynosi 0%. Czekamy na kontakt!

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.