Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > W co warto inwestować w 2022 roku?

W co warto inwestować w 2022 roku?

To już najwyższy czas na planowanie inwestycji w 2022. Jakie inwestycje warto rozważyć? Czy dalej opłaca się inwestować w nieruchomości w Hiszpanii? Podejmij przemyślaną decyzję i ciesz się pewnym zyskiem.…

To już najwyższy czas na planowanie inwestycji w 2022. Jakie inwestycje warto rozważyć? Czy dalej opłaca się inwestować w nieruchomości w Hiszpanii? Podejmij przemyślaną decyzję i ciesz się pewnym zyskiem.

Przełom roku to zawsze czas intensywnego planowania. Dotyczy to również inwestycji krajowych i zagranicznych. Ostatnie dwa lata widocznie odbiły się na światowych rynkach, przez co wielu inwestorów zmieniło swoje strategie inwestowania. Pandemia wyraźnie dotknęła sektor turystyczny, wynosząc na szczyty notowań przedsiębiorstwa produkujące komponenty medyczne i oferujące rozwiązania technologiczne ułatwiające pracę zdalną. Inwestowanie w nieruchomości ma się jednak dobrze. Jak wygląda obecnie sytuacja na hiszpańskim rynku nieruchomości i czy warto inwestować w apartamenty i domy w Hiszpanii w 2022?

Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii w 2022

Wszędzie mówi się, że ceny nieruchomości w Hiszpanii są bardzo atrakcyjne, nawet lepsze niż ceny apartamentów w polskich miastach. Czy rzeczywiście tak jest? Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii wśród Polaków jest dość popularnym sposobem na lokowanie swojego kapitału. Pandemia oznaczała dla światowej — także dla hiszpańskiej — gospodarki chwilową stagnację, ale prognozy inwestycyjne są bardzo obiecujące. W 2021 roku zgodnie z Trading Economics, indeks mieszkaniowy osiągnął średnio 1410 EUR za metr kwadratowy. W 2022 r. ma wynieść około 1650 EUR, a w 2023 już 1760 EUR za metr kwadratowy. Prognozy wskazują, że warto inwestować pieniądze w nieruchomości w Hiszpanii — cena nieruchomości będzie rosnąć.

Jak inwestować w Hiszpanii w 2022?

Inwestycje zagraniczne początkowo mogą wydawać się skomplikowane. Jeśli działamy na własną rękę, ciężko zdecydować, jaką strategię inwestowania w Hiszpanii wybrać. Ilość możliwości i różnice pomiędzy rynkiem hiszpańskim i polskim mogą przytłaczać. Jakie formy inwestycji najlepiej rozważyć?

Jak inwestować pieniądze w 2022?

  1. Zakup nieruchomości pod inwestycję
  2. Zakup nieruchomości pod wynajem
  3. Zakup nieruchomości na czas emerytury
  4. Zakup nieruchomości w celu odsprzedaży
  5. Zakup nieruchomości wakacyjnej

Więcej o tym, jak inwestować pieniądze w nieruchomości w 2022 znajdziesz w artykule Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii. Rodzaje inwestycji zagranicznych. Bez względu na cel, w jakim nabywasz dom czy apartament w Hiszpanii, koniecznie rozważ współpracę z polskim biurem nieruchomości w Hiszpanii. Dlaczego warto?

Bezpiecznie inwestowanie w hiszpańskie nieruchomości z polskim biurem

Samodzielne inwestycje w Hiszpanii są jak najbardziej realne. Czy warto jednak ryzykować swoim majątkiem bez doświadczenia? Chęć zaoszczędzenia na opłaceniu agencji nieruchomości w Hiszpanii może doprowadzić Cię do poniesienia jeszcze większych kosztów. Co więcej, w naszym biurze nie pobieramy prowizji od kupującego. Działamy na hiszpańskim rynku od wielu lat i znamy nieruchomości na Costa Blanca od podszewki. Poza tym doskonale rozumiemy potrzeby i oczekiwania polskiego klienta, mieszkamy w Hiszpanii, ale codzienny kontakt z klientami z Polski pozwala być nam na bieżąco z ewoluującymi preferencjami. Śledzimy trendy i mamy świetne kontakty z lokalnymi deweloperami, dzięki którym, jako nasz klient, masz dostęp do korzystnej oferty na 2022.

Stworzyliśmy nowocześnie działające biuro nieruchomości Costa Broker po to, by spełniać marzenia Polaków o posiadaniu nieruchomości na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca. Niezależnie od tego, czy pragniesz kupić dom w Hiszpanii na emeryturę, czy planujesz zakup apartamentu w celach inwestycyjnych, będziemy Twoimi przewodnikami od etapu poznania Twoich potrzeb, doboru oferty dostępnych nieruchomości online i na miejscu, przez doradztwo w zakresie finansowania aż do obsługi posprzedażowej i zarządzania najmem. Współpraca z doświadczonym biurem nieruchomości pozwala Ci cieszyć się wyłącznie podejmowanymi decyzjami strategicznymi, kiedy my zajmujemy się wszelkimi formalnościami, które dla inwestorów są żmudne i wyjątkowo czasochłonne.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii od dewelopera w 2022

W 2021 roku podatek od nieruchomości z rynku wtórnego na wybrzeżu Costa del Sol został oficjalnie obniżony do 7% z 10%. Decydując się na kupno apartamentu w Hiszpanii od dewelopera warto zapytać agenta nieruchomości o warunki obowiązujące w konkretnym regionie Hiszpanii. Zdecydowanie różnią się od tych oferowanych przez polskich deweloperów. Wiesz, że kupując apartamenty od dewelopera w Hiszpanii w 2022 musisz zapłacić maksymalnie 50% jego wartości w okresie trwania budowy? Dzięki temu zyskujesz czas na zgromadzenie dodatkowych środków już w trakcie powstawania danej inwestycji. Jest więcej korzystnych aspektów inwestowania w nieruchomości w Hiszpanii, o których chętnie Ci opowiemy.

Jak inwestować pieniądze na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca?

Nie udzielamy na to pytanie konkretnej odpowiedzi. Każda decyzja inwestycyjna powinna być poddana analizie w oparciu o Twoje preferencje i możliwości. Chętnie doradzimy Ci, jak najlepiej inwestować w nieruchomości na Costa Blanca w trakcie rozmowy. Skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy idealny apartament, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego inwestora. Dodatkowo zapewni radość z dobrej decyzji inwestycyjnej na 2022 rok. Do usłyszenia!

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.