Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Finestrat

Finestrat

15 października 2020

O miejscowości Finestrat Finestrat to niewielka, aczkolwiek bardzo zadbana i spokojna gmina przylegająca do miasta Benidorm w prowincji Alicante.Finestrat zamieszkuje na stałe 7000 mieszkańców, lecz z roku na rok okolicę…

O miejscowości Finestrat

Finestrat to niewielka, aczkolwiek bardzo zadbana i spokojna gmina przylegająca do miasta Benidorm w prowincji Alicante.
Finestrat zamieszkuje na stałe 7000 mieszkańców, lecz z roku na rok okolicę doceniają coraz bardziej turyści. Urokliwość miasteczka szczególnie upodobali sobie zamożniejsi obywatele Europy Zachodniej, do których należą liczne w tym miejscu nieruchomości o wysokim standardzie.

Gospodarka wczoraj i dziś

Finestrat od zawsze opierał swoją gospodarkę na rolnictwie, uprawiając przede wszystkim migdałowce i oliwki. W 1980 roku gmina odkryła swój wielki potencjał turystyczno-handlowy i uczyniła ze swoich uroków jeszcze jeden bodziec dla swojej gospodarki. Świadoma tego Rada Miasta stworzyła nowoczesny park przemysłowy, który przyciąga inwestycje firm z całego województwa. W rzeczywistości na tym przemysłowo-handlowym obszarze, można znaleźć jeden z Inkubatorów Przedsiębiorczości Izby Handlowej Alicante, który umożliwia przedsiębiorcom rozpoczęcie działalności.

Ciekawe miejsca w Finestrat

Wiszące domy to jeden z najbardziej charakterystycznych obrazów tej gminy, ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą obserwuje się po przyjeździe z Benidorm lub Villajoyosa. Południowe fasady tych domów dosłownie wiszą na wzgórzu, co daje charakterystyczny obraz starego miasta zawieszonego na skałach.

Puig Campana. To właśnie w gminie Finestrat znajduje się bardzo ceniona przez mieszkańców regionu góra Puig Campana (po katalońsku „Góra Dzwon”), o wysokości 1406 m. n.p.m., i co ciekawe znajdująca się w odległości zaledwie 7,8 km od Morza Śródziemnego w linii prostej. Z górą tą związane są rozmaite legendy, między innymi o Rolandzie i Aldzie lub o rzuceniu odłamkiem góry przez wspomnianego Rolanda, co miało zapoczątkować istnienie Benidormu. I choć ta ostatnia legenda została obalona w pracy doktorskiej, to stanowi istotny przekaz kulturowy tamtego rejonu.

Kościół parafialny San Bartolomé de Finestrat (1751). Zbudowany poza murami miasta, kościół parafialny Finestrat został poświęcony 24 sierpnia 1751 r. ku czci patrona miasta Sant Bertomeu. Jego budowę rozpoczęto zapewne w połowie XVII wieku , według odzyskanej w krypcie kościoła ceramiki pochodzącej z mniej więcej tego wieku. Fasada w stylu barokowym jest gładka i surowa, na którą wpływ miał początkujący neoklasycyzm.

Zakupy w Finestrat

Lokalne centrum handlowe C.C. La Marina posiada szeroki wybór sklepów, począwszy od kilku supermarketów spożywczych, outlet najbardziej znanego domu towarowego Hiszpanii – El Corte Inlglés, jak również wiele sieciowych sklepów znanych marek. Ponadto w części rozrywkowej mieści się kręgielnia, kino, plac/park zabaw dla dzieci oraz mini golf. Górny poziom C.C. La Marina to strefa Gourmet w której znajdują się restauracje i kawiarnie.

Plaża La Cala de Finestrat

Pomimo, że miasteczko położone jest na wzniesieniu, ale posiada własną plażę. Jest ona siłą rzeczy oddalona od samego serca Finestrat, ale nie jedna typowo nadmorska miejscowość chciałaby się poszczycić tak piękną plażą, jak La Cala de Finestrat. To nieduża, piaszczysta i niezwykle urokliwa zatoczkowa plaża odznaczona Błękitną Flagą. Odwiedzający chwalą sobie łagodne zejście do morza, czystość, przejrzystość i turkusowy kolor wody, jak i bezpieczne miejsce do zabawy dla najmłodszych. Plaża posiada serwis plażowy – wypożyczalnię leżaków i parasoli oraz bar. W niedalekiej odległości znajdziemy większy wybór restauracji z tarasami z których w trakcie posiłku będziemy delektować się widokiem na morze. Niezwykle urokliwe, kameralne otoczenie La Cala Finestrat Beach niesie ze sobą rajski spokój i pozwala na komfortowy odpoczynek w śródziemnomorskim klimacie.

Środki transportu

Z Finestrat do pobliskiego Benidormu dostaniemy się w 5 minut samochodem. Do tego kursują zwyczajowo 2 linie autobusowe, a przejazd tym środkiem transportu zamyka się w cenie 2 euro i trwa około 11 minut.
Za taksówkę zapłacimy około 11 euro.
Kiedy zaś chcemy dotrzeć z Finestrat na lotnisko Alicante-Elche, wydamy odpowiednio 6€ autobusem i około 90€ taksówką.
Samochodem dojedziemy na lotnisko wybierając autostradę AP-7.
Przejazd na lotnisko trwa około 40 minut.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.