Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Jak zamieszkać w Hiszpanii?

Jak zamieszkać w Hiszpanii?

28 października 2021

Wyobraź sobie, że żegnasz dzień na dużym tarasie, wygodnie siedząc w ulubionym fotelu. W ręku trzymasz pysznego drinka, twarz ogrzewają ostatnie promienie zachodzącego słońca, a włosy mierzwią ciepłe podmuchy bryzy.…

Wyobraź sobie, że żegnasz dzień na dużym tarasie, wygodnie siedząc w ulubionym fotelu. W ręku trzymasz pysznego drinka, twarz ogrzewają ostatnie promienie zachodzącego słońca, a włosy mierzwią ciepłe podmuchy bryzy. Marzenie o zamieszkaniu w Hiszpanii nie jest trudne do spełnienia. Zobacz, jak kupić dom lub apartament w Hiszpanii, wybierz najlepsze polskie biuro nieruchomości i zamieszkaj w tym wspaniałym kraju.

Polska to piękny kraj. Niemal połowa roku to jednak niekoniecznie przyjemne warunki pogodowe, coraz częstsza plucha. Odczuwamy tu zawrotny pęd życia i nieustanną pogoń. Mieszkańcy Polski coraz częściej to zauważają i znajdują dla siebie nowe miejsce do życia. Miejsce, w którym przez większość roku świeci słońce, kraj dysponuje setkami kilometrów przepięknego wybrzeża, a Morze Śródziemne gwarantuje nieskończone rozrywki wodne i aktywności sportowe. Tak, mówimy o słonecznej Hiszpanii. Marzysz o przeprowadzce? Zobacz, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii. Na co zwrócić uwagę i co zrobić, aby przeprowadzić się do tego kraju?

Jak zamieszkać w Hiszpanii, osiedlić się i żyć pod osłoną ciepłego słońca i pięknych plaż?

Kiedy pierwsze emocje podekscytowania przeprowadzką nieco ostygną, postaw na dobry research. Przejrzenie rzetelnych źródeł informacji pozwoli Ci zamieszkać w Hiszpanii w najbardziej odpowiadającym Ci regionie, a nawet najlepszym dla Ciebie mieście i dzielnicy. Zastanów się, czy lepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest dom, czy apartament w Hiszpanii. Jakim budżetem dysponujesz? Kiedy rzeczywiście mógłbyś i chciałbyś się przeprowadzić? Szczerze odpowiedz sobie na te pytania. Resztę spraw warto przekazać komuś, kto jest od lat na miejscu i najlepiej orientuje się w realiach hiszpańskich nieruchomości. Najlepiej sprawdzi się polskie biuro nieruchomości znajdujące się w Hiszpanii. 

Jakie polskie biuro nieruchomości w Hiszpanii wybrać i na co zwracać uwagę?

Co warto wziąć pod uwagę, szukając odpowiedniego polskiego biura nieruchomości w Hiszpanii:

  1. Czy agencja dobrze zna hiszpański rynek nieruchomości?
  2. Czy agencja posiada fizyczne biuro w Hiszpanii?
  3. Czy agenci biegle posługują się językiem hiszpańskim?
  4. Czy przedstawiciele biura nieruchomości znają każdy detal procedury zakupu?
  5. Jakie opinie o biurze i agentach znajdziesz w sieci?
  6. Jak szeroka jest oferta agencji?
  7. Czy nieruchomości prezentowane na stronie są dokładnie opisane?

Na rynku hiszpańskich nieruchomości działa wiele polskich agencji, ale niektóre nie mają w kraju swojego biura, a ich pracownicy nie mówią nawet po hiszpańsku. Z doświadczeń naszych klientów wynika, że rola agenta nieruchomości w zakupie mieszkania czy domu w Hiszpanii jest kluczowa, a wybór sprawdzonego biura nieruchomości popłaca. Spełniamy wszystkie wymienione wyżej kryteria. Zapraszamy do kontaktu z Costa Broker!

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Czy wiesz już, jak wygląda Twoja wymarzona nieruchomość? Preferujesz dom, czy mieszkanie w Hiszpanii? Wolisz willę na klifie nieopodal miasta, czy jednak luksusowy apartament w centrum? Widok na morze jest obowiązkowy, to wiemy! A może jeszcze nie zdecydowałeś, jakiej nieruchomości szukasz? Z chęcią pomożemy Ci odnaleźć Twoje wymarzone lokum, nawet jeśli w tym momencie nie wiesz na pewno, jak ma ono wyglądać. Możesz przejrzeć ofertę na naszej stronie albo skontaktować się z nami bezpośrednio. Jeśli już teraz chcesz poznać szczegóły procesu kupna nieruchomości w Hiszpanii, odwiedź artykuł zakup nieruchomości w Hiszpanii krok po kroku. Dowiesz się z niego jak będzie wyglądać nasza współpraca podczas szukania idealnego miejsca dla Ciebie w Hiszpanii.

Apartamenty w Hiszpanii — gdzie ich szukać i jaki wybrać do zamieszkania?

Marzysz, aby zamieszkać w słonecznej Hiszpanii? Zanim osiedlisz się na dobre — sprawdź, jakie regiony są najlepsze do życia, jakie są rodzaje apartamentów w Hiszpanii i na co zwracać szczególną uwagę przy ich wyborze. Największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości przy wybrzeżu. Wyjątkowy mikroklimat, przeważająca liczba słonecznych dni w roku, dostęp do owoców morza i możliwość uprawiania sportów wodnych mówią same za siebie. 

Szczególnie chcemy zwrócić Twoją uwagę na wybrzeże Costa Blanca oraz okolice miejscowości Benidorm, Altea, Finestrat, Albir, Moraira, Javea czy Denia. To prawdziwe perły na mapie Hiszpanii. Oferują nie tylko wspaniałe doświadczenia turystyczne i gastronomiczne, ale są znane z najlepszej oferty luksusowych nieruchomości. To ulubiony region obcokrajowców, którzy chcą inwestować w hiszpańskie nieruchomości, biorąc pod uwagę atrybuty krajobrazowe, dostępność rozrywek czasu wolnego i, przede wszystkim, rosnącą wartość inwestycyjną posiadłości.

Jak wybrać idealny apartament w Hiszpanii do zamieszkania?

Wielu klientów rozpoczyna poszukiwania apartamentu w Hiszpanii od rynku wtórnego. To nasze przyzwyczajenie z rodzimego rynku nieruchomości — w Polsce często opłaca się kupić mieszkanie z drugiej ręki, gdyż ich standard został już podniesiony przez sprzedającego i nie trzeba samemu wykonywać projektu wnętrz i urządzania. W Hiszpanii znalezienie nieruchomości na rynku wtórnym w standardzie znanym z Polski jest tak trudne, że wręcz niemożliwe. Natomiast standard deweloperski w Hiszpanii różni się jednak od standardu deweloperskiego w Polsce. Hiszpańscy deweloperzy często oferują wykończenie mieszkania. Ich oferta dotyczy zwykle gotowych zestawów mebli, które notorycznie powtarzają się w innych inwestycjach. Jako Costa Broker oferujemy usługę wykończenia apartamentu pod klucz. To niezwykle istotne, bo możesz urządzić swój wymarzony apartament w Twoim ulubionym stylu. Będziemy Twoim pośrednikiem w kontakcie z deweloperem oraz podwykonawcami, aby zdjąć z Ciebie możliwie dużo formalności. Dzięki temu Twój nowy apartament będzie wyjątkowy i niepowtarzalny!

Odezwij się do nas, a wspólnie uzgodnimy cechy, jakie ma posiadać Twój wymarzony apartament w Hiszpanii. Zadamy Ci konkretne pytania, które pomogą nam znaleźć miejsce dające Ci 100% satysfakcji. Chcesz przeprowadzić się do Hiszpanii z dziećmi, które potrzebują szkoły nieopodal miejsca zamieszkania? A może jesteś miłośnikiem golfa i pole golfowe w sąsiedztwie jest absolutnie niezbędne? Wybierzemy otoczenie, które spełni wszystkie Twoje potrzeby.

Zorganizujemy sprawną wizytę inwestycyjną, podczas której zobaczysz wybrane oferty nieruchomości osobiście. To również okazja do zobaczenia show house – domów lub apartamentów pokazowych, które są odzwierciedleniem przykładowych modeli nieruchomości oferowanych w każdej z inwestycji. Wyręczymy Cię w procesie kupna mieszkania od A do Z. Twoja rola to czerpanie przyjemności z mieszkania w Hiszpanii!

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.