Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii – pewna inwestycja

Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii – pewna inwestycja

Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii to inwestycyjny strzał w dziesiątkę. Sprawdź, dlaczego warto podejmować długoterminowe inwestycje w nieruchomości na hiszpańskim wybrzeżu. Co podpowiada Ci wyobraźnia na hasło luksusowe nieruchomości w Hiszpanii?…

Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii to inwestycyjny strzał w dziesiątkę. Sprawdź, dlaczego warto podejmować długoterminowe inwestycje w nieruchomości na hiszpańskim wybrzeżu.

Co podpowiada Ci wyobraźnia na hasło luksusowe nieruchomości w Hiszpanii? Czy to zapierająca dech w piersiach posiadłość o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych na klifie chylącym się do morza, czy apartament na najwyższym piętrze znanego w całej okolicy budynku? A to wszystko skąpane w południowym słońcu, otoczone kojącym błękitem podziwianym z własnego tarasu… Jaka jest definicja luksusu? Kiedy możemy nazywać nieruchomości luksusowymi? Czy warto rozważyć inwestycje długoterminowe w ekskluzywne posiadłości na hiszpańskim wybrzeżu? Sprawdź, dlaczego tak.

Kiedy nieruchomości stają się luksusowe? Definicja hiszpańskiego luksusu

Każdy z nas ma inną definicję luksusu. Według opracowań dotyczących rynku nieruchomości, wartość netto naprawdę ekskluzywnych posiadłości wynosi co najmniej milion USD. To oczywiście umowna wartość. Na renomę nieruchomości wpływa jej lokalizacja, odległość od wybrzeża, powierzchnia, standard wykończenia. W jaki sposób luksusowe nieruchomości wyróżniają się spośród innych obiektów inwestycyjnych w Hiszpanii?

Czynniki wpływające na luksusowy status nieruchomości w Hiszpanii

Poszukując luksusowej nieruchomości pod inwestycję w Hiszpanii, warto zwrócić się o pomoc do agencji doświadczonej w obsłudze najbardziej wymagających klientów. Współpraca z lokalnie działającymi agentami gwarantuje pewność, że wybierzesz obiektywnie najlepszą nieruchomość, która spełnia rynkowe oczekiwania co do luksusowego charakteru. Rynek premium tak definiuje luksusowe nieruchomości w Hiszpanii:

  • autorska architektura, która zapewnia posiadłości unikatowy wizerunek
  • wysoki standard wykończenia z wykorzystaniem szlachetnych materiałów i kamieni
  • ponadprzeciętnie duży metraż — zwykle kilkaset metrów kwadratowych
  • zamknięty kompleks w przypadku apartamentowców lub lokalizacja gwarantująca absolutną prywatność w przypadku domów wolnostojących
  • całodobowa ochrona inwestycji
  • zadbane części wspólne z basenem, siłownią i innymi aktywnościami na czas wolny
  • piękne ogrody i okalające inwestycję tereny zielone
  • niewielka odległość od wybrzeża, pola golfowego czy mariny.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości właśnie w Hiszpanii?

Hiszpania jest synonimem pewnej pogody, niezwykłych krajobrazów, ciekawej kultury i wybornej kuchni. Trudno znaleźć miejsce w Europie oferujące tak wiele wybitnych restauracji odznaczonych luksusową gwiazdką Michelin. Szczególnie na północ od Alicante masz okazję przeżyć niezwykłe kulinarne doznanie, jednocześnie podziwiając wybrzeże Costa Blanca z eleganckiego tarasu. Odwiedź z nami BONAMB, Casa Pepa, Orobianco, See the Sea czy La Bandideta choć raz. Od razu zamarzysz o ponownych odwiedzinach!

Hiszpania to prawdziwa mekka dla szczególnie wymagających turystów, niezależnie od ich pasji i upodobań. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: jakościowy wypoczynek, ekscytujące sporty wodne, kulinarne degustacje, zachwycające walory przyrodnicze. Hiszpania to turystyczny punkt docelowy dla milionów osób z całego świata. Długoterminowa inwestycja w nieruchomość przy topowym wybrzeżu Hiszpanii to nie tylko wakacyjne lokum dla Ciebie, ale możliwość najmu osobom, które pragną odpocząć w prawdziwie luksusowych warunkach. W zależności od Twoich możliwości i preferencji rozważ zakup posiadłości lub mieszkania inwestycyjne.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii — kto może zostać inwestorem?

Odpowiedź jest prosta: każdy może zostać inwestorem w Hiszpanii. Zakup nieruchomości w tym kraju jest dostępny i względnie łatwy dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej, więc również dla Polaków. Trzeba jednak spełnić oczywisty warunek: posiadać dodatkowe środki finansowe na inwestycje. Wiele osób myśli, że koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii są wyższe niż w Polsce. Dzisiaj cena luksusowych polskich nieruchomości za metr kwadratowy nierzadko przewyższa ceny hiszpańskie. Co więcej, luksusowa nieruchomość na południu Europy gwarantuje znacznie wyższy prestiż i nieporównywalnie lepszy komfort życia. 

Inwestowanie w Hiszpanii to szansa na korzystanie z jej wszystkich atutów: kuchni, pogody, natury. Przy okazji inwestycja w luksusowy apartament, dom, posiadłość czy ekskluzywny kompleks willowy zapewnia korzystny zwrot w długim okresie. W innym artykule przedstawiliśmy zakup nieruchomości w Hiszpanii krok po kroku. Skąd pewność, że długoterminowa inwestycja w hiszpańskie nieruchomości przyniesie Ci korzyści?

Inwestycje długoterminowe w nieruchomości — dlaczego to pewna inwestycja?

Inwestowanie długoterminowe w hiszpańskie nieruchomości nie bez powodu cieszy się dużą popularnością. Jeśli tylko dysponujesz środkami, które możesz zamrozić na kilka lat, nie zastanawiaj się dłużej — niewykorzystane pieniądze tracą przecież na wartości. Inwestycje długoterminowe w Hiszpanii to strzał w dziesiątkę. Posiadanie takiej nieruchomości nie tylko podnosi Twoją wartość netto, pozwala na luksusowy wypoczynek w kraju, gdzie przez 90% roku świeci słońce, ale stwarza idealne warunki do zarabiania na wynajmie krótko- i długoterminowym. Luksusowe posiadłości na najpiękniejszym wybrzeżu Europy z upływem lat zyskują na wartości. Średnia cena nieruchomości w regionie Alicante wzrosła niemal o 25% w latach 2017-2021 (idealista.com). Jeśli zechcesz sprzedać swoją nieruchomość, jest niemal pewne, że zarobisz na tej transakcji.

Chcę zainwestować w luksusowe nieruchomości w Hiszpanii — od czego zacząć?

Oczywiście jako obywatel Unii Europejskiej możesz swobodnie poruszać się pomiędzy granicami i szukać odpowiedniej nieruchomości samodzielnie. Nieznajomość zagranicznego rynku stwarza jednak ryzyko wyboru niepewnej inwestycji i frustracji związanej z samodzielną walką z formalnościami. Warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych osób, które znają rynek i luksusowe nieruchomości w Hiszpanii. Mamy wyłączność na najlepsze nieruchomości w prestiżowych dzielnicach Hiszpanii. Gwarantujemy elitarność inwestycji, których wartość co najmniej utrzymuje się na tym samym poziomie. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie i wkrótce przekażemy klucze do luksusowej nieruchomości w Hiszpanii, należącej wyłącznie do Ciebie.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.