Biuro w Alicante: Calle Italia 9

Costa Broker Alicante > Blog > Plan inwestycyjny na emeryturę

Plan inwestycyjny na emeryturę

Kiedy powinno się zacząć myślenie o emeryturze? Jak zabezpieczyć się na przyszłość? Jaką strategię przyjąć, aby za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat cieszyć się spokojnym i dostatnim życiem? Omówmy Twój plan…

Kiedy powinno się zacząć myślenie o emeryturze? Jak zabezpieczyć się na przyszłość? Jaką strategię przyjąć, aby za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat cieszyć się spokojnym i dostatnim życiem? Omówmy Twój plan inwestycyjny na emeryturę.

Zaledwie ¼ Polaków samodzielnie odkłada na swoją emeryturę*. Ponad połowa deklaruje gromadzenie środków na inne cele, ale zwykle ich wartość nie przekracza równowartości jednej pensji. Większość Polaków nie ma żadnego planu inwestycyjnego ani zabezpieczenia swojej przyszłości. A czy Ty o tym pomyślałeś? Planowanie emerytury wydaje się być odległym tematem dla tych, którzy są w sile wieku. To jednak dobry moment na obranie strategii inwestycyjnej i ułożenie choćby wstępnego planu, który pozwoli Ci żyć bez stresu za jakiś czas. Zanim zastanowisz się, jak oszczędzać pieniądze na emeryturę, pomyśl o tym, jak ma ona wyglądać.

Jak ma wyglądać Twoja emerytura? Potrzebny Ci plan inwestycyjny!

Zastanów się — jaki jest cel robienia planu inwestycyjnego? Jak chcesz spędzić swoją emeryturę? Jaki jest motor napędzający Cię do skutecznego działania i trzymania się założeń planu inwestycyjnego? Przed podjęciem decyzji o jakiejkolwiek inwestycji, zdefiniuj cel. Weź pod uwagę nie tylko aspekty finansowe i merytoryczne, ale też własne wartości. Chcesz spędzić emeryturę za granicą w luksusowym apartamencie? A może zależy Ci na zabezpieczeniu dodatkowych środków na edukację dzieci? Nie wiesz, czy będziesz zdolny do pracy w trakcie emerytury, czy wybierzesz rolę rentiera, a może masz jeszcze inny pomysł na siebie? Zdefiniuj swój cel i określ konkretną kwotę, którą chciałbyś zgromadzić do emerytury.

Jaka wysokość emerytury Cię satysfakcjonuje?

Przyszłość emerytury ustawowej nie jawi się w kolorowych barwach. Dzisiaj średnia emerytura w Polsce to 2500 złotych miesięcznie. Jak określić kwotę, która będzie Cię satysfakcjonować na emeryturze? Wyobraź sobie, że Twoja emerytura to 20 000 złotych miesięcznie. Co zrobisz z tymi pieniędzmi? Czy ta kwota pozwoli Ci utrzymać komfort życia, do którego jesteś przyzwyczajony? Potrzebujesz mniej, czy więcej? Niektórych życiowych zdarzeń nie da się przewidzieć, ale warto dążyć do tego, aby być przygotowanym na wszystko i finansowo niezależnym. Jak zabezpieczać swoje pieniądze?

Podczas wykonywania wstępnych obliczeń weź pod uwagę wartość pieniądza dzisiaj (PV i jego prognozowaną wartość w przyszłości, (FV) liczbę okresów naliczania dochodów w czasie inwestycji (n) oraz średnią stopę procentową (r) . Możesz skorzystać ze wzoru FV = PV (1 + n r), choć oczywiście najlepiej skontaktować się z doradcą inwestycyjnym przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Plan inwestycyjny na Twoją emeryturę — różne możliwości

Większość osób na długoterminowe inwestycje wybiera:

  1. Inwestowanie w nieruchomości
  2. Konto IKE
  3. Konto IKZE
  4. Inwestycje długoterminowe na giełdzie

Dywersyfikacja portfela najlepszym sposobem na pewną inwestycję

Oczywiście najlepiej stworzyć zróżnicowany portfel inwestycyjny. Takie rozwiązanie uchroni Cię przed konsekwencjami niepowodzenia którejś z Twoich inwestycji. Oprócz giełdy i produktów finansowych stworzonych specjalnie pod emeryturę rozważ długoterminowe inwestowanie w nieruchomości. Jeśli wybierzesz dom lub apartament za granicą, możesz liczyć na zyski z wynajmu krótko- i długoterminowego oraz rozważyć sprzedaż nieruchomości w przyszłości. Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii to dla wielu Polaków również sposób na ochronę oszczędności przed inflacją, o czym pisaliśmy w ostatnim artykule.

Emerytura w Hiszpanii — teraz to możliwe

Możesz potraktować zakup nieruchomości w Hiszpanii również jako zabezpieczenie Twojego majątku albo docelową destynację na swoją emeryturę. Kupując wymarzony apartament w Hiszpanii teraz, przez kilkanaście lat zarabiasz na wynajmie nieruchomości i masz już miejsce, w którym spędzisz spokojną emeryturę. To bezpieczna strategia przyjmowana przez wielu inwestorów, którzy myślą o spędzeniu emerytury w luksusowej dzielnicy słonecznego wybrzeża Costa Blanca w Hiszpanii.

Jak znaleźć dom lub apartament w Hiszpanii na emeryturę?

To brzmi jak plan, prawda? Jeśli ciągle masz wątpliwości, skontaktuj się z nami. Sprawdź ofertę nieruchomości w stanie deweloperskim na naszej stronie i umów się na rozmowę. Pokażemy Ci jeszcze więcej ciekawych propozycji. Pomożemy Ci znaleźć idealne lokum w pożądanej lokalizacji. W zależności od celu zakupu — chętnie będą wynajmować je turyści na pobyty wakacyjne, firmy na wyjazdy swoich pracowników, chętnie będziesz z niego korzystać i Ty.

Możesz szukać apartamentu lub domu w Hiszpanii na własną rękę. Jednak współpraca z doświadczonymi na hiszpańskim rynku agentami nieruchomości czyni Twoją inwestycję sprawną i bardziej satysfakcjonującą. Zajmiemy się wyszukaniem ofert, organizacją Twojego pobytu w Hiszpanii, procesem kupna i zarządzania wynajmem, jeśli właśnie w ten sposób chcesz oszczędzać pieniądze na emeryturę. Zadzwoń, a przedstawimy Ci przykłady inwestorów, którzy już teraz cieszą się zyskami z inwestycji z nami. Porozmawiajmy! *Badanie zrealizowane na zlecenie Santander Consumer Banku w ankiecie telefonicznej, przeprowadzonej przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) w lipcu 2021 r. W badaniu wzięła udział reprezentatywna grupa 1000 dorosłych Polaków.

Interesują Cię inwestycje w przedsprzedaży, oferty na wyłączność?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ POWIADOMIEŃ

Bądź na biężąco z najnowszymi ofertami!

.